Sivu 1/1

27.4.

Lähetetty:
Kirjoittaja Henkka
Barcelonaan...

Acasuso-A.Martin 2 1.78 Unibet (60%/1.67)

Lähetetty:
Kirjoittaja BetMaker
Pika pikaa päivän ekat vedot. Henkan kanssa ei ainakaan yhteistä säveltä löytynyt. Tuli jätettyä pari täkyä Betssonille yöksi muhimaan, mistä syystä tämä äkillinen Betssonin käyttö.

<u>ATP Barcelona</u>
i.Andreev 49% 2.22 Betsson 2%
J.Acasuso 47% 2.37 Betsson 2%
S.Wawrinka 28% 4.00 Pinnacle 0.5%
D.Tursunov 32% 3.40 Betsson 1%
D.Sanguinetti 43% 2.45 Expekt 1%
<u>ATP Munich</u>
O.Mutis 42% 2.88 Betsson 1%
B.Ulihrach 26% 4.50 Pinnacle 0.5%
K.Carlsen 48% 2.25 Expekt 2%

Laitetaan perustelut taas ajan kanssa.

Lähetetty:
Kirjoittaja Beezeri
BetMaker kirjoitti:<u>ATP Munich</u>
K.Carlsen 48% 2.25 Expekt 2%
Expektiltä irtoaa jo 2,40 Carlsenille. Taitaa olla lisäpanostuksen paikka???

Lähetetty:
Kirjoittaja Breakball
Expellä ylikerroin;

Malisse-Kratochvil 1 1,85

Okei, Malisse ei nyt elämänsä vireessä ole ollut, mutta on mielestäni silti 55% suosikki. Kratochvil ei ole omimmillaan massalla, eikä nyt liiemmin vakuuttanut karsinnoissa.

Lähetetty:
Kirjoittaja Zenmaster
Malissea lapulle 57% (8/10) 1,86 Unibet (tippunut) Expektillä vielä 1,85

Parempi pelaaja vienee. Kratochvil ei ole ihmeitä massalla esittänyt.

Lähetetty:
Kirjoittaja BetMaker
Käskystänne poimitaan vielä pari lapuille :wink: Carlsenille myös 1% lisää 2.40 kertoimella.

<u>ATP Barcelona</u>
N.Almagro 46% 2.25 Will Hill 1%
<u>ATP Munich</u>
X.Malisse 60% 1.85 Expekt 2%
M.Youzhny 51% 2.05 Will Hill 1%

Kun vaan kerkeis perustelemaan...

Lähetetty:
Kirjoittaja Lint
Joo, kyllä Malissen tällaiset pelit täytyisi hoitaa, ihan väkisin. Mies on laiskan harjoittelijan/löysän jätkän + mielialapelaajan maineessa, ja alkukausi ollut aika katastrofaalinen, mutta miehen lahjakkuutta ei voi kiistää. Se vaan on niin vaikea täältä kotisohvalta tietää kiinnostaako Mr. Xavieria tänään tennis vai ei...

Lähetetty:
Kirjoittaja BetMaker
Laitetaas niitä perusteluita vielä.

<b>Ulihrach:</b> Ei mikään toivoton massalla. Haas lähtee ennakkosuosikin viitta harteillaan turnaukseen, ja jossain vaiheessa saattaa kova pelitahti pitkän pelaamattomuuden jälkeen alkaa näkyä.
<b>Carlsen:</b>En vain yksinkertaisesti ymmärrä millä Kohlschreiber saadaan noin ennakkosuosikiksi. Tiedän, että Carlsen ei ole parhaimmillaan massalla, ja muutenkin alkaa uran loppu häämöttää. Kohl pelasi pari kohtalaisesti mennyttä massakisaa viime vuonna. Tänä vuonna hän ei ole vielä voittanut ainuttakaan matsia massalla. Carlsen sen sijaan pelannut pari matsia lupaavaasti.
<b>Mutis:</b>Selkeä liioittelua Hornan turnausvoiton takia. Bermudassa vastus ei ollut kovin hääviä. Mutis on ylikerroin. Piste.
<b>Acasuso:</b>Martin pelannut paljon tennistä parin viime viikon aikana. Eikä mitenkään huonosti. Väsy painaa? Normaalioloissa Acasuso on kuitenkin Martinin veroinen massapelaaja, ja ansaitsee tulla pelatuksi näillä kertoimilla.
<b>Andreev:</b>Andreevin peli on ollut hieman hukassa, mutta Monte Carlossa saatiin jo kenties vähän esimakua paremmasta huomisesta. Lopez luovutti pelinsä Ranskan Faurelia vastaan männä viikolla, ja voi edelleenkin olla hieman puolitehoinen.
<b>Sanguinetti:</b>Italian ukko on selkeästi lämpenemässä myös massalle. Pari oivaa voittoa alla, ja pusersi Hornan kolmeen erään. Patience toki aavistuksen parempi, mutta ei mitään kummoisia päänahkoja vyöllään tältä kaudelta.
<b>Tursunov:</b>Ihan selkeästi kokeillaan välillä messeviä esityksiä tarjonnutta venäläistä.
<b>Wawrinka:</b>Samoin tässä. Olenkin jo odottanut milloin Wawrinkaa aletaan näkemään isoissa ympyröissä. Siinä on sen luokan tuleva massatähti että...Mantilla toki maailmanluokkaa, joten panokset pieninä.
<b>Almagro:</b>Almagro joutuu tänään tiukoille, sillä Montanes on oivassa tikissä. En ihmettelisi, jos tämäkin menisi kolmeen erään. Tasaista.
<b>Malisse:</b>You said it all. Muuten olisi täysi panostus, mutta nöyrä kunnioitus karsinnan kautta tullutta kohtaan rajoittaa.
</b>Youzhny:</b>Kokeillaan. Novak vielä vasta tuloillaan, joten Youzhnylla kaikki mahdollisuudet.