Dahlberg - Matveeva 2 2.75 (betsafe)
Matveeva osallistunut kahteen vapaan sprinttiin tällä kaudella, tuloksena 3. ja 4. tila. Dahlberg mukana kaikissa kolmessa, 4-7-2. Molemmat huipputekijöitä, joten en minä ainakaan pysty Dahlbergistä noin suurta suosikkia taikomaan.
Zorzi - Krezelok 1 1.70 (betsafe)
Zorzi tällä kaudella 16-22-16, Krezelok ei ole kahdella yrityksellään edes jatkoon selvinnyt (41-45). Viime kaudella Krezelokilla toki pari hyvää sprinttiä, mutta tämän kauden esitykset siis pelkkiä katastrofeja. Yli 60% Zorzille.
Näss - Östeberg 2 1.70 (nordic)
Mikael Östberg taistelee jopa finaalipaikasta vapaalla, tällä kaudella sijat 8-4-4. Näss ei ole esittänyt vielä yhtään mitään, 9-29-25. Viime vuonna onnistui kerran ollen neljäs, mutta muuten ei päässyt edes jatkoon vapaalla. 60% ylittyy tässäkin.
Koos - Onda 1 1.95 (betsafe)
Jenkki vastaan japanilainen, perinteisiä hiihtomaita molemmat...


Minikommentit