Sivu 1/1

Tennis Ke 5.5

Lähetetty:
Kirjoittaja grenberg
Toivottavasti kovin moni ei eilen pelannut Skugoria, sillä Fognini suoraan sanoen murskasi Kroattipelurin. Tänään kokeillaan yhtä peliä Munchenin turnauksesta:

HAJEK - Becker 1.73 (Extrabet)

Tässä kohteessa kokeillaan Tsekki peluri Jan Hajekia joka saa vastaansa Saksan Beckerin, vaikka Becker saa kotiyleisöltä suuren kannatuksen en siltikään usko miehen kykyihin massakentillä. Beckerin saldo massalta vuodesta 2006 alkaen on todella heikko 9-22, kun Hajekin saldo tuolta ajalta on 99-53 (noista peleistä suurin osa challenger-tason turnauksista). Täällä Becker kaatoi ekalla Ranskan Robertin, joka on ollut huonossa vireessä viimeaikoina. Hajek kaatoi ekalla kierroksella karsija-Sidorenkon helposti 6-1 6-2. Tällä kaudella Tsekkiläinen ei ole mitään erikoista esittänyt massalla, eikä millään muullakaan alustalla, mutta viime kaudelta miehellä on taskussaan kolme turnausvoittoa massakentiltä (kaikki challenger-tason turneista). Vaikka Beckerin saa hurjan kannustuksen taakseen en siltikään usko miehen kykyihin "massajyrä" Hajekia vastaan.

Re: Tennis Ke 5.5

Lähetetty:
Kirjoittaja timo
WTA Rome

V.Williams - S.Peer @1.36
J.Dementieva - A.Ivanovic @1.546

yhteensä @2.103 Pinnacle NO

30-vuotias Venus on yhä kova luu alustalla kuin alustalla. Massalla jenkki pelaillut vähemmän, mutta
nappasi jo Acapulcossa tittelin helmikuun lopulla menettämättä erääkään. Sen jälkeen oli Miamin finaalissa
häviten Clijstersille. Tuli tänne kuuden viikon tauolta ja murskasi Schnyderin 6-2,6-2. Peer on perushyvä jyrä,
mutta tässä israelilaisella ei mitään jakoa!
Ana on ollut pihalla jo pitkään ja huhut kertoivat serbin lopettamisaikeista ja siirtymisestä mallin hommiin.
Ivanovicin saldo tällä kaudella 7-7 ja täällä kaatanut Vesninan ja Azarenkan suorin erin.
Jelena vienyt kaikki viisi keskinäistä, viimeisin viime kaudella 2-0 Berliinin massalla. Juuri nyt venakko on
huomattavasti varmempi ja kovakuntoisempi kuin Ana, joka vasta hakee kuntoaan!

ATP Belgrad

S.Querrey - E.Korolev @1.752 Pinnacle 65% OK

Jenkki ei toki ole kotonaan massalla, mutta oli Houstonin finaalissa kuukausi sitten. Viime viikolla taisteli
kolme erää Roomassa Benneteaun kanssa. Korolev toki periaatteessa parempi pelaaja tällä alustalla, mutta
kazakki ollut viime ajat alamaissa ja tänne tullessa alla oli viiden tappion putki.
Murskasi toki täällä surkean Russellin 6-1,6-0, mutta nyt saa kovemman vastuksen.
Jenkki jatkoon syöttönsä turvin! Voi olla, että tarvitaan kolmekin erää ja tiebreakeja...

Pelionnea kaikille!

Re: Tennis Ke 5.5

Lähetetty:
Kirjoittaja Niqe
Troicki - Serra 1 1,61 Pinnacle

Troicki pelannut viime aikoina hyvin ja Troickille sopii hyvin massa-alusta.Serra sen sijaan hieman hiipunut viime aikoina ja vire ei ole niin hyvä kuin Casablancassa.Viime turnauksessa Tunisiassa tuli tappio Roger-Vasselinia vastaan suoraan kahdessa erässä ja jos ei peliesitys parane niin Troicki hoitaa homman täällä.Uskotaan tässä kohteessa paremmassa vireessä olevaan Troickiin.