Lähettivät sähköpostiakin, lyhyesti mainitsivat että Scientific Games Corporation on ostanut heidät, ja Omnibet lopettaa vedonlyönnin jopa niin pian että pelkästään maaliskuun puolella (siis tänään) ratkeavat vedot ovat voimassa ja loput mitätöidään.
Sinällään kummallista etteivät antaneet edes mahdollisuutta siirtyä uuden firman asiakkaaksi, vaan ainoa vaihtoehto on rahojen kotiutus.
Joten pistäkääpä kotiutuspyynnöt vetämään kellä rahoja siellä on, toivottavasti riittää Omnibetin pankkitilillä katetta joten parempi varmaan olla ajoissa liikkeellä!
Lähetetty:
Kirjoittaja byte
Jostain syystä pystyy kotiuttaan vain 1/3 tilillä olevista rahoista?
Lähetetty:
Kirjoittaja Strat
byte kirjoitti:Jostain syystä pystyy kotiuttaan vain 1/3 tilillä olevista rahoista?
Onnistuin kyllä tekemään ainakin kotiutuspyynnön koko summasta (sitähän ei tiedä näkeekö rahoja ikinä omalla pankkitilillä!) mutta kyse onkin muutamasta saturaisesta.
Lähetetty:
Kirjoittaja playerone
Jo toinen tällanen tapaus että heti loppuu toiminta kun saan rahat tilille. En ehtinyt pistään yhtäkään peliä sisään ja nyt antaa kotiuttaa 0e, ilmeisesti siksi, että rahoja ei saanut kotiuttaa ennenkuin bonus ja talletus summa on kierrätetty X kertaa. Kierrätä tässä nyt sitten kun pelit on suljettu
Niin se edellinen tapaus oli Back2Bet ja silloin sain omani nopeasti pankkitilille...
...Nyt tuli vastaus asiakaspalvelusta, kun kommentoin sinne tekstiä jonka sain kun yritin kotiuttaa, eli "Exceeds our maximum withrawal limit 0e". Vastaus oli odotetunlainen:
Hi
the limit comes from the conditions for the bonus campaign. We will simply transfer the EUR 100 back into your credit card within the next few days.
kind regards
Support-Team, OmniBet Ltd.
Olen miettiny näitä kun firma lopettaa toimintansa, niin siinä mahtaa jäädä aina hyvä potti rahaa jonka perään kukaan ei koskaan kysele? Varmaan paljon on unholaan jääneitä tilejä joiden saldo jotain 0-5e ja näitä sitten kun on monta, niin kertyyhän siitä...
Lähetetty:
Kirjoittaja Strat
playerone kirjoitti:Jo toinen tällanen tapaus että heti loppuu toiminta kun saan rahat tilille. En ehtinyt pistään yhtäkään peliä sisään ja nyt antaa kotiuttaa 0e, ilmeisesti siksi, että rahoja ei saanut kotiuttaa ennenkuin bonus ja talletus summa on kierrätetty X kertaa. Kierrätä tässä nyt sitten kun pelit on suljettu
Niin se edellinen tapaus oli Back2Bet ja silloin sain omani nopeasti pankkitilille...
Kerrohan seuraavan kerran täällä YK:ssa kun avaat uusia tilejä että osaa kotiuttaa jo ajoissa
Lähetetty:
Kirjoittaja playerone
Strat kirjoitti:
Kerrohan seuraavan kerran täällä YK:ssa kun avaat uusia tilejä että osaa kotiuttaa jo ajoissa
Vedonvälittäjät pitävät minua niin vaarallisena pelaajana, että eivät vain kiellä minua pelaamasta heille, vaan yleensä sulkevat heti koko puljun kun huomaavat minun reganneen sisään