Sivu 1/1

Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja Mandingo
Tämmöinen viesti löytyi roskapostikansiosta:

Ohmbet toivottaa nyt suomalaiset pelaajat tervetulleiksi 100% bonuksella aina 100 euroon saakka! Voit aloittaa pelaamisen siis 200 eurolla!

Bonuksen ehdot ovat selkeät:

Avaa Ohmbet pelitili tältä sivulta
Valitse bonuksesi ennen talletusta bonukset sivulta
Bonus tulee kierrättää kahdeksan (8) kertaa
Alle 1,90 kertoimet eivät edistä kierrätysvaatimusta

Ohmbetiltä löydät yli 40 000 vedonlyöntikohdetta joka kuukausi!

http://kampanjer.ohmbet.se/lp/offer/sport/soumi

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja Uamenti
Samaa pelisoftaa käyttäviä löytyy useampiakin firmoja, pääsääntöisesti enemmän tai vähemmän perseestä jokainen. Ehdoista löytyy kaikenmaailman kummallisuuksia, kotiukset kestävät viikkoja, henk.koht. limittejä asetetaan heti kun vedot alkavat osua, jne...

Jostain syystä kuitenkin juuri Ohmbet on ollut ainoa näistä, jonka kanssa minulla ei ole ollut mitään ongelmia! Ja meidän suhde on kestänyt jo monta onnellista kuukautta. :heart: Edes panostuksissa en ole huomannut rajoituksia, vaikka voittoja on tullut ihan mukavasti. Saattavat tarjota toisinaan jopa yllättävän korkeita panostuksia aivan marginaalilajeihin. Kertoimia julkaistaan ensimmäisten joukossa ja ne ovat usein varsin maukkaita.

Toistaiseksi pelkkää positiivista kerrottavaa tästä puljusta.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja skasi
Uamenti kirjoitti:Samaa pelisoftaa käyttäviä löytyy useampiakin firmoja, pääsääntöisesti enemmän tai vähemmän perseestä jokainen. Ehdoista löytyy kaikenmaailman kummallisuuksia, kotiukset kestävät viikkoja, henk.koht. limittejä asetetaan heti kun vedot alkavat osua, jne...

Jostain syystä kuitenkin juuri Ohmbet on ollut ainoa näistä, jonka kanssa minulla ei ole ollut mitään ongelmia! Ja meidän suhde on kestänyt jo monta onnellista kuukautta. :heart: Edes panostuksissa en ole huomannut rajoituksia, vaikka voittoja on tullut ihan mukavasti. Saattavat tarjota toisinaan jopa yllättävän korkeita panostuksia aivan marginaalilajeihin. Kertoimia julkaistaan ensimmäisten joukossa ja ne ovat usein varsin maukkaita.

Toistaiseksi pelkkää positiivista kerrottavaa tästä puljusta.
Tässä hyvä esimerkki siitä, miten suhteen alkuvaiheessa kaikki tuntuu kumppanissa täydelliseltä. Ensivaikutelmaan panostetaan, ja huonot puolet pyritään pitämään visusti piilossa. Suhteen vakiintuessa totuus kuitenkin ajan myötä paljastuu ja panosrajoituksia alkaa ilmaantumaan. Pahimmissa tapauksissa jopa vedon asettamisen jälkeen pudotetaan kerrointa.

Näin ei kuitenkaan tapahdu kerta kerrasta. Jos löydätte hyvän kumppanin, pitäkää huolta hänen tarpeistaan. Pelatkaa välillä kymppi tai kaksi kasinolle, älkääkä virhekertoimen löytyessä rankaisko 100/10 yksikön panostuksella. Muuten löydätte äkkiä itsenne etsimästä taas uutta kumppania..

