Pitkävetovihjeet sekä parhaat veikkausvihjeet täyttävät tämän osion. Aina ei jaksa kirjoittaa pitkiä perusteluja eikä laskea tarkkoja prosentteja. Tässä osiossa tyyli on vapaa. Myös kaikki Veikkauksen urheiluvetopelit mahtuvat hyvin joukkoon.
Vedonlyöntivihje: - Kempele N-Vuokatti N - peliaika päättynyt
kohde
Kempele N-Vuokatti N
veto
Kempele N
kerroin
2.150(Veikkaus)
panos
9 yks.
Osuma! +10.35 yks.
1-0
Tässä ideana pelata pahassa ottelusumassa olevaa Vuokattia vastaan.
Vierasjoukkue Vuokatti pelaa keskiviikkona kolmannen vieraspelin neljään päivään!
Vuokatti pelasi 28.7 Turussa ja 29.7 Raumalla. Tänään huili/matkustuspäivä.
Kempele pelannut viimeksi 25.7, joten fresseillä jaloilla peliin tulevat.
Kristallipallot (mul on monta) Ykköspesikseen kertoo seuraavaa näistä altavastaajista
Sotkamo 27%, raja 3,70
Sotkamo kaipaa kipeästi pisteitä, jotta välttäisi putoamiskarsinnat. Imatrallakin vielä saumat nousta neljän sakkiin, vaikkakin melko ohkaset. Tällasessa paikassa on vaikea saada Sotkamoa enää tuosta suuremmaksi altavastaajaksi kotonaan.
Helsinki 14%, raja 7,14
Helsinki kärsi raskaan tappion Haapajärveä vastaan ja tarvitsee nyt myös pisteitä välttääkseen suoran putoamisen. Helsingin koko kausi on ollut todella vaikea. Pelaajat ovat jatkuvasti vaihtuneet eikä sellaista yhtenäistä säveltä ole missään vaiheessa löytynyt. Ulvila ehdoton suosikki otteluun, mutta vaikeuksia on heilläkin viimeaikoina ollut niin A-pojissa kuin ykkösessäkin. Nyt vielä Mansikkamäki tais teloa peukalonsa eli tärkeä etukenttämies poissa pelistä. Otetaan nämä tosta suoraan tuplana ja yhdistellään miten sattuu.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 1.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
31.07.2013 14:08 <Thr> Helsinkiä en enää tolla 7,20 ottas vaik rajoilla onki
Augustin Jibrin todellakin on lähdössä OPS:sta samoin kuin puolalainen toppari (penkillä tänään). Uusi seura on molemmilla etsinnässä ensi viikosta alkaen, joten nämä on näyttöpaikkoja uusille työnantajille. Joten vaikka ei sydän sykkisikään rahapulassa olevalle Juntusen OPS:lle, niin ihan varmasti on motivaatiota pelata hyvä ottelu. Vähintäänkin lojaalisuudesta joukkuekavereitaan kohtaan.
Ramirez on kova tekijä keskikentällä ja Minkesen istuessa penkillä, voi hyvin olla, että keskustan kingi on OPS. Yhtälailla siellä on KooTeePeen tähtipelaajilla kovia haluja pelata vielä Veikkausliigassa (tai muualla) tällä kaudella. En usko tämänkään vääntävän punnuksia puoleen tai toiseen.
OPS:n moke ja puolustus on hyvää tasoa ja mikäli Stewart pääsee irti vaihdosta (kärsinyt pienistä vammoista), voi loppulukemat olla hyvinkin OPS:lle suotuisat.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 0.Antamasi peukut: 0.
Viimeksi muokannut Pirkko E., 31.07.2013, 19:03. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Juntunen pistää porukkaa kiertoon. Kotkalaiset näyttävät pelaavan siten, että ennakkoon helpoista otteluista tulee vaikeita. Mikäli OPS pelaa kuten paikalliskamppailun alussa, voi tästä pelistä saada hyvät rahat.
Huti: -4.00 yks.
1-2
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 0.Antamasi peukut: 0.
Onko neliapilan löytävä laskutaidoton mies onnekas?
Minikommentit