Pitkävetovihjeet sekä parhaat veikkausvihjeet täyttävät tämän osion. Aina ei jaksa kirjoittaa pitkiä perusteluja eikä laskea tarkkoja prosentteja. Tässä osiossa tyyli on vapaa. Myös kaikki Veikkauksen urheiluvetopelit mahtuvat hyvin joukkoon.
Dortmundilla pahoja kokoonpano ongelmia, Hummels loukkaantui taas viikolla, joten Dortmundin pelinavaaminen heikkenee huomattavasti. Sokratiksenkin pelaaminen epävarmaa, joten topparipari ei vakuuta. Myös Kuba ja Gundogän poissa.
Bremen vahvistui Obraniakilla, joka tuo kaivattua oveluutta hyökkäyspeliin.
Swedala - Sollentuna Over 124.5 1.83 Marathonbet 1+0.5U
Erittäin hyväntuntuinen veto, koti/vierasottelut tällä kaudella yht. 11/12 osumaa. Näissä ainakin itselläni vain 6.00€ earlyt joten yksi yksikkö panosta, William Hill avannee tuon myös samalla linella myöhemmin. Edit: 0.5U lisää kun sai lisäpanoksen.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 1.Antamasi peukut: 0.
Hockey-Reipas forever!
Minikommentit
07.02.2014 12:03 <stellar wars> Myös Sollentuna +25.5 1.91 Marathon, käytännössä sama
08.02.2014 17:18 <stellar wars> Surkea peli Sollentunalta - silti niukkaakin niukempi osuma
08.02.2014 17:19 <stellar wars> - 125 pistettä. :)
Periaate veto pienellä. Jenkit kyllä tuolla tasotuksella yli 60%. Veikalla Suomi +4,5 taitaa olla toppi, mutta ei löydy luottoa. Ei kaikkia bookkeja jaksanut selata, mutta suomi=0 maalia kertoimet kiinnostais. Paljon panosta enemmän maistuis, mutta vaan periaatteesta, niin saa jännätä suomen puolesta.
Onko kyseessä veijotus? Ei. Mites pinnytys? Ei. Synnytys? Ei. Nyt on pahamaineisen maratoonibetsin aika. Vihjetagit lähetetty yön viimeisellä lennolla Bangkokiin missä Cocky tarjoilee purilaisen. Kazakstanin kuningas on saapunut valkoisella ratsullaan ilmoittamaan teille seuraavasta betsistä. Sarjakin on hyvinkin pahamaineinen, ääntämismuodoltaan NHL:ään sekoittuva MHL.
Almaz - Russkie Vityazi
Picks: Almaz (2,35), Almaz ml (1,91)
Ja perään knoppitietoa sulatejuustotyöntekijöille. Russkien hyökkääjät ovat tehneet tällä kaudella tasan sata maalia. Tässä ottelussa oletusarvoisesti mukana olevat hyökkääjät ovat tehneet 41. Eli 59 kaappia puuttuu. Kassikoilta Vovchenko toki hiippailee maajoukkueessa mutta mestarikaksikko Kuvayev & Kuptsov todennäköisesti messissä. Ei siinä futispelaajassa vaan dominoimassa Russkieta. Tuplapelin ensimmäinen matsi päättyi Almazin vahvan suorituksen jälkeen 2-0.
Place your bets. Nordicillakin 2,30. Älkää kertoko Jaajolle, please.
Yours,
King of Kazakhstan
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 7.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
09.02.2014 17:13 <airduster> hyvä tipsi,kiitoksia..
Honka on suuressa kriisissä valmentajapotkujen ynnä muiden rahasekoilujen takia. Pelaajatkin twitterissä ihmetelleet potkuja, eikä pelihalut ole välttämättä ihan kohdillaan. Tähän päälle vielä RoPSin pienikokoinen halli, johon kotijoukkue on tottunut ja jota se osaa käyttää vastustajaa tehokkaammin.
Uskotaan että kotijoukkueen peli on aktiivista ja hyökkäävää, SJK:lle tärkeä peli myös markkinointimielessä kun paikallisvastustaja VPS ei välttämättä vieraile ennen syksyä kaupungissa. Kortteja, erikoistilanteita yms. odotettavissa, toivottavasti jo ensimmäisellä puoliajalla. Oka osaa pelata järkevästi ja VPS rankaisee vastaiskuista jos luovuttaa pallonhallinnan ja hyökkäilyn SJK:lle aluksi.
Vihjeet yhteensä: panokset 2.00, palautukset 1.00, tulos -1.00 yksikköä.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 0.Antamasi peukut: 0.
“The hardest thing in the world to understand is the Income Tax.”
Toivottavasti SJK saa tehtyä myös maaleja, sillä VPS:n alakerta antaa siihen mahdollisuuden.
Huti: -3.00 yks.
2-3
Malisen RoPS esittää hyökkäävää ja aktiivista jalkapalloa. Hieman lyhyellä Ounashallin kentällä se voi olla myös puolustusmielessä onnistuva ratkaisu. Lehkosuon poispotkiminen ei voi olla vaikuttamatta.
LCS NA Week 4 Day 1