Sivu 1/1

Ladbrokes bannasi Suomen?

Lähetetty:
Kirjoittaja Arrows
Ilmeisesti tästä päivästä eteenpäin ei Suomesta enää pysty pelaamaan Ladbrokesille? Tulee vain ilmoitusta että: "Emme hyväksy vetoja kyseisestä IP-osoitteesta. Ota yhteys asiakaspalveluun." kun on jättämässä vetoa sisään..

Lähetetty:
Kirjoittaja JussiQ
Ei kai :shock:

Ootko varma ettei esim. DDoS hyökkäysten pelossa ole tehty jotain blokkauksia eri IP:eistä tms.

Niin ja miksiköhän ne nyt Suomen ois bannannut...

Lähetetty:
Kirjoittaja Elvis
Toimiihan tuo, hidas se kyllä on kyllä kun mikä, joten jotain ongelmia niillä kai siellä on!

Lähetetty:
Kirjoittaja Arrows
Eihän Hollannista ja Saksastakaan ole enää pitkään aikaan päässyt Ladbrokesille pelaamaan kun valtion monopoli on saanut estettyä sen. Näin kerrotaan saksalaisille: http://www.ladbrokes.com/lbr_portal?act ... 0326141950

Ja tuo DDos-hyökkäys ajatuskin ontuu hieman, sillä jos ne olisivat blokanneet porukkaa pois niin eihän silloin pääsisi edes koko firman sivuille.

Lähetetty:
Kirjoittaja Elvis
Eihän Hollannista ja Saksastakaan ole enää pitkään aikaan päässyt Ladbrokesille pelaamaan kun valtion monopoli on saanut estettyä sen.
Ja mitäs sitten? Ei tää ole Hollanti tai Saksa, vedonlyönti ulkomaille on Suomessa täysin laillista.

Lähetetty:
Kirjoittaja tipeto
Ainakin minulta huolivat huikean 5 euron panoksen Oxford-Cambridge -soutukisaan. Et kai Arrows ole voittanut sieltä liikaa? Tai avannut useampaa tiliä?

Lähetetty:
Kirjoittaja KR
Taannoin sain samaa virheilmoitusta. Ei välttämättä tarkoita mitään. Kysy Ladilta, syy on varmasti "inhimillinen". Varmuustoimet ovat meille periferialaisille viritetty vähän kai herkemmälle.

-KR-

Lähetetty:
Kirjoittaja Arrows
Joo, nyt toimii taas.. ihimehommaa kyllä..