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja bounty
Nopee kierrätin bonuksen ja sain vajaa tonnin kotiutettua. Piti dokumentit toimittaa ja sen jälkeen maksoivat rahat heti.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja iBet
Testasin itsekkin tämän saitin pikku talletuksella. Ei kyllä omalta osaltani jäänyt mitään pahaa sanottavaa. Saitti toimi erittäin hyvin ja vetovalikoima oli kattava livevetoa myöten. Mokailin bonuksen aktivoinnin kanssakin aikalailla jonka supportti ystävällisesti minulle korjasi. Neljänkympin depolla otin lopulta satkun ulos ja tämä kotiutus käsiteltiin varmaan alle viiden minuutin. Eli hyvinkin positiivinen fiilis tästä firmasta jäi. Supportin kanssa aavistuksen juteltuani jäi muutenkin sellainen kuva että suomalaiset ovat erittäin tervetulleita.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja jeejorma
Pelasin bonuksen läpi ja kotiutus tuli tässä juurikin about kaksi minuuttia pyytämisen jälkeen netelleriin. Support todella hyvä ja nopea kanssa. Softasta en välitä kun tuntuu lagaavan välillä todella pahasti mutta pelivalikoima vähintäänkin riittävä. Tämän kokemuksen perusteella voin kyllä suositella vähintään tuon bonuksen pelaamaan pois.

E dokumentit hyväksyttiin kanssa todella vikkelään.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja JNK86
Jostain kumman syystä aspa ei hyväksy mitään lähettämiäni kuvia henkilöllisyyden varmistamiseksi. Kaikki kuvat ovat tarkkoja ja luettavissa. Jostain syystä pyytävät uudestaan ja uudestaan kuvia koska eivät ole "high quality" kamaa.. :roll:

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja kamoon
Kenen kanssa nämä jakavat kertoimet?

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja @akaa89
OHMBET IS A SCAM - OHMBET ON KUSETUSTA!

Pyrin aina tekemään kotiläksyni uusien buukkerien kanssa, niin tein nytkin. SBR kautta löytyi vain yksi ongelma bonukseen liittyen, mutta ne ovat varsin tavallisia. Täältä Ylikertoimesta ei löytynyt mitään sen kummempaa negatiivistä, eikä googletus muutenkaan tuottanut mitään epäilyttävää. Haluan myös auttaa vedonlyöntiyhteisöä raportoimalla näistä epärehellisistä vedonvälittäjistä silloin kun se on tarpeen.

Avasin tilin 27.4 ottaakseni vetoja Suomen Kolmosen matseihin (TuPS-PK35, LPS-MPS Atletico Malmi, Rollon Pojat - Rovaniemi united. Päädyin tallettamaan kolmessa osassa 8000 euroa ja otin vetoja 15kpl yhteensä 8721 eurolla. En ottanut vastaan bonusta. Ohmbet määrittää maksimipanokset siten, että pre vetoihin sai nettona voittaa 600e/pelimuoto ja livessä 800e/pelimuoto. Otin siis useita eri linjoja/vetomuotoja samoihin peleihin lisätäkseni kokonaispanosta. Viimeisenä mainitun pelin vedot myin "cash out" näppäimen kautta, täten siis vetojen määrä ylitti talletuksien määrän kun laitoin nekin rahat samantien kiertämään. Olen ammattivedonlyöjä, eivätkä nuo summat ole minulle mitenkään tavanomaisesta poikkeavia. Itseasiassa olisin halunnut lyödä huomattavasti suuremmalla, sen verran pielessä kertoimet olivat, enkä mihinkään muuallekaan mainittuihin peleihin vetoja saanut.

Vetoni nettosivat EUR 6.130. Seuraavana aamuna 27.4 minut oli limitoitu (sain netota 0,20e/vetomuoto) ja pyysin kotiutusta. Tässä vaiheessa minulta pyydettiin suorittamaan KYC ja täytin sen lähettämällä kuvan passista sekä tuoreet netti- ja sähkölaskut. Sain pikaisesti kuittauksen, että tilini on nyt täysin varmennettu. Jäin odottelemaan kotiutusta.

