Pitkävetovihjeet sekä parhaat veikkausvihjeet täyttävät tämän osion. Aina ei jaksa kirjoittaa pitkiä perusteluja eikä laskea tarkkoja prosentteja. Tässä osiossa tyyli on vapaa. Myös kaikki Veikkauksen urheiluvetopelit mahtuvat hyvin joukkoon.
Markkinatoppi, muualla huitelee 2,25-2,45 välillä kertoimet. Ei oo prossia tähän valitettavasti, mutta jos Coloradon saa suosikiksi tästä parista, niin selkeä ylikerroin.
Huti: -2.50 yks.
4-4
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 2.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
19.03.2014 17:39 <dos> Edelleen tämä tarjous voimassa, veikkaus pitää kiinni
Jälkimmäisen pelaajan ura laskusuhdanteessa kun Yvonne taas porskuttaa ihan hyvin. Menee luultavasti suoraan parissa erässä, laitoin tuollaisen kolmen pelin tasoituksen. Aika varmaksi luulisin. Keskinäisistä kohtaamisista aikaa ja ne menivät Yvonnelle yleensä. Hän on säilyttänyt oman tasonsa kolmen kymmenen ikävuoden hujakoilla toisin kuin vastustajansa, jota eläkepäivät kohta kutsuvat.
Vedonlyöntivihje: - AC Oulu - TPS - peliaika päättynyt
kohde
AC Oulu - TPS
veto
yli 2,5
kerroin
1.800(nordicbet)
panos
3 yks.
raja
1.724
todennäköisyysarvio
arvio 58%
ACO:n puolustus ei ole ollut pitävä pariin kauteen ja ei Monsalven tulos sitä yksinään auta. Lisäksi AC on pystynyt luomaan maalipaikkoja siihen tahtiin, että tuollaisiin 60-58% lukemiin tässä päädyin.
Osuma! +2.40 yks.
Vedonlyöntivihje: - AC Oulu - TPS +0,25 - peliaika päättynyt
kohde
AC Oulu - TPS +0,25
veto
2
kerroin
2.040(188bet)
panos
2 yks.
raja
1.923
todennäköisyysarvio
arvio 52%
Osuma! +2.08 yks.
Haluttaisi antaa enemmänkin TPS:lle, mutta kun ei tiedä joukkueen peliesityksistä tarkemmin. KK-miehitys kestää vierailla vertailun AC:n ja on jopa edella. Ja kun kärkimiehet kuitenkin eri kaliberia kuin ACO:lla ni vaikea on, matkasta ja sekaannuksesta huolimatta, laittaa ACO voittamaan suoraan yli 40% oa:lla.
Vihjeet yhteensä: panokset 5.00, palautukset 9.48, tulos +4.48 yksikköä.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 3.Antamasi peukut: 0.
Seuranta: viewtopic.php?t=15039
Minikommentit
19.03.2014 13:19 <tallipoika> täyttä kuraa, Liigacup ja HIFK-ottelu, HIFK olisi ansainnut
Vedonlyöntivihje: - AC Oulu - TPS - peliaika päättynyt
kohde
AC Oulu - TPS
veto
1
kerroin
2.200(Bet365)
panos
1 yks.
Huti: -1.00 yks.
0-4
Tepsillä bussin kyydissä 13 ukkoa + pari veskaria. Ja kun nuo 13 ukkoakaan eivät ole sen kummoisempia kuin isännilläkään, niin otetaan jännityspetsiksi Oulua.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 2.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
19.03.2014 14:46 <mpr> Onko tämä niin, että kotikaupungin joukkuetta kohtaan ollaan
19.03.2014 14:46 <mpr> skeptisempiä kuin vieraita.
19.03.2014 18:48 <tallipoika> Paljon myös vaikuttaa kun TPS:n pelit nähnyt livenä...
Kiitos influenssan, ehdinpä räknäämään tänään arviota hieman tarkemmaksi. Onhan tuo TPS:n avaus aika kirjava. Rähmönen, Brown, Lehtonen ja ehkä Trafford sinnepäin, loput suht´ kuraa.
ACO tasaisen harmaa, eikä nämä Sohlot ja Heikkilät kyllä vieläkään oikein koveta. Jos nyt kuitenkin ACO parhaimmillaan lähtee, niin hankala tuota nippua nyt huonompanakaan on nähdä.
Hattuarvioon 10%- yksikköä lisää, 45-27-28 vois olla aika liki.
Moasta osaa kyllä sanoa mitään muuta kuin että mutulla en tod. pelaisi overia. Haisee himpun sellaiselle kiikarit-tyyppiselle väännölle.
Jos sitä jotain tipsiä, niin EsPan voittoa oli pakko kopaista. Perusteluiksi kutina.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 2.Antamasi peukut: 0.
Nauroivat kun kerroin ryhtyväni koomikoksi. Eivätpä naura enää.
GPL