Ipswich-West ham X. 3,05
Mielestäni kumpikin joukkueet lähtevät tunnustellen ensimmäiseen osaotteluun ja niin tasapelin tod.näköisyys nousee.. ja onhan kyseessä kaksi tasaista vaikkakin hieman ailahtelevaa joukkuetta. mutta 3,05 on mielestäni niukka ylikerroin.
Liverpool-Newcastle 1. 1,9
Niukka ylikerroin. yksinkertaisesti liverpool haluaa näyttää viimeisessä ottelussaan että se osaa pelata ja newcastlella ei pelissä mitään panosta,
eivätkä varmasti keskiviikon tasapalin jälkeen enää jaksa kunnolla latautua tähän merkityksettömään otteluun.
Lähetetty:
Kirjoittaja #7
Kyllähän Newcastlella panosta on, koska tappiolla ja Boltonin voitolla Bolton tulee ohi ja vie sen paikan Uefa-cupistakin. Se, kuinka paljon Newcastlea tässä tilanteessa Uefa-cup kiinnostaa, on eri juttu. Mutta ei tämä missään nimessä panokseton matsi ole. Samaa mieltä kuitenkin voittajasta.
Lähetetty:
Kirjoittaja Neo
#7 kirjoitti:Kyllähän Newcastlella panosta on, koska tappiolla ja Boltonin voitolla Bolton tulee ohi ja vie sen paikan Uefa-cupistakin. Se, kuinka paljon Newcastlea tässä tilanteessa Uefa-cup kiinnostaa, on eri juttu. Mutta ei tämä missään nimessä panokseton matsi ole. Samaa mieltä kuitenkin voittajasta.
Todellakin näin - Boltonilla kotimatsi Fulhamia vastaan josta hyvin todennäköisesti irtoaa 3 pojoa = Newcastlen on pakko vääntää tästä tasuri tai koko kausi menee ihan päin helvettiä: Uefa-cup finaali kusi, UCL-paikka kusi ja paikka eurokentillekin on nyt todella vaarassa.
T: Neo
Lähetetty:
Kirjoittaja mutanen_aapo
ei kun sori, niin olikin.. ajattelin koko ajan tuota neljättä sijaa..
Lähetetty:
Kirjoittaja Darren
Pitkävedon kohde 69 Osasuna - Athletic Bilbao on suljettu! Kerkesikö joku teistä pommittamaan siihen? Ja miksiköhän tuo ylipäänsä on suljettu, toki Athleticin kerroin (2,40) oli ylikerroin, mutta molemmilla joukkueilla on vielä panosta. Itse kerkisin vain yhden tuplan Athleticin kautta pelaamaan.
Lähetetty:
Kirjoittaja mutanen_aapo
ihme kyllä että sulkivat jo näin aikaisin
vai voisikohan kyseessä olla sopupeli?
itse en kerinnyt laittaa vielä mitään peliä siihen..
Lähetetty:
Kirjoittaja Hitman
vai voisikohan kyseessä olla sopupeli?
Ei kai ne kaikki pelit ole sopuja,muut buukkerit ovat reagoineet/laskeneet Athleticin kerrointa(itse en tähän hätään tiedä syytä)
Veikkauksen 2.40 oli kuitenkin paras kerroin ja koska peliä on VARMASTI tullut raakasti sisään vierasjoukkueelle niin Riku on painanut paniikkinappia.
mitäs mieltä ootte tosta Arsenal - Leicester onkos siinä tasuri vaaraa vaiko ihan arsenalia suoraan? jotain prosentteja vielä? Ite sitä mieltä et Arsenal vie ton puhtaasti 2-0 koska haluaa voittaa viimeisein kotiottelun eikä tyydy tasuriin vai kuinka?
Lähetetty:
Kirjoittaja Hitman
Nyt ei tähän hätään löytynyt kuin käyttäjä Neon rosentit tuolta Ylikertoimen jalkapallo-osiosta,Valioliiga topicista..
Arsenal-Leicester 75-18-7
- Arsenalin vika peli ja tässä viimeistellään kaunis sarja eli yli 100 vuoteen ei ole liigaa vedetty tappiotta läpi. Huikeaa!
Eli jäähän siinä käyttäjä Neon mukaan 1/4 mahdollisuudet että Arsenal ei voita..
Lähetetty:
Kirjoittaja Biitti
Pientä tarkennusta tuohon europaikka tilanteeseen: Boltonilla ei ole mitään mahdollisuuksia Uefa Cupiin(ellei sitten ota viimeisellä kierroksella kiinni Aston Villan 12 maalin maalieroetua) ja Newcastlen on pakko voittaa, jotta olisi edes mahdollista päästä. Senkin mahdollisuudet riippuvat Villan tuloksesta.
Eli Newcastlelle viimeinen kierros on elintärkeä, Boltonilla ei yhtään mitään pelattavaa(ellei palkintorahoja lasketa, mutta silloinhan kaikilla olisi pelattavaa).
Lähetetty:
Kirjoittaja Biitti
Vain viides pääsee Uefa Cupiin. Ja tällä hetkellä on viidentenä Villa, jolla on kolme pistettä enemmän kuin Boltonilla maalierolla +6, kun Wanderersin maaliero on -6.
Englannilla kolme paikkaa: Yksi liigacup-voittajalle, yksi Fa Cupin voittajalle tai tässä tapauksessa mennee finaalin hävinneelle joukkueelle sekä yksi paikka liigan perusteella.
Boltonilla ei mahdollisuuksia ja aikalailla saavat myös harakat jännätä omaa euroedustustaan ensi kaudella.
E: Tuosta välistä näköjään tuhottiin kysymys pois, johon tämä viesti on vastaus.
