Pitkävetovihjeet sekä parhaat veikkausvihjeet täyttävät tämän osion. Aina ei jaksa kirjoittaa pitkiä perusteluja eikä laskea tarkkoja prosentteja. Tässä osiossa tyyli on vapaa. Myös kaikki Veikkauksen urheiluvetopelit mahtuvat hyvin joukkoon.
Monchengladbachilla mielestäni selvä ylikerroin otteluun. Bet365 jopa nostanut kerrointa, johon en keksi minkäänlaista selitystä. Monchengladbach ollut tällä kaudella vahva kotonaan (8-3-1), kun taas Hannoverin vierassaldo (2-4-6) ja viimeaikaiset otteet eivät vakuuta (viimeiseen kahdeksaan peliin ei voittoa). Mm. näiden pohjatietojen varjolla määrittelen Monchengladbachin voitolle todennäköisyydeksi noin 61%. Varovaisena sijoittana kuitenkin turvaan kohdetta ristillä, sekä olen pudottanut todennäköisyyttä vielä noin 5%:lla, silti kohde säilyy pelattavana. Tällä kohteella rohkeampi viihdepelaaja voi tehdä hyvääkin tiliä, itse pelaan kuitenkin maltilla.
Käsipallon Saksan Bundesliigaa. Kotijoukkue Göppingenin tämän kauden kotipeleissä 8/12 kertaa tuloksena yli 54,5 maalia. Vierasjoukkue Gummersbachin tämän kauden vieraspeleissä 6/12 kertaa yli 54,5 maalia.
Göppingenin isännöimissä kohtaamisissa edellisen kerran alle 54,5 maalin on jääty vuonna 2005. Sen jälkeen kaikissa Göppingenin isännöimissä 8 kohtaamisessa on kaikissa tehty vähintään 60 maalia!
Vedonlyöntivihje: - TJ Hranice - KP Brno 1920 - peliaika päättynyt
kohde
TJ Hranice - KP Brno 1920
veto
1
kerroin
1.610(Bet365)
panos
4 yks.
Osuma! +2.44 yks.
30-28
Käsipallon Tsekin liigaa. Kotijoukkue Hranice sarjassa kuudentena (25 pistettä) ja vierasjoukkue Brno neljäntenä (26 pistettä). Tsekin liigassa kotietu on todella suuri. Edellisen kerran Brno on pystynyt voittamaan Hranicen kaudella 2004-2005, jolloin se voitti sekä kotona että vieraissa. Tämän jälkeen saavutuksena on yksi tasapeli, joka tosin tuli edellisessä kohtaamisessa (16.11.2014 Brno-Hranice 26-26). Näillä tiedoilla tähän kohteeseen on pakko tarttua.
"I will bide my time and wait as long as it takes to make a wager that I can truly say that win or lose I would make the same wager again and again...and that`s the name of the game"
Vedonlyöntivihje: - Jalkapallo - Lille v Rennes - peliaika päättynyt
kohde
Lille v Rennes
veto
Lille -0.25
kerroin
1.850(Sbobet)
panos
0.5 yks.
raja
1.67
FraLG1
Osuma! +0.43 yks.
3-0
Kerroin noussut varsin houkuttelevaksi, noin 20 cent eilisen lukemista. Tämä on mielestäni jo ylireagointia siihen, että Lilleltä on sivussa 4 avauskokoonpanon pelaajaa. Lisäksi sivussa on saman verran muita kavereita joita en ole huomioinut enää vähään aikaan. Tässä olisi muutoin perusveto 1 yks mutta nyt mennään puolikkaalla panoksella koska kokoonpanojen vuoksi tehtävissä säädöissä on aina oma ekstra-epävarmuus.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 3.Antamasi peukut: 0.
WARNING: Keyboard Not Attached. Press F10 to Continue
Vedonlyöntivihje: - Jääkiekko - Blues A - TPS A - peliaika päättynyt
kohde
Blues A - TPS A
veto
TPS A
kerroin
1.800(Veikkaushuone)
panos
4 yks.
Nordicbet 1,76
Huti: -4.00 yks.
4-3 ja
Nää on taas näitä kikkihiiripuukkeripetsejä mutta ihasama. A-nuorten mestaruuspystin voi jakaa jo Turkuun kun tätä toisen välieräparin peliä juuri katselee. Ei Bluesilla tässä isompia jakoja pitäisi taaskaan olla. Turpiin tuli jo ekassakin kotipelissä vaikka Tepsiltä puuttui Rantanen, Berger ja Vuorio. Onhan Rantanen vaan melkoinen seppä tälle tasolle. Liigakokemuksessa havaittavissa pientä eroa. Bluesilla sitä on Vainion kahden ottelun verran, Tepsin kenttäpelaajista 14 pelaajaa on Liigassa käynyt pelaamassa yhteensä 344 peliä. Maalilla vielä umpisurkean jengin takana huikeasti torjunut Georgijev. Bluesin junnuille vinkkiä vaikka tietävät varmaan itsekin. The Tiger on auki ja sunnuntaisin K-18. Muutamat voi aina kauden päätteeksi ottaa.
Edittiä: HUOM! Alkamisaika Vhuoneella 16.00! Pelin piti alunperin alkaa neljältä, mutta B-junnujen Blues-Kärpät siirrettiin pelattavaksi ennen tätä, niin ei ihan aamuun asti veny kärppäjunnujen kotiinpääsy.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 1.Antamasi peukut: 0.
Viimeksi muokannut Jantsa_, 15.03.2015, 13:57. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
"I will bide my time and wait as long as it takes to make a wager that I can truly say that win or lose I would make the same wager again and again...and that`s the name of the game"
Minikommentit
09.03.2015 13:49 <benamurr> Marathonbetillä saa yli 500e 1.87 :)
09.03.2015 16:13 <Crueman> Marathonbetillä saa tasan 1€ 1.87
09.03.2015 16:47 <Darren> Jos egen saa niin on se nyt aina enempi mitä bet0,0365:lle.
15.03.2015 20:39 <Punterismo> Toivottavasti herrat iski lapun sisään varsinkin 1,87:lla