Teille jotka satuitte tänne eksymään, on luvassa tuurilla ja joskus ehkä taidollakin valittuja vedonlyönti vihjeitä, joilla ei ole minkään laista takuuta. "Vihjeet" jotka tulen tännä laittamaan, olen myös itse ne veikannut. Varsinaisia arvioita en laske, tämä on enemminkin hupia tai jännityksen hakua.
Laitetaan näin alkuun yön NBA arvaukset.
Kyseiset vedot tehty nordicbetillä
Milwaukee - New Orleans 2 1,82
Chicoga - Memphis -5,5 1 1,93
Phoenix - Golden State -5,5 2 1,93
Miami - Boston +2,0 1 1,93
Kokeillaan saadaanko noi vedot seurantaan, kun huomasin että voi noin hienosti laittaa nämä esille.
Vedonlyöntivihje: - Milwaukee - New Orleans - peliaika päättynyt
Vedonlyöntivihje: - Phoenix - Golden State -5,5 - peliaika päättynyt
kohde
Phoenix - Golden State -5,5
veto
2
kerroin
1.930(Nordicbet)
panos
5 yks.
Osuma! +4.65 yks.
80-98
Vedonlyöntivihje: - Miami - Boston +2,0 - peliaika päättynyt
kohde
Miami - Boston +2,0
veto
1
kerroin
1.930(Nordicbet)
panos
5 yks.
Huti: -5.00 yks.
90-100
Re: Ruskeuden Kotipesä
Lähetetty:
Kirjoittaja Nipponin Ruskeus
Viime öisestä jäi sen verran karvas maku suuhun. Varsinkin Chicagon sulaminen pelin lopussa jäi harmittamaan ja Miami pelistä olisi pitänyt katsoa noita loukkaantumisia. Mutta valitus sikseen ja katse seuraaviin peleihin.
Nyt kyllä on tuurit kohdillaan, kun toinen päivä peräkkäin kaikki oikein. Tästä on hyvä jatkaa ja toivoa että 100% saa jatkoa.
Yön viidestä pelistä kolme otetaan lapulle:
Näköjään yö toisensa jälkeen tulos voi mennä huonompaan suuntaan. Noh koitetaan tänään tehdä parempaa jälkeä. Laitetaan tänään vähän perusteluita miksi valitsin kyseisen vedon.
Ensimmäinen mielenkiintoinen peli on New Yorkin paikallis vääntö. Metz painaa huikeassa 11 ottelun voitto putkessa, joten jotain ne kaverit oikein on tehnyt. Metzin syöttäjä deGrom on aloittanut kautensa todella hyvin, kaveri on pelannut 19,1 inningia (oisko toi suomeksi sitten vuoroparia) joissa on antanut vastustajalle vain kaksi juoksua. Oikeastaan kaikki deGromin tilastoista on todella kovia. deGrom on kerran kohdannut Yankeesin pojat, kyseisen pelin Metz hävisi, mutta ei siitä voi deGrommia syyttää jos on päästänyt yhden juoksun seitsemässä vuoroparissa. Sitten Yankeessin kimppuun. Joukkue voitti kolme neljästä pelistä Detroittia vastaan vieraissa, joka ei ole heikko suoritus. Yankees laittaa kummulle Pinedan, joka on pelannut ihan hyvin. Pineda on kolmessa ottelussaan pelannut 18,0 vuoroparia joissa on antanut 10 juoksua vastustajalle. Yhteenveto on seuraava: Syöttäjistä luotan enemmän deGromiin, eikä joukkueiden bullbeneillä näytä tilastollisesti olevan suurta eroa ja Metzin voitto putken takia, laitamme lapulle Metziä.
Vedonlyöntivihje: - Baseball - NY Yankees - NY Metz - peliaika päättynyt
kohde
NY Yankees - NY Metz
veto
2
kerroin
2.120(Unibet)
panos
3 yks.
Huti: -3.00 yks.
6-1
Seuraavaksi Detroitin ja Clevelandin ottelun pariin. Lähdetään liikkeelle Detroitista. Detroit hävisi kolme neljästä pelistä NY Yankeesiä vastaan. Tänään kummulle astelee Greene jonka kausi on alkanut loistavasti. Kaveri on aloittanut kolmesti ja pelannut niissä 23,0 vuoroparia, joiden aikaha vastustaja on saanut tehtyä kaksi juoksua. Mitenkäs Clevelandin syöttäjä Salazar. Salazar on aloittanut kerran, eikä se ole mennyt huonosti, ainut joka vähän herättää huomiota on syöttöjen määrä per vuoropari. Salazar tuskin tulee syöttämään hirveästi yli kuutta vuoroparia. Salazar on vieraillut kolme kertaa Detroitissa, josta on saldona yksi voitto ja kaksi häviötä. Syöttäjä etu annetaan Greenelle. Bullbennit on suhteellisen samalla tasolla tilastollisesti. Greene antaa Detroitin lyöjille ratkaisun ja uskon kavereiden palaavan omalle tasolleen ja Detroitin vievän voiton pelistä.
Vedonlyöntivihje: - Baseball - Detroit - Cleveland - peliaika päättynyt
kohde
Detroit - Cleveland
veto
1
kerroin
1.720(Unibet)
panos
5 yks.
Huti: -5.00 yks.
1-13
Seuraavaksi Milwaukee - St.Louis. Milwaukeen kausi on alkanut todella surkeasti, eikä St.Louis tule helpottamaan asiaa ollenkaan. St.Louis voitti viimeisimmässä sarjassaan Washingtonin 2-1 voitoin ja vielä vieraissa. Tänään STL laittaa kummulle Martinezin, jonka kausi on alkanut oikein mukavasti. Martinez on aloittanut kaksi ottelua joissa on pelannut 13,0 vuoroparia ja antanut kolme juoksua. Martinez on kerran kohdannut Milwaukeen, eikä se peli kovin hyvin mennyt. Milwaukeen tämön päivän syöttäjä on Garza, jonka kausi on mennyt samalla tavalla kuin koko porukalla. Garzalla on kolmesta aloittamastaan ottelusta jopa yksi hyvä aloitus, tämän pelin joukkue on jopa voittanut. Tähän peliin laitetaan St.Louis, koska aloittava syöttäjä on aloittanut huomattavasti peremmin kuin Milwaukeen. Sekä St.Louis on hyvässä vireessä ja heidän bullben on kunnossa.
Seuraavaksi Arizona - Pittsburgh. Kumpikin laittaa kummulle hyvän syöttäjän, Ehkä askeleen edellä on PIT syöttäjä Cole. Cole on aloittanut kolme ottelua joissa on pelannut 17,0 vuoroparia antaen kuusi juoksua. Eipä ARI syöttäjä Collmenter ole paljon huonommin aloittanut. Kolmessa aloittamassaan pelissä Collmenter on pelannut 18,2 vuoroparia antaen kahdeksan juoksua. Suurimmat erot syöttäjien tilastoissa on SO sarakkeessa Colella on 20 ja Collmenterilla 7, sekä HITS joissa Colella 12 ja Collmenterilla 23. Näillä perusteluissa vaaka kallistuu Pittsburghin puolella, vielä kun ottaa huomioon bullbennit, niin Pittsburgh tulee viemään tämän.
Laitetaan tänne loppuun muutamat hajut joita saatan veikata:
Cincinnati - Chicago Cubs 1 2,00
Tampa Bay - Toronto 2 1,97
Chicago White Sox - Kansas City 2 1,91
Colorado - San Francisco 2 1,91
Oakland - Houston u7,0 1,88
Seattle - Minnesota +1,5 1 2,18