Lähetetty:
Kirjoittaja Oliver
Biitti kirjoitti:E: Tuosta välistä näköjään tuhottiin kysymys pois, johon tämä viesti on vastaus.
Jep, ehtisin tuhoamaan kun aloin sit arpomaan että mitenköhän ton kanssa nyt onkaan... No mutta hyvä että selvis tuo uefa -homma 8)
Lähetetty:
Kirjoittaja Neo
Biitti kirjoitti:Vain viides pääsee Uefa Cupiin. Ja tällä hetkellä on viidentenä Villa, jolla on kolme pistettä enemmän kuin Boltonilla maalierolla +6, kun Wanderersin maaliero on -6.
Englannilla kolme paikkaa: Yksi liigacup-voittajalle, yksi Fa Cupin voittajalle tai tässä tapauksessa mennee finaalin hävinneelle joukkueelle sekä yksi paikka liigan perusteella.
Boltonilla ei mahdollisuuksia ja aikalailla saavat myös harakat jännätä omaa euroedustustaan ensi kaudella.
E: Tuosta välistä näköjään tuhottiin kysymys pois, johon tämä viesti on vastaus.
Sulla varmaan on tuohon lähde/linkki, miksi vain 5 pääsee liigasta tänä vuonna. Se on ainakin varmaa että
- 4 parasta menee Champs Liigaan + karsintoihin
- FaCupista menee Millwall
- LiigaCupista menee Middlesboro
Mutta tuon jälkeen en ole enää varma, riippuuko se sitten siitä kuka Cupit on voittanut vai mistä Viimeisimmän tiedon mukaan mikä minulla on, niin 4 ekaa UCL(+karsinnat) ja 2 seuraavaa Uefa = 6 parasta liigasta eurooppaan.
EDIT: Olin väärässä, vain 5 menee liigasta Uefaan.
T: Neo
Lähetetty:
Kirjoittaja Neo
norssi kirjoitti:mitäs mieltä ootte tosta Arsenal - Leicester onkos siinä tasuri vaaraa vaiko ihan arsenalia suoraan? jotain prosentteja vielä? Ite sitä mieltä et Arsenal vie ton puhtaasti 2-0 koska haluaa voittaa viimeisein kotiottelun eikä tyydy tasuriin vai kuinka?
Arsenal on tyytynyt viime aikoina tasuriin jo monta kertaa eikä sen tarvitse tätä voittaa, pääasia on että peliä ei hävitä ja jo on perkele kumma jos koko kauden kestänyt putki katkeaa viimeisessä ottelussa Leicesteriä vastaan Noissa mun prosenteissa ei ollut vielä kokoonpanotietoja mukana, joten Henryä & Piresiä lepuuttamalla toi tasuri% nousee äkkiä 20 nurkille. En itse pelaisi Arsenalin voittoa tänään mihinkään muuhun kuin vakioveikkaukseen ja siihenkin ristivarmistus mukaan.
T: Neo
Lähetetty:
Kirjoittaja Kane
21 Aston Villa - ManU 2 3,05
Aston villalla on tässä mahdollisuus varmistaa uefa-cupin paikka eikä manulla ole tässä pelissä yhtään panosta, mutta 3,05 on hyvä kerroin manulle. 8)
28 Charlton - Southampton 1 2,00
Kuten jo jalkapallo osiossa mainittiin southamptonin loukkaantumis huolet, joka melkeen koko ykkös miehistö, nostaa reilusti Charltonin mahdollisuuksia. 8)
Lähetetty:
Kirjoittaja winorloose
Meikäläisen vinkit viikonlopun Pitkävetoon ovat seuraavat;
Kohteet 42. EMPOLI - INTER (2) ja 47. TRIER - BURGHAUSEN (X) pärjäävät hyvin kerroinvertailussa. Toki vierasvoitto kohteessa 42. ja tasuri kohteessa 47. ovat kohteidensa parhaita merkkejä, mutta eivät aivan riitä peliin ainakaan meikäläisellä.
Edit 2;
Eilisten tulosten johdosta myös kohde 36. ATLETICO MADRID (1,70) kannattaa ottaa tupliin mukaan. Vastaavasti kohde 70. REAL SOCIEDAD (1,85) ei maistu enää entiseen malliin.
Good luck!
Lähetetty:
Kirjoittaja Arrows
winorloose kirjoitti:Eilisten tulosten johdosta myös kohde 36. ATLETICO MADRID (1,70) kannattaa ottaa tupliin mukaan.
Ei tarvitse enää, sillä Veikkaus sulki juuri kyseisen kohteen.
Lähetetty:
Kirjoittaja winorloose
Arrows kirjoitti:
winorloose kirjoitti:Eilisten tulosten johdosta myös kohde 36. ATLETICO MADRID (1,70) kannattaa ottaa tupliin mukaan.
Ei tarvitse enää, sillä Veikkaus sulki juuri kyseisen kohteen.
"Pahvilla" näyttää olevan vielä kohde auki kertoimella 1,75.
Lähetetty:
Kirjoittaja Secretbet
Espanyol (2,80) vielä auki, joten isolla mennään. 40% tuolle, joten jonkun verran saa panostaa.
Lähetetty:
Kirjoittaja Henkka
Nyt ahdistaa 1500e meni kun Espanyol sössi 2-0 johtonsa, no pelihän kestää sen 90min, onnea Veikkaus!
EDIT: Ja Zaragoza yliajalla tasoihin ja voittoon, ai että tää vedonlyönti on ihanaa!
Lähetetty:
Kirjoittaja Secretbet
Kyllä, varsinkin kun kaikki muut apukohteet osuivat.