28.4 yritin kirjautua sivustolle ja sain punaisella tekstillä ilmoituksen "ClientLocked". Kysyin syytä tähän asiakaspalvelusta meilitse ja minulle vastattiin, että pelihistoriaani tutkitaan.

1.5 Sain meilin, jonka mukaan jokainen vetoni on voidattu (ts. hylätty jälkikäteen, eli panokset palautetaan mutta voittoja ei makseta). Myös ne, joissa käytin "cash out" toimintoa ennen pelin alkua. Syyksi tähän ilmoitettiin se, että nuo pelit joihin olin vetoa lyönyt, olivat heidän tutkimuksiensa mukaan olleet fiksattuja (manipuloituja). Mitään näyttöä ei esitetty. Todellisuushan on, ettei noissa peleissä mitään ihmeellistä ollut. Kertoimet oli vain asetettu päin peetä (sama toki kaikilla muillakin, jotka noihin peleihin kertoimia tarjosivat), mikä on erittäin tyypillistä Suomen Kolmosen kohdalla, etenkin avauskierroksella. Vaikuttaa selvältä, että tämä on vain Ohmbet strategia voittavia vedonlyöjiä kohtaan! Tallettamani EUR 8.000 sain kotiutettua.

Laitoin vielä meiliä Ohmbetille asiasta pyytäen lisäselvitystä, jonka lisäksi rekisteröin SBR:lle valituksen Ohmbetistä selostaen tuon edellä mainitun englanniksi. En ole kovin luottavainen siihen, että kumpikaan tulee tulosta tuottamaan. Toivottavasti tämän kokemuksen jakaminen täällä Ylikertoimessa johtaa siihen, että edes joku välttäisi saman kohtalon.

Bottom line tässä asiassa siis on se, että OHMBET PÄÄTTI JÄTTÄÄ EUR 6.130 VOITOT MIELIVALTAISESTI MAKSAMATTA!

Pysykää kaukana!

Ps. Laitan liitteeksi kuvat vedoista (15kpl) ja tuosta meilistä (1kpl), jossa ilmottavat että vedot on voidattu.


Ps2. En voi liikaa korostaa sitä, että nuo pelit EIVÄT OLLEET fiksattuja, eikä kyseisiä joukkueita tai niiden pelaajia tule epäillä yhtään mistään.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja jee
Nämä ovat todella tylsiä tapauksia. Tutulla kävi vähän vastaavalla tavalla Coolbetin kanssa. Hän ehti pelata noin vuoden varsin aktiivisesti ilman mitään ongelmia, kunnes 1. kotiutuksen yhteydessä väitettiinkin täysin keksitysti rikotun jotain bonussääntöjä (ilmeisesti viitattiin jonkun muun pelanneen samoilla ip-osoitteilla tms.). Coolbet ilmoitti palauttavansa vain talletusten määrän (todellisuudessa eivät palauttaneet edes niitä kokonaisuudessaan), kaikki vetoja lyömällä sekä bonusten ja kampanjoiden kautta saadut voitot (huomattavasti sinua pienempi määrä, mutta kuitenkin 4-numeroinen luku) jäivät saamatta ja pelitili suljettiin. Coolbet ei tämän jälkeen korjannut toimiaan tai antanut mitään uskottavaa selitystä esittämilleen väärinkäytöksille.

