Olen jo varmaan kolmisen vuotta seurannut sivustoa ja ammentanut eri henkilöiden vihjeitä/oppeja kohti voitollista pelaamista.
Nyt olen kuluneen vuoden saanut pelattua hyvin voitollista peliä joka kuukausi, niin päätin laittaa omia pelejä aina sitä mukaan kun kerkeän niin tänne muiden ihmeteltäväksi.
Samalla olen ymmärtänyt että sivustolle pystyn omien vihjeiden muodossa vähän paremmin seuraamaan omaa kehitystä kuin normaalilla ruutupaperi ja lyijykynä-menetelmällä.
Tulen laittamaan vetoja joskus ilman perusteluja, joskus saatan innostua kirjoittamaan pidemmän kaavan mukaan.
Pääpainona itselläni on Jääkiekko (NLA, NHL, KHL, Liiga ja Mestis), Tennis, Talviurheilulajit sekä Koripallo.
Saatan välillä sörkkiä myös muita kohteita sekä jalkapalloa, mutta ei kuulu vahvimpaan osaamisalueeseen mitä aion kuitenkin vielä kehittää.
Panos tulee olemaan kohteissa 1yks=10e.
-Terveisin Dipaten
Re: "Dipaten", kohti voitollista pelaamista..
Lähetetty:
Kirjoittaja dipaten
Aloitan tämän Blogin-kirjoittamisen kahdella kohteella ottelusta Magnitogorsk-Dynamo Moskova.
Magni johtaa itäistä konfrenssia ja nyt kotiotteluun tarjottu kerroin on omaan silmään pelattava, lisäksi myös reilu kahden kerroin että maalin tekee: Mozyakin Sergei, joka on tehnyt tehot 24+23 tällä kaudella niin päätyy omalle lapulle.
Vedonlyöntivihje: - Magnitogorsk-Dynamo Moskova - peliaika päättynyt
Toiseen illan KHL otteluun valikoin seuraavat kohteet,
Ottelusta tulee varmasti tiukka ja oletuksena on vähämaalinen ottelu, koska en usko että Moskova tulee antamaan Pietarin löylyyttää itseään millään tennislukemilla, lisäksi viime kotipeli ei oikein sujunut pietarilaisilla kauhean vakuuttavasti kärsien kotihallissa tappion Jekatarinburgille.
Vaikka Moskova ei ole vieraskaukalossa mitenkään vakuuttanut, pistän maltillisesti seuraavat kohteet illan otteluun.
Vedonlyöntivihje: - TsSka Moskova Over 1,5 - peliaika päättynyt
kohde
TsSka Moskova Over 1,5
veto
YES
kerroin
1.640(Unibet)
panos
3 yks.
Osuma! +1.92 yks.
6-3
Vedonlyöntivihje: - Ska Pieta-TsSka Moskova - peliaika päättynyt
kohde
Ska Pieta-TsSka Moskova
veto
TsSka Moskova ML
kerroin
2.850(Unibet)
panos
1 yks.
Huti: -1.00 yks.
6-3
Vedonlyöntivihje: - Goal Scorer, Dadonov Evgeny, Ska Pietari - peliaika päättynyt
Omasta mielestäni vieras joukkoeille on annettu kohtuu korkeita kertoimia mihin itse tartun, ainakin Tamba ja Chigago sellaisia että pakko lähteä hakemaan niitä sekä myös Calgary.
Lisäksi Puljujärven tekee väh. 1pisteen tuolla melkein kahden kertoimella on viime esityksen jälkeen kokeilemisen arvoinen.
Huhhuh heijaa, olipas hirveä yö ja pakkaselle mentiin änäristä kunnolla...
En muista milloin on viimeksi mennyt vedot noin kunnolla metikön puolelle,
mutta se on nyt unohdettu ja suunnataan kohti päivän KHL pelejä ja myöhemmin Liigaan.
Vedonlyöntivihje: - Tekee Maalin, Ellison Matt ( Dinamo Minsk) - peliaika päättynyt
kohde
Tekee Maalin, Ellison Matt ( Dinamo Minsk)
veto
YES
kerroin
2.950(Unibet)
panos
2.5 yks.
Osuma! +4.88 yks.
YES
Vedonlyöntivihje: - Sochi-Slovan Bratislava - peliaika päättynyt
kohde
Sochi-Slovan Bratislava
veto
Sochi
kerroin
1.930(Unibet)
panos
3 yks.
Osuma! +2.79 yks.
3-0
EDIT: 15:54 Bookkerit kahteen kohteeseen.
Re: "Dipaten", kohti voitollista pelaamista..
Lähetetty:
Kirjoittaja dipaten
Pistetääs hyvissä ajoin KHL kohteet tänne tänään.
Kunlun peliin en uskalla mitään muuta laittaa, kuin n. puolikkaalla normaalia maalintekijä panosta ajatellen niin Mäntylän Tuukalle, kerroin kuitenkin ihan kohtalainen.
Vedonlyöntivihje: - Tekee Maalin, Mäntylä Tuukka, Kunlun - peliaika päättynyt