Pitkävetovihjeet sekä parhaat veikkausvihjeet täyttävät tämän osion. Aina ei jaksa kirjoittaa pitkiä perusteluja eikä laskea tarkkoja prosentteja. Tässä osiossa tyyli on vapaa. Myös kaikki Veikkauksen urheiluvetopelit mahtuvat hyvin joukkoon.
Lukko-SaiPa-matsissahan varsinaisen peliajan tasurilla molemmat joukkueet varmistavat paikkansa säälipleijareissa + kummallakaan ei ole mahdollisuuksia kotietuun, ainoastaan keskinäinen järjestys ratkeaa ottelun perusteella. Säälipleijarivastustajasta ei ole vielä tässä vaiheessa varmuutta, koska HIFK ja Kärpät ratkovat keskinäisen sijoituksensa viimeisellä kierroksella.
JOS jostain löytää kertoimia tuolle Lukko-SaiPa X:lle, se kannattanee poimia hyvissä ajoin. Kohde kuumenee varmasti huomiseen mennessä pelikelvottomaksi, jolloin voi taas löytyä pelattavaa koti-/vierasvoitolle. Veikkaus ei näytä avaavan kohdetta laisinkaan.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 1.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
11.03.2013 11:31 <Betsaari> Veikkaus antaa siihen kertoimet ma klo 12
11.03.2013 11:31 <Darren> Lukko toki säälipaikkansa jo varmistanut.
^Lukko on jo varmistanut paikkansa sääleihin, ei siis edes tarvitse sitä tasuria. Lukolle on käytännössä yhdentekevää mikä tiistain ottelun tulos on. Veikkaus ei avanne kohdetta siksi, kun pelillä ei tosiaan Lukolle merkitystä. Raumalaisten otteet ovat olleet viime aikoina niin surkeita, niin luulen että Lukko haluaa tämän pelin kuitenkin voittaa, jotta pääsisi parin ottelun voitto"putkessa" ja paremmalla itseluottamuksella sitten kohti säälejä. Tasurin tn. voi kuitenkin olla hieman normaalia isompi, koska SaiPalle se tasuri olisi yhtä tärkeä kuin voittokin. Toisaalta Lukon mahdollinen hälläväliä-asenne ei niinkään tasuria puolla.
Vetoon liittymätön huomio vielä Romppasen kirjoitukseen, eli sääleihin voivat vielä tipahtaa vaikka KalPa ja HPK, eli nuo 5-8. sijat ovat todella mielenkiintoisia vielä viimeisellä kierroksella.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 2.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
11.03.2013 11:38 <Betsaari> Kyllä ainakin TesktiTV:n mukaan Veikkaus avaa sen klo 12
JussiQ kirjoitti:Raumalaisten otteet ovat olleet viime aikoina niin surkeita, niin luulen että Lukko haluaa tämän pelin kuitenkin voittaa, jotta pääsisi parin ottelun voitto"putkessa" ja paremmalla itseluottamuksella sitten kohti säälejä. Tasurin tn. voi kuitenkin olla hieman normaalia isompi, koska SaiPalle se tasuri olisi yhtä tärkeä kuin voittokin. Toisaalta Lukon mahdollinen hälläväliä-asenne ei niinkään tasuria puolla.
Hämeenlinnassa Lukon peli oli kyllä taas kuosissaan. Loistavaa taistelua koko joukkueelta varsinkin toka erän alkupuoliskolla, kun pelattiin vajaalla kokoajan. Vehanen oli maaginen ja tolppakin pelasti kertaalleen. Pian tämän jälkeen Lukko oli se kuka peliä taktisesti vei. Näytti jo ihan po-kiekolta ja aika lupaavalta. Ihan ..tun hieno voitto. Jos joku oli kattelemassa niin mä olin se D-katsomon (kerhopäädyn) about ainoo Lukkolainen siellä. Azevedo tällä hetkellä todella huikessa vedossa ja hänelle varmaan hiukan koitetaan pelata pistepörsän voittoa tiistaina. Muutoin veikkaan, että vähänkin risaiset pelaajat huilaavat ja ehkä pari kaveria muutenkin, alkaahan säälit kuitenkin jo heti torstaina. Vehanen sai loistavan kenraalin tästä pleijareihin, joten (kaiken järjen mukaan) Lukon maalilla huomenna Nielsen.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 1.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
11.03.2013 12:02 <JussiQ> Katoin minäkin tuon pelin (tosin netistä) ja en ehkä noin
11.03.2013 12:02 <JussiQ> innostunut ole vielä :) Melko kuritonta pelaamista ja
11.03.2013 12:02 <JussiQ> surkeaa viimeistelyä HPK:lta. Toki Lukolta paljon
11.03.2013 12:03 <JussiQ> parempi peli mitä aiemmat lähiaikoina.
