Pitkävetovihjeet sekä parhaat veikkausvihjeet täyttävät tämän osion. Aina ei jaksa kirjoittaa pitkiä perusteluja eikä laskea tarkkoja prosentteja. Tässä osiossa tyyli on vapaa. Myös kaikki Veikkauksen urheiluvetopelit mahtuvat hyvin joukkoon.
Oululaiset ottivat köniinsä Hakalta 4-0 joka ei varmasti nostata itseluottamusta joukkueessa...?? Viikingit taas tarvitsevat pisteitä pysyäkseen sarjassa ja veikkaisinkin pelin olevan "motivaatio" ottelu, jossa Viikingeillä on sanansa sanottavana! Oululaiset eivät ole putoamis pisteessä ja materiaalieroa ei ole kuitenkaan paljon jotenka kokeillaan vieraita...
Vedonlyöntivihje: - Suomi Ykkönen - AC Oulu-FC Viikingit - peliaika päättynyt
Sarja 3. vs. sarja 1. Sundsvallin etuna ehkä pienehkö lepoetu sekä kotimatsi. Örebro hitusen laadukkaampi mutta nyt koti sekä,lepo etu ja Sundsvall kotona tosi vaikea voitettava. Pisteet jakoon.
Ängelholm on pelannut loistavasti ja maalinteko on onnistunut! Landskronasta ei voi sanoa muuta kuin että laskussa on ja peli on tosi surkeaa ja epävarmaa.. Kotiin pisteet ilman muuta.
Örgryte on onnistunut viimeisten 5 pelin aikana tekemään kokonaista 1 maalin.. Assyriska sen sijaan on "ehdolla" jopa kärki kolmikkoon!! Peli on aivan selvä vierasvoitto! Melkein antaisi maalin etumatkankin kotijoukkueelle.
Huti: -10.00 yks.
3-0
Vihjeet yhteensä: panokset 60.00, palautukset 60.00, tulos +0.00 yksikköä.
Vedonlyöntivihje: - Equador Serie A - Jose Teran-Cuenca - peliaika päättynyt
kohde
Jose Teran-Cuenca
veto
x2
kerroin
1.820(nordicbet)
panos
20 yks.
Vieraat vähintäänkin yhtä laadukas joukkue ja Jose Teranilla tiheämpi ottelutahti.. Maaleja ovat yleensä potkineet verkkoon puolin ja toisin niin eiköhän tuo overinakin mene..
Huti: -20.00 yks.
2-1
Vedonlyöntivihje: - Equador Serie A - Jose Teran-Cuenca - peliaika päättynyt
kohde
Jose Teran-Cuenca
veto
over 2,5M
kerroin
1.800(nordicbet)
panos
20 yks.
Osuma! +16.00 yks.
2-1
Vihjeet yhteensä: panokset 40.00, palautukset 36.00, tulos -4.00 yksikköä.
Sarja 3. vs. sarja 1. Sundsvallin etuna ehkä pienehkö lepoetu sekä kotimatsi. Örebro hitusen laadukkaampi mutta nyt koti sekä,lepo etu ja Sundsvall kotona tosi vaikea voitettava. Pisteet jakoon.