Onko muilla vastaavia kokemuksia Coolbetistä ja onko kellään käsitystä/kokemuksia Viron viranomaisten (Coolbetillähän Viron lisenssi) kyvystä ratkaista tällaisia vedonvälittäjän väärinkäytöksiä? Itsellä on ollut ihan positiiviset kokemukset Coolbetistä, mutta tämän tapauksen jälkeen (olen nähnyt kaikki kirjeenvaihdot ym.) olen kyllä ollut varovainen Coolbetin kanssa ja pitänyt pelitilillä vain maltillisen määrän euroja.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja @akaa89
jee kirjoitti:
03.05.2019, 15:03
Nämä ovat todella tylsiä tapauksia. Tutulla kävi vähän vastaavalla tavalla Coolbetin kanssa. Hän ehti pelata noin vuoden varsin aktiivisesti ilman mitään ongelmia, kunnes 1. kotiutuksen yhteydessä väitettiinkin täysin keksitysti rikotun jotain bonussääntöjä (ilmeisesti viitattiin jonkun muun pelanneen samoilla ip-osoitteilla tms.). Coolbet ilmoitti palauttavansa vain talletusten määrän (todellisuudessa eivät palauttaneet edes niitä kokonaisuudessaan), kaikki vetoja lyömällä sekä bonusten ja kampanjoiden kautta saadut voitot (huomattavasti sinua pienempi määrä, mutta kuitenkin 4-numeroinen luku) jäivät saamatta ja pelitili suljettiin. Coolbet ei tämän jälkeen korjannut toimiaan tai antanut mitään uskottavaa selitystä esittämilleen väärinkäytöksille.

Onko muilla vastaavia kokemuksia Coolbetistä ja onko kellään käsitystä/kokemuksia Viron viranomaisten (Coolbetillähän Viron lisenssi) kyvystä ratkaista tällaisia vedonvälittäjän väärinkäytöksiä? Itsellä on ollut ihan positiiviset kokemukset Coolbetistä, mutta tämän tapauksen jälkeen (olen nähnyt kaikki kirjeenvaihdot ym.) olen kyllä ollut varovainen Coolbetin kanssa ja pitänyt pelitilillä vain maltillisen määrän euroja.
Perjaatteessa Coolbettiin liittyvät asiat ei kait tähän ketjuun kuulu, mutta kommentoin kuitenkin.

Itse olen Coolbettini käyttänyt aikaa sitten ja ei ole kuin hyviä kokemuksia. Enkä keneltäkään ole tähän mennessä muutenkaan kuullut mitään negaa. Limpit sitä toki tulee kaikkialle, sitä en laske enää edes miinukseksi vaan ainoastaan osaksi todellisuutta. BetOlimp ketjusta voi lukea mun kokemuksen siitä, miten limpit voi saada jo ennen ensimmäistäkään vetoa viewtopic.php?t=50061

Mitä bonuksiin liittyviin ongelmiin tulee, niin on sanottava että lähtökohtaisesti buukkerit on kyllä aina niissä oikeessa. Betsarit harvoin vaivautuvat lukemaan bonusehtoja (tiesitkö esim. että yleensä samaan talouteen ei voi lunastaa kuin yhden bonuksen puhumattakaan bonuksen kierrätysehtojen vaikeudesta/mahdottomuudesta tietyissä paikkaa) kunnolla tai muutenkaan paneutumaan niihin liittyviin asioihin. Yleisistä käyttöehdoista puhumattakaan (tiesitkö esim., että VPN käyttö on monen kioskin yleisten sääntöjen vastaista ja oikeuttaa jäädyttämään koko tilin & varat). Toki nämä ovat usein tarkoituksellakin tehty vaikeasti ymmärrettäväksi ja aika ajoin kätketty todella hyvin, mutta sama nyt pätee moneen muuhunkin alaan kuin betsifirmoihin. Tuskin itsekään jaksaisin hupibetsarina asioihin vastaavasti paneutua.

En toki tuon tapauksen detaileja tunne, mutta lähtökohtaisesti olen skeptinen sen suhteen että asiakasta olisi edes kohdeltu kaltoin. Ikävä toki kuulla kyseisistä vastoinkäymisistä.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja Iceman
Ohmbet on hengissä tein tilin.

Bonari nostettu 150e ja kierrätys 7x luki.

Bonariin kelpaa vaan tuplat minimikerroin 1,5 per kohde.

Mitä mieltä?

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja Bawdy
Iceman kirjoitti:
05.05.2019, 00:13
Ohmbet on hengissä tein tilin.

Bonari nostettu 150e ja kierrätys 7x luki.

Bonariin kelpaa vaan tuplat minimikerroin 1,5 per kohde.

