OK, vuoden odotus (joten allekirjoittanutta ei kiinnosta) mutta silti aika huima......
Lähetetty:
Kirjoittaja S.Sukkela
Ois kyl hyvä veto, jos tollasen koron sais päiväs rahoilleen, mutta tommonen vuoden rahat sitovana vetona ei hirveän hyvä ole. Melkeenhän tommosen koron saa jo muutenkin muista sijoituksista riskittömänä. Vieläkun Nordicin max panos on reilu 81€ niin ei paljoo juhlittavaa ole
Lähetetty:
Kirjoittaja JiiHoo
Minusta Rusedskin 1,90 on loistava. Viime vuonnahan herra keräsi pinnoja vain loppukaudesta ja silti ero Davydenkoon oli vain 80 pistettä. (syynä doping-sotku). Tämän vuoden Rusedski aloittaa huippukunnossa ja päätynee jopa top 10-listalle. Davydenko...ehkä top 30?
Yhdistän itse tuon Moyaan (arvio 65%) Johanssonia vastaan. Viime vuonna eroa tuli parisataa pistettä ja eiköhän sama tahti jatku. Yliarvostettu Johansson on Moyaa parempi ainoastaan nopeilla alustoilla. Se ei kuitenkaan paljon paina kun Moyan ei tarvitse pelata noita turnauksia kuin 2-3 vuodessa. Eroa syntyy muissa tasaisesti.
Tuplalle kerrointa 3,90, ja siinä on paljon ilmaa, toki myös kauan saa odotella (mahdollisia) voittoja.