Leedsin arvioin selkeästi vahvemmaksi kuin Peterboroughin.
Kotijoukkue piristynyt ja on hävinnyt 10 edellis kotipelistä vain 2 ja loput kahdeksanovat päättyneet voittoihin.
Toiseksi viimeisenä majailevat vieraat tarvitsevat hekin pisteitä, mutta putoamiskappailuun.
Voittoja joukkue on ottanut lähiaikoina hyvin ja tilanne pohjalla on sen myötä erittäin tasainen.
Kotiedun myötä päästään Leedsiä pelamaan kohtuullisella kertoimella.
Schalkelta poissa ottelusta erittäin tärkeä hyökkääjä Huntelaar (7 maalia).
Ilman häntä ei olisi tullut viime Dortmund pelistä voittoa.
Poissa myös Marica (2 maalia) ja Jones (1 maali).
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 1.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
12.03.2013 23:45 <Fox Mulder> No huh, Bulut ja +90min maali! Jesh!
Lisätty Kalpaan pieni lisäveto Betsafen Veikkausta paremmalla kertoimella. Blues lienee jo lomatunnelmissa ja Kalpalla vielä motivaatiota pisteisiin.
TPS:llä ollut pyyhe kehässä jo pidemmän aikaa ja todennäköisesti ovat huomennakin vajaalla rosterilla liikkeellä.
Vihjeet yhteensä: panokset 30.00, palautukset 33.15, tulos +3.15 yksikköä.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 0.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
12.03.2013 16:09 <Gambler> Ässät lepuuttaa, mutta tekisi mieli ottaa vielä nousseilla
12.03.2013 16:10 <Gambler> kertoimilla lisää. TPS peli ollut pitkään sen verran kuraa.
Vedonlyöntivihje: - Sun Ray Cave-Yangon United - peliaika päättynyt
kohde
Sun Ray Cave-Yangon United
veto
1
kerroin
3.000(nordicbet)
panos
3 yks.
Huti: -3.00 yks.
Ensimmäisessä pelissä Yangon voitti kotonaan Persibon 3-0 ja tämä oli hieman yllättävää. Persibo pelasi ottelun kuitenkin vain yhdellä vaihtomiehellä ja tiettävästi Myanmar on ilmastoltaan erittäin erittäin vittumainen paikka vierailla. Sun Ray Cave hävisi myös yllättäen malediivilaiselle New Radiantille, jonka valmentajan paikkaa muuten tarjottiin Juha Maliselle pari kuukautta sitten mutta Juha oli lopulta liian kallis mies. Näin ollen ensimmäisen kierroksen jälkeen näytti siltä että Yangon olisi suosikki tähän otteluun.
Tulikuuma tieto on kuitenkin se että New Radiant on todella kova joukkue. Hetki sitten päättyi ottelu Persibo-New Radiant, jossa New Radiantille tarjottiin 7 kertoimia voitosta. New Radianthan voitti tämän lopulta 7 maalilla ja olisi helposti voinut tehdä toiset 7 lisää.
=> näkisin Sun Ray Caven suosikkina tähän otteluun
Vedonlyöntivihje: - Barcelona - AC Milan - peliaika päättynyt
kohde
Barcelona - AC Milan
veto
u3.5
kerroin
1.810(188bet)
panos
10 yks.
Huti: -10.00 yks.
Ei toimi pepsipoikien pallon hierominen kun vastassa napsunkaan verran osasunia ja deportivoja organisoidummin puolustava nippu, edellisottelun toisinto luvassa. Brittivälittäjien tarjoama under 2.5 @ 3.00 hyvä tarjous myös.
Vedonlyöntivihje: - Barcelona - AC Milan - peliaika päättynyt
kohde
Barcelona - AC Milan
veto
u2.5
kerroin
3.000(Coral)
panos
10 yks.
Huti: -10.00 yks.
Laitetaan tämä nyt sitten seurantaankin, kaikin puolin mutuiltuna maistuu erittäin hyvin. 5/5.
Vihjeet yhteensä: panokset 20.00, palautukset 0.00, tulos -20.00 yksikköä.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 0.Antamasi peukut: 0.
Viimeksi muokannut jackrabbit, 12.03.2013, 14:33. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Vedonlyöntivihje: - Blues - KalPa - peliaika päättynyt
kohde
Blues - KalPa
veto
KalPa
kerroin
2.000(Veikkaus)
panos
5 yks.
Osuma! +5.00 yks.
2-4
Bluesilla ei ole mitään panosta kyseiseen otteluun, kun taas KalPa haluaa varmista itselleen paikan kuuden parhaan joukossa. Kotietu ei merkitse omasta mielestäni tässä pelissä paljoa mitään ja kuopiolaiset lähtevät peliin selvänä ennakkosuosikkina. Veikkauksen kerroin 2.00 (50%) on hyvä ja se on pakko lyödä!
Minikommentit