Sivu 1/1

Moniveto-projektin seuranta.

Lähetetty:
Kirjoittaja koivikseheskey
Henkilökohtaisesti tuleva futis-ja lätkäkausi ajoittuvat erittäin kiireiselle aikajaksolle, joten joudun pudottamaan vetojen tekemisen lähes kokonaan aikatauluni ulkopuolelle. Viime kaudella mukana hääri myös Veikkaukselta tuttu Moniveto. Otin hieman lukuja tuloksistani talteen ja ajattelin että mennäänpä tämä kausi vaikka tällä. Noh... tässä olisi tarjolla Moniveto-seurantaa. Enpä kovin usein tällaiseen forumeilla törmäile niin ajattelin että tämän voisi tänne iskeä.

Perusfilosofia: Pyritään pelaamaan suoranaisesti muita pelaajia vastaan. Veikkauksen laimea Monivedon-palautus tuo tietysti omat haasteensa... Uskon kuitenkin että Vakiossa ja etenkin Monarissa voitolle jääminen on pitkässä juoksussa mahdollista. Varsinkin NHL on sarja, jossa Suomi laukoo lapuille liikaa lukemia 2, 3 ja 4. Lähdetään tällaisia seikkoja sitten hyödyntämään! :jorma:

Vetoni tulevat painottumaan eurojalkapalloon ja jääkiekkoon (NHL ja Valioliiga!).
Tämän seurannan tarkoituksena on avata Moniveto-keskustelua ja saada kommentteja yleisestikin. Tiedän että on mahdollista jäädä jopa ilman osumaa koko kaudella, mutta lähdetään siitä että vähintään kerran kolisee!

Re: Moniveto-projektin seuranta.

Lähetetty:
Kirjoittaja koivikseheskey
Tänään aloitellaan! Kiekkomonaria kotimaan jäiltä pukkaa. Mestis ja Liiga on kohtuullisesti hallinnassa tilastojen ja rostereiden pohjalta mutta muuten ei ole niinkään kiinnostusta sarjoihin, joten tämä saattaa jäädä ihan yhden illan jutuksi. :lol: Kokeillaan kuitenkin tehdä mahd. edullisella rivillä sopivat kierrot lukuihin joita Suomi tänään painaa!

Moniveto 5:
1. Kärpät-Tappara 0,2,5-1,3
2. Jukurit-TUTO 4,5-0,1
3. K-Vantaa-KooKoo 1-(3),5

Rivien määrä: 48kpl
Panos: 0,20€
Hinta: 4,80€ (9,60€)

Suluissa asiat joita suosittelen ja jotka näen pitkässäjuoksussa wörteiksi. Kun huomioin kassani, sekä muistan että kyseessä on kotimaista kiekkoa niin jännitän itse tänään tuota 4,80€-riviä. Ajattelin että tähän blogiin voisi pitää +/- -kirjaa, joten siihen tulen aina laskemaan tuon suluissa olevan summan. Luulen että suurimpiin osiin monareistani tulen tekemään myös tuon kalliimman version, vaikken sitä itse pelaisikaan. Ilmoitan kuitenkin aina erikseen sen, kumman rivin pelaan.

Re: Moniveto-projektin seuranta.

Lähetetty:
Kirjoittaja koivikseheskey
Ahhh... jälleen sitä ainutta oikeaa jalkapallosarjaa.

Moniveto 3:
1. Arsenal-Man Shitty 0,2,(3)-0,1,(3)
2. Chelsea-Swansea 2,4-1
3. Liverpool-Aston Villa 1,3,4-0

Panos: 0,20
Rivejä: 54
Hinta: 4,80€ (10,80€)

Itse menen tänään tuolla 10,80€ -systeemillä.

Pitkään hinkkasin riveille Swansealle, sekä Villalle suurempia lukuja mutta ne eivät olisi voittaessaan tuottaneet riittävästi suuhteessa todennäköisyyteensä.

Re: Moniveto-projektin seuranta.

Lähetetty:
Kirjoittaja MacGyver
Miten hurisee monariprojektin kanssa?