Mitä mieltä?
No lueppa tuosta ylempää :D Curacaon lisenssi ja tuollaista toimintaa. Eiköhän jokainen osaa päätellä mitä mieltä.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja Iceman
Tarkennan kysymystä, mitä mieltä bonarista?

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja jee
@akaa89 kirjoitti:
03.05.2019, 16:20
Mitä bonuksiin liittyviin ongelmiin tulee, niin on sanottava että lähtökohtaisesti buukkerit on kyllä aina niissä oikeessa. Betsarit harvoin vaivautuvat lukemaan bonusehtoja (tiesitkö esim. että yleensä samaan talouteen ei voi lunastaa kuin yhden bonuksen puhumattakaan bonuksen kierrätysehtojen vaikeudesta/mahdottomuudesta tietyissä paikkaa) kunnolla tai muutenkaan paneutumaan niihin liittyviin asioihin. Yleisistä käyttöehdoista puhumattakaan (tiesitkö esim., että VPN käyttö on monen kioskin yleisten sääntöjen vastaista ja oikeuttaa jäädyttämään koko tilin & varat). Toki nämä ovat usein tarkoituksellakin tehty vaikeasti ymmärrettäväksi ja aika ajoin kätketty todella hyvin, mutta sama nyt pätee moneen muuhunkin alaan kuin betsifirmoihin. Tuskin itsekään jaksaisin hupibetsarina asioihin vastaavasti paneutua.

En toki tuon tapauksen detaileja tunne, mutta lähtökohtaisesti olen skeptinen sen suhteen että asiakasta olisi edes kohdeltu kaltoin. Ikävä toki kuulla kyseisistä vastoinkäymisistä.
Kyllähän nämä Coolbetinkin bonus"ehdot" ovat sen verran "kattavat", että he voivat käytännössä milloin vain halutessaan pistää käytännössä kenen tahansa pelaajan pelitilin kiinni ja pitää kaikki rahat - niin pelaamalla voitetut kuin bonuksilla ansaitut... vai onko joku niin tarkka pelaaja, ettei koskaan ole lyönyt yhtään vetoa työpaikan/oppilaitoksen/kaverin tietokoneelta, VPN:n kautta jne., vaan on aina käyttänyt vain henkilökohtaisessa käytössä olevaa IP:tä? :D

Käytännössä tosiaan kaikilta bookkereilta löytyy suunnilleen vastaavat varsin mielivaltaiset ehdot, mutta itselle Coolbet oli ensimmäinen vastaan tullut toimija, joka myös toteuttaa niitä näin härskisti ja mielivaltaisesti. Esim. Bet365 estää VPN:n kautta pelaamisen (ihan ok) ja monet toimijat toki savustavat voittavat pelaajat pois tiukoilla panosrajoilla tai viemällä näiltä oikeuden bonuksiin/kampanjoihin, mutta näissäkin tapauksissa asiasta ilmoitetaan etukäteen (ihan ok), eikä viritellä Coolbetin tavoin ansaa: pelaaja saa pelata vapaasti niin kauan, kunnes yrittää tehdä ensimmäisen kotiutuksen, jolloin rahat viedään ja pelitili suljetaan. Jos tuttuni olisi ollut tappiolla, ei vastaavaa ongelmaa olisi varmasti tullut, vaan hän olisi saanut hävitä rahansa jatkossakin vapaasti yhteistä IP:tä satunnaisesti käyttäen. :D

