Tuplajallu kirjoitti:
Kukaan kattonu Delpon pelejä? Aika mukavaa olis tarjolla, pitäiskö koklata..
Viime yön pelin katselin, ei taida olla ranne ihan vielä 100% kunnossa ja se näkyi rystypuolen lyöntivalinnoissa: aina kun kerkesi juoksi kämmenelle, jos ei kerennyt niin sitten vain palautteli alakierteellä. Ne harvat yläkierrerystyt löi hiljaa keskelle kenttää. Chardyä vastaan ei varmaan kerkeä juosta kämmenelle noita, ainakaan Chardyn inside-out kämmeniä. Toisaalta Chardyn rysty on myös paska, niin puntit aika tasan.
Eihän nää pelit pelkkään rystyyn ratkea, mutta jätin tän päivän pelin betsaamatta. Jos olisi pakko valita niin Chardy sitten.
Tossa highlightit viime yöltä:
Re: Tennis 19.2
Lähetetty:
Kirjoittaja timo
Vedonlyöntivihje: - Tennis ATP - Del Potro J. - Chardy J. - peliaika päättynyt
kohde
Del Potro J. - Chardy J.
veto
Del Potro J.
kerroin
2.100(Bovada)
panos
10 yks.
raja
1.92
ATP Delray Beach
Osuma! +11.00 yks.
2-0
Katselin myös eilen Potron matsin ja samaa mieltä Carlosin kanssa argin ranteesta. Väisteli selvästi rystyä, mutta toisaalta aussi "osasi" myös painostaa juuri tuota
puolta. Chardy toisaalta ollut kauden aiemmissa aika ailahteleva: tappiot suosikkina Marchenkolle ja Kuznetsoville. Potrolla lähes vuoden tauon jälkeen kuitenkin kaksi aika helppoa voittoa (tosin heikoista vastustajista). Argilla aiemmin hyviä esityksiä juuri jenkkikentiltä mm.mestaruus täällä 2011. Chardylla ei mielestäni ole aseita Portoa vastaan ja jos ranne kestää niin argi vie tämän. Mutta rannevamma huomioiden pelit void-bookkerille!
Delray Beach QF