Sivu 1/1

Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja peuno
Sun Volley - PerPo Veikkauksella 3.05 - 1.3. PerPolla eli Team Lakkapäällä ei ole rosterissa liigakelpoista yleispelaajaa Nortsan loukkaannuttua.. Sunilla pitäisi olla viime kauden mestaruuden tasoinen miehistö. Sunia kehiin!

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja Romppanen
Unibetille saa sinkkuna kertoimella 3.40, joten sinne siis?

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja peuno
Ja betsafella sama.. tosin panosraja mulla muikeat 1e

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja isspro
peuno kirjoitti:Ja betsafella sama.. tosin panosraja mulla muikeat 1e
Mikä nortsalla on?Yleensä pelien jälkeen on kuultu näitä "pelasi kuumeessa" sun muuta.Tosin yli kolmen kertoimet Sun Volleylle kelpaa nortsankin kanssa.

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja peuno

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja JoneSS
Lakkapään vaihtopenkki ei tosiaan ole lähelläkään avauksen tasoa ja Nortsan rooli on edelleen poskettoman tärkeä. Muutenkaan joukkueen peli ei ole viime aikoina enää ollut yhtä suvereenia kuin alkukaudesta. Suurin syy tähän löytynee juuri kapeasta materiaalista sekä valmennuksesta, joka ei joidenkin tietojen mukaan ihan ole vastannut SM-liigan kärkijoukkueiden tasoa.

Sun Volley on kauden alisuorittajia, mutta viime aikoina palaset ovat loksahdelleet jo oikeaan suuntaan, vaikka viime kauden taso on vielä kaukana ollutkin. Lisäksi Kurttila Sun Volleyn peräsimessä on hyvä virittämään joukkueensa kuntoon kevään ratkaisupeleihin. Tällä osastolla kotijoukkue on taatusti edellä ja valmennuksen merkitys korostuu lentopallossa aina kevättä kohti mentäessä. Tämä on nytkin nähtävissä useissa joukkueissa, räikeimpinä esimerkkeinä VaLePa ja MuurLe.

Ihan kirkkain silmin ja jopa varovaisesti arvioiden sanoisin, että hyvin lähellä tasabuukkia tässä liikutaan. Ja tämä sillä oletuksella, että Dailey on pelikunnossa.

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja peuno
PerPon voiton myötä Iskun kerroin vieraana entistä houkuttelevampi. 4.4. kotimaisella

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja isspro
Iskun kerroin kyllä erittäin houkutteleva.Sun Volley pelasi surkean pelin.Isku voitti kotona Perpon 3-1 vieden pari erää ihan pystyyn,tilastojen valossa Veinbergs pelasi siellä ihan ok pelin ja on nyt poissa.Kerroin 4.4 on pakko pelata,vetelin Denver-Dallas 1 1.90 kaveriksi ja myöhemmin muita.

Re: Lentisliiga

Lähetetty:
Kirjoittaja Henkka
peuno kirjoitti:PerPon voiton myötä Iskun kerroin vieraana entistä houkuttelevampi. 4.4. kotimaisella
ja Nugetteja kyljyksiin