Sivu 1/1

ampumahiihto 2019

Lähetetty:
Kirjoittaja odds
Korkataan kausi vihjeiden osalta.

Ukrainan kokoonpanon ammunta ollut tällä kaudella todella solidia. Ankkuri Pidhrushna avasi maailmancupin eilen ja onnistui niin ammunnassa kuin hiihdossa. Vita ja Valj sijoittuneet kertaalleen kympin joukkoon sprintissä ja Dzhima sijoittui toiseksi Östersundin sprintissä.

Kone saa Ukrainan sijoille 1-3 49%.

Vedonlyöntivihje: - Ukraina top3 - peliaika päättynyt

kohde
Ukraina top3
veto
yes
kerroin
4.500 (CoolBet)
panos
3 yks.

Huti: -3.00 yks.

Tsekki ja Ukraina menevät päittäin mitä tulee hiihtonopeuteen. Ukraina osuu 87% tarkkuudella ja Tsekki 81%. 40 laukauksella tämän pitäisi tehdä selvän eron Ukrainan hyväksi.

Vedonlyöntivihje: - Ukraina-Tsekki - peliaika päättynyt

kohde
Ukraina-Tsekki
veto
Ukraina
kerroin
1.720 (Unibet)
panos
8 yks.

Osuma! +5.76 yks.


Re: ampumahiihto 2019

Lähetetty:
Kirjoittaja odds
Miesten sprinttiä 15:15 eli reilun 30min päästä!

Samuelsson ollut alkukaudesta selvästi viime vuotta hitaampi ja ammuntakin ollut tasaisen kehnoa. Top 20 sijoituksia ei vielä alkukaudesta löydy ja toivotaan ettei tämä päivä tuo muutosta. Östersundissa vauhti oli parempaa, mutta viime vkl Itävallassa oli heikko. Viestissä kulki päätösosuudella hieman paremmin.

Kone antaa tälle 80%. Tero Seppälän kanssa tulee tasainen otatus. Oletettavaa on että Samuelssonin vauhti paranee, mutta tuskin 3 välipäivän aikana on tapahtunut ihmeitä.


Vedonlyöntivihje: - ampumahiihto2019 - Samuelsson - peliaika päättynyt

kohde
Samuelsson
veto
top20: NO
kerroin
1.850 (Coolbet)
panos
8 yks.

Osuma! +6.80 yks.