Tänään on 22.05.2018, 23:02.

Jalkapallon MM-Kisat Brasilia 2014 - Otteluohjelma

Keskustelua arvokilpailuista.
Vastaa Viestiin
HasHasHas
Jäsen
Viestit: 252
Liittynyt: 19.01.2011, 21:35

Tuotto: +32.14 yks.

Palautus%: 103.64%

Panosten ka: 3.49 yks.

Vetoja: 253

Pisteitä: 640

Jalkapallon MM-Kisat Brasilia 2014 - Otteluohjelma

Viesti Kirjoittaja HasHasHas »

Kuva

Kikkailin tossa itselleni kisaohjelmaa helppolukuiseksi, ja miksipä sitä ei jakaisi myös tänne. Ajattelin että ylläpito voisi laittaa stickyksi kisojen ajaksi, niin löytyy peliajat kaikille helposti(?)

Kaikki ajat ovat Suomen aikavyöhykkeen mukaan, lähetysajat ovat YLE:n omilta sivuilta, joten voinee luottaa. Lisäksihän YLE näyttää koosteita päivisin, niiden ajat löytyy helpoiten täältä.

Ei ole juurikaan oikoluettu, joten huomauttakaahan jos näkyy virheitä.

Helppolukuisemassa .htm -muodossa vielä: tässä. (testattu firefox 29.0.1 & Chrome 35.0.1916.114)

ALKULOHKOT

AIKAJÄRJESTYKSESSÄ

Koodi: Valitse kaikki

TO  12.6. 23:00   BRASILIA        -   KROATIA               LOHKO A  // TV2 klo 21.10, Yle Puhe klo 22.30 

PE  13.6. 19:00   MEKSIKO         -   KAMERUN               LOHKO A  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
PE  13.6. 22:00   ESPANJA         -   HOLLANTI              LOHKO B  // TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.50

LA  14.6. 01:00   CHILE           -   AUSTRALIA             LOHKO B  // TV2 klo 00.50

LA  14.6. 19:00   KOLUMBIA        -   KREIKKA               LOHKO C  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
LA  14.6. 22:00   URUGUAY         -   COSTA RICA            LOHKO D  // TV2 klo 21.35

SU  15.6. 01:00   ENGLANTI        -   ITALIA                LOHKO D  // TV2 klo 00.50, Yle Puhe klo 00.50
SU  15.6. 04:00   NORSUNLUURANNI. -   JAPANI                LOHKO C  // TV2 klo 03.50

SU  15.6. 19:00   SVEITSI         -   ECUADOR               LOHKO E  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30
SU  15.6. 22:00   RANSKA          -   HONDURAS              LOHKO E  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

MA  16.6. 01:00   ARGENTIINA      -   BOSNIA JA HERT.       LOHKO F  // TV2 klo 00.50
MA  16.6. 19:00   SAKSA           -   PORTUGALI             LOHKO G  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
MA  16.6. 22:00   IRAN            -   NIGERIA               LOHKO F  // TV2 klo 21.35

TI  17.6. 01:00   GHANA           -   USA                   LOHKO G  // TV2 klo 00.50
TI  17.6. 19:00   BELGIA          -   ALGERIA               LOHKO H  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30
TI  17.6. 22:00   BRASILIA        -   MEKSIKO               LOHKO A  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

KE  18.6. 01:00   VENÄJÄ          -   ETELÄ-KOREA           LOHKO H  // TV2 klo 00.50

KE  18.6. 19:00   AUSTRALIA       -   HOLLANTI              LOHKO B  // TV2 klo 18.00
KE  18.6. 22:00   ESPANJA         -   CHILE                 LOHKO B  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

TO  19.6. 01:00   KAMERUN         -   KROATIA               LOHKO A  // TV2 klo 00.50
TO  19.6. 19:00   KOLUMBIA        -   NORSUNLUURANNIKKO     LOHKO C  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
TO  19.6. 22:00   URUGUAY         -   ENGLANTI              LOHKO D  // TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

PE  20.6. 01:00   JAPANI          -   KREIKKA               LOHKO C  // TV2 klo 00.50
PE  20.6. 19:00   ITALIA          -   COSTA RICA            LOHKO D  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
PE  20.6. 22:00   SVEITSI         -   RANSKA                LOHKO E  // TV2 klo 21.35

LA  21.6. 01:00   HONDURAS        -   ECUADOR               LOHKO E  // TV2 klo 00.50
LA  21.6. 19:00   ARGENTIINA      -   IRAN                  LOHKO F  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
LA  21.6. 22:00   SAKSA           -   GHANA                 LOHKO G  // TV2 klo 21.35

