Perustelut: Djokovicin otteissa on ollut pientä haparointia. Tuskin selkävaivatkaan
täysin poissa ole. Oiva kokeilu.
Vedonlyöntibonus: 100 % riskitön veto 50 € - Winz.io
Tuo Veikan 2.7 on maailman alhaisimpia kertoimia, joten ainakin se kannattaa ehdottomasti jättää väliinAcademik kirjoitti:Roddick - Djokovic 1 (2.7 veikkaus)
Perustelut: Djokovicin otteissa on ollut pientä haparointia. Tuskin selkävaivatkaan
täysin poissa ole. Oiva kokeilu.
Hyviä pointteja postauksessasi jälleen esität, mutta sen verran on havaintoja heittää, että Roddick on suoristanut lyöntejään ja ottaa pallon aikaisemmin pompusta, joten lyönnin teho on noussut huomattavasti. Hän siis tarvittaessa pystyy tähän, toki välillä jää jauhamaan baselinen taakse passiivisesti kuten ennen. Tämä parannus näkyi selkeästi myös Robredoa vastaan ja juuri tähän perustui viime vuoden Dubain-turneessa Andyn Djokosta ottama voitto. Voi olla, että Andy ajattelee hänen nykypelinsä olevan niin hyvää, ettei lisäaggrea tartte pistää Djokoa vastaan enää, mutta sitä on saatavilla mikäli tilanne niin vaatii jos ja kun hän ei pärjää takakentän pallottelussa. Toinen huomio minkä voisin vielä heittää, on se, että Andy on ottanut painostaan reilut 5kg pois, mikä taas näkyy parantuneena liikkeenä.mosley kirjoitti:
Olkoonkin, että A-Rod esittänyt vahvaa jälkeä alkukaudesta, mutta täällä olen nähnyt hänet vain Rehnquistia ja Malissea vastaan sekä hetken Santoroa vastaan. En sanoisi näkemäni perusteella, että Roddick pärjäisi Djokovicille takakenttäpelissä, jos Nole pelaa samalla tasolla kuin vaikka Baghdatista vastaan. Novakin varmuus ja kyky lyödä jyrkkiä krosseja, kääntää krossipallottelut pitkin linjaa ym.. ovat yksinkertaisesti liikaa ja vielä kun lisätään hänen uskomaton kyky löytää ohituskulmia, tulee verkolle nousevan, keskinkertaisen verkkopelaajan, Roddickin olo olemaan tukala. Toki en nähnyt ottelua Robredoa vastaan, joten oisko Jantalla tai muilla siitä havaintoja jotka olisi hyvä tietää?
Juurikin näin!Joka tapauksessa, päädyittepä Roddickiin tai Djokoviciin, onnea vedoille ja uskon että edessä on erittäin hyvätasoinen ottelu kahden hyvävireisen karpaasin välillä!
Minikommentit