"6.1 Talletusbonukset, Ilmaisvedot, Riskittömät vedot, Ilmaiskierrokset ja muut bonukset voidaan vastaanottaa ja käyttää vain KERRAN per henkilö/Asiakastili, perhe, talous, osoite, sähköpostiosoite, maksukorttinumero, tietokone/laite, IP-osoite ja muut ympäristöt joissa tietokoneet ovat yhteiskäytössä (esim. Yliopistot, koulut, kirjastot, työpaikat jne.). Tarjoukset, jotka on suunnattu uusille asiakkaille (esim. kerroinboostit tai osa yllämainituista bonustyypeistä) katsotaan tervetulo- / liittymistarjouksiksi. Tervetulotarjoukset voidaan vastaanottaa ja käyttää vain KERRAN per henkilö/Asiakastili, perhe, talous, osoite, sähköpostiosoite, maksukorttinumero, tietokone/laite, IP-osoite ja muut ympäristöt, joissa tietokoneet ovat yhteiskäytössä (esim. Yliopistot, koulut, kirjastot, työpaikat jne.). Operaattori pidättää oikeuden sulkea Sinun Asiakastili ja takavarikoida varat jos väärinkäytöksiä ilmenee.

6.2 Operaattori pidättää oikeuden tarjota erityisbonuksia tietyille asiakkaille tai asiakasryhmille. Operaattori myös pidättää oikeuden olla tarjoamatta bonuksia tietyille asiakkaille tulevaisuudessa. Tällaiset rajoitukset voidaan poistaa Operaattorin omasta päätöksestä.

6.3 Bonustarjoukset joita lähetetään sähköpostilla, tekstiviestillä tai muulla tavalla ovat henkilökohtaisia ja tarkoitettu sille henkilölle jolle tarjous on lähetetty.

6.4 Ollaksesi oikeutettu Operaattorin tarjoamiin bonuksiin tulee henkilötietosi olla täsmällisiä ja ajantasalla. Operaattori pidättää oikeuden perua mitkä tahansa bonukset ja voitot jotka on maksettu Asiakastilille jonka tiedot eivät ole täsmällisiä ja oikeita.

6.5 Operaattori pidättää oikeuden sulkea Asiakastilit joiden huomataan olevan tekemisissä vilpillisen toiminnan ja/tai väärinkäytösten kanssa. Operaattori saattaa takavarikoida mahdolliset voitot ja/tai bonusvarat näiltä tileiltä.

6.5.1 Jos huomataan, että Asiakastilin omistaja on käyttänyt tai yrittää käyttää bonuksia hyväksi, joko yksinään tai osana ryhmää, Operaattori pidättää oikeuden:
- Hylätä Asiakastilille siirretty bonus ja kaikki bonuksella hankitut voitot, ja/tai
- peruuttaa, kieltää tai perua Asiakastiliä koskeva bonustarjous, ja/tai
- rajoittaa pääsy tiettyihin tuotteisiin/palveluihin, ja/tai
- sulkea Asiakastilin omistaja pois kaikista tulevista bonustarjouksista ja kampanjoista, ja/tai
- lopettaa Asiakastili välittömästi."

Mitä tarkoittaa mm. 6.5.1 kohta "Asiakastilin omistaja on käyttänyt tai yrittää käyttää bonuksia hyväksi"? Pitääkö tuo sisällään sen, että pelaaja yrittää voittaa rahaa bonusten avulla tai yrittää etsiä Coolbetin kohdevalikoimasta positiivisen odotusarvon kohteita?

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja @akaa89
Kyllähän nämä Coolbetinkin bonus"ehdot" ovat sen verran "kattavat", että he voivat käytännössä milloin vain halutessaan pistää käytännössä kenen tahansa pelaajan pelitilin kiinni ja pitää kaikki rahat - niin pelaamalla voitetut kuin bonuksilla ansaitut... vai onko joku niin tarkka pelaaja, ettei koskaan ole lyönyt yhtään vetoa työpaikan/oppilaitoksen/kaverin tietokoneelta, VPN:n kautta jne., vaan on aina käyttänyt vain henkilökohtaisessa käytössä olevaa IP:tä? :D


Mä olen ollut mainitulla tavalla tarkka ja niin on moni pienellä pelaava tuttuni. Musta on idiotismia olla tutustumatta ehtoihin, etenkin jos on jotain "ilmaista" saamassa. Mä tosin kuulunkin niihin, jotka käy esim. vakuutusehdot varsin tarkasti läpi, puhumattakaan tilauksista, joissa luvataan jokin kylkiäinen. Okei, ymmärrän ettei pari pelitiliä omaava satunnainen harrastebetsari käy ehtoja kovinkaan tarkasti läpi, mutta toisaalta jos tilejä on jo avannut useita niin pitäisi ymmärtää ehdotkin lukea edes joskus läpi. Kuten sanoitkin, yleiset ehdot ovat pitkälti samat joka paikassa.

Mitä ehdoista sanoit, niin en ole täysin samoilla linjoilla että niihin vedoten voisi kenen tahansa pelitilin sulkea koska tahansa ja pitää rahat. Ehdot ovat toki laajat, mutta eivät ETA-buukkerien säännöt yleisellä tasolla kuvailemaasi mielivaltaa salli. Kuten olen sanonut, Coolbetistä mulla ei ole mitään negatiivistä sanottavaa (kuten sanottua niin limiitit ovat alan normaali, enkä sitä laskee enää edes varsinaiseksi negaksi). Itseasiassa Coolbetin bonusehdot ovat varsin helposti täytettävät.

Mitä tarkoittaa mm. 6.5.1 kohta "Asiakastilin omistaja on käyttänyt tai yrittää käyttää bonuksia hyväksi"? Pitääkö tuo sisällään sen, että pelaaja yrittää voittaa rahaa bonusten avulla tai yrittää etsiä Coolbetin kohdevalikoimasta positiivisen odotusarvon kohteita?
Ei tuo pidä tietenkään sisällään voittavien kohteiden metsästystä.

Olettaisin ton sisältävän esim. tilanteet, joissa pelaaja "surettaa" (arbittaa, hedgettää, clousaa) bonusrahalla otetun vedon ja sitä kautta pyrkii kiertämään bonusehtojen kierrätysehtoja. Eli pyrkii tilanteeseen, jossa vetämällä vedon kaikki eri vaihtoehdot (esim. underin ja overin) umpeen pääsee aina samaan lopputulokseen. Bonuksen kierrätyksen osalta pieni suretappiokin olisi hyväksyttävää, eikä tarvisi hakea edes varsinaista "surea" (jäädä nettona voitolle). Ei Coolbet toki tuota pysty vahtimaan kuin siltä osin, mikäli betsari ajattelemattomana ottaa vedon eri vaihtoehdot juuri Coolbetillä, tai jollekin näiden yhteistyötaholle (en tiedä kenen kanssa vaihtavat tietoja vai vaihtavatko).

Toisena scenaariona tulee mieleen erinäiset harvinaiset tilanteet, joissa käytetään hyväksi jotain harvinaista poikkeustilannetta. Livevedoissa tälläinen voisi olla ajoittain tapahtuvat maalien raportoinnin viiveet. Sellaisen hyväksikäyttö (vaikka "next goal" vedon kautta") varmasti menisi tuohon kategoriaan. Tai tenniksessä vastaavat, useimminkin toistuvat tilanteet.

Onhan näitä paljon muitakin.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja @akaa89
Iceman kirjoitti:
06.05.2019, 02:00
Tarkennan kysymystä, mitä mieltä bonarista?
Vain idiootti pelaa varoitukseni jälkeen Ohmbetille. Bonuksella tai ilman.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja pequ
Onkohan tämä bookkeri kadonnut bittiavaruuteen. Parisen viikkoa tainnut tulla 'Under maintenance' teksti vastaan kun sivulle yrittää mennä. Noinkohan joutuu ne parisen sataa, mitä täällä oli, merkkaamaan kirjanpitoon tappioksi. Olisikin toinen kerta Otobetin jälkeen.

Re: Ohmbet

Lähetetty:
Kirjoittaja DaddyCool
Itselle tuli viime vuoden lokakuussa closure notice että 5.11.2020 mennessä nostettava rahat ja toiminta siis loppuu. En ollut tuonne aikoihin pelannut mutta tällainen sähköposti siis tuli.