SU  22.6. 01:00   NIGERIA         -   BOSNIA JA HERT.       LOHKO F  // TV2 klo 00.50
SU  22.6. 19:00   BELGIA          -   VENÄJÄ                LOHKO H  // TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
SU  22.6. 22:00   ETELÄ-KOREA     -   ALGERIA               LOHKO H  // TV2 klo 21.35

MA  23.6. 01:00   USA             -   PORTUGALI             LOHKO G  // TV2 klo 00.50
MA  23.6. 19:00   AUSTRALIA       -   ESPANJA               LOHKO B  // Yle Fem klo 18.50
MA  23.6. 19:00   HOLLANTI        -   CHILE                 LOHKO B  // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
MA  23.6. 23:00   KAMERUN         -   BRASILIA              LOHKO A  // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
MA  23.6. 23:00   KROATIA         -   MEKSIKO               LOHKO A  // Yle Fem klo 22.50

TI  24.6. 19:00   ITALIA          -   URUGUAY              LOHKO D  // TV2 klo 18.30
TI  24.6. 19:00   COSTA RICA      -   ENGLANTI             LOHKO D  // Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50
TI  24.6. 23:00   JAPANI          -   KOLUMBIA             LOHKO C  // TV2 klo 22.30
TI  24.6. 23:00   KREIKKA         -   NORSUNLUURANNIKKO    LOHKO C  // Yle Fem klo 22.50

KE  25.6. 19:00   NIGERIA         -   ARGENTIINA            LOHKO F  // Yle Fem klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
KE  25.6. 19:00   BOSNIA JA HERT. -   IRAN                  LOHKO F  // Yle Areena klo 18.50
KE  25.6. 23:00   HONDURAS        -   SVEITSI               LOHKO E  // TV2 klo 22.30
KE  25.6. 23:00   ECUADOR         -   RANSKA                LOHKO E  // Yle Fem klo 22.50

TO  26.6. 19:00   USA             -   SAKSA                 LOHKO G  // Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50
TO  26.6. 19:00   PORTUGALI       -   GHANA                 LOHKO G  // TV2 klo 18.30
TO  26.6. 23:00   ETELÄ-KOREA     -   BELGIA                LOHKO H  // TV2 klo 22.30
TO  26.6. 23:00   ALGERIA         -   VENÄJÄ                LOHKO H  // TV2 klo 01.05
LOHKOITTAIN

Koodi: Valitse kaikki

LOHKO A:
TO	12.6.	23:00	BRASILIA	       -	KROATIA             //   TV2	   21:00, Yle Puhe  22:30
PE	13.6.	19:00	MEKSIKO	        -	KAMERUN             //   TV2	   18:00, Yle Puhe  18:50
TI	17.6.	22:00	BRASILIA	       -	MEKSIKO             //   TV2	   21:35, Yle Puhe  21:50
TO	19.6.	01:00	KAMERUN	        -	KROATIA             //   TV2	   00:50		
MA	23.6.	23:00	KAMERUN	        -	BRASILIA            //   TV2	   22:30, Yle Puhe  22:50
MA	23.6.	23:00	KROATIA	        -	MEKSIKO             //   Yle Fem  22:50		

LOHKO B:
PE	13.6.	22:00	ESPANJA	        -	HOLLANTI            //  TV2	     21:00, Yle Puhe  21:50
LA	14.6.	01:00	CHILE	          -	AUSTRALIA           //  TV2	     00:50		
KE	18.6.	19:00	AUSTRALIA	      -	HOLLANTI            //  TV2	     18:00		
KE	18.6.	22:00	ESPANJA	        -	CHILE               //  TV2	     21:35, Yle Puhe  21:50
MA	23.6.	19:00	AUSTRALIA	      -	ESPANJA             //  Yle Fem	 18:50		
MA	23.6.	19:00	HOLLANTI	       -	CHILE               //  TV2	     18:30, Yle Puhe  18:50

LOHKO C:
LA	14.6.	19:00	KOLUMBIA	       -	KREIKKA             //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:50
SU	15.6.	04:00	NORSUNLUURANNI.	-	JAPANI              //  TV2	     03:50		
TO	19.6.	19:00	KOLUMBIA	       -	NORSUNLUURANNIKKO   //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:50
PE	20.6.	01:00	JAPANI	         -	KREIKKA             //  TV2	     00:50		
TI	24.6.	23:00	JAPANI	         -	KOLUMBIA            //  TV2	     22:30		
TI	24.6.	23:00	KREIKKA	        -	NORSUNLUURANNIKKO   //  Yle Fem	 22:50		

LOHKO D:
LA	14.6.	22:00	URUGUAY	        -	COSTA RICA          //  TV2	     21:35		
SU	15.6.	01:00	ENGLANTI	       -	ITALIA              //  TV2	     00:50, Yle Puhe  0:50
TO	19.6.	22:00	URUGUAY	        -	ENGLANTI            //  TