Huomisessa kisassa voittajan pelaaminen on rahanhukkaa, ellei sitten löydy riittävästi luottoa Skarin pelaamiselle. Kerroin 1.18 on kyllä lähestulkoon asiallinen, mutta rahojani en siihen laita.
Kakkoskategoriasta löytyvät Smigun, Varis, Pedersen (ex-hiihtosuunnistaja...
Myös h2h-puolella Varis-Pedersen -kaksikossa pidän Kaisaa lievänä suosikkina, joten 1.90 on pelattavan rajamailla. Henkel-Björgen on lähestulkoon tasavahva pari, joten myös Björgenin 2.20 kannattaa harkita. Lisäksi selvänä suosikkina kannattaa valita Shevchenko Ekiä (ei siis meidän eki...) vastaan kertoimella 1.50. Ruotsalainen on kisassa vailla mahdollisuuksia, kun taas Shevchenko voi taistella parhaimmillaan kymmenen kärkeen sijoittumisesta.
Nämä kaikki siis unibetille ja koska muualla ei ole tiliä, en niitä ole myöskään jaksanut tutkia...
EDIT:
Vilkaisin nyt sivusilmällä centreäkin ja silmään osui Longa-Olsson. Jatketaan nyt tuota naapurien mollaamista ja kannatetaan Longan pelaamista. Kohtuulliset esitykset perinteisen kisoissa + kotikenttäetu saavat mut pitämään italialaista jopa kohtuullisen selvänäkin suosikkina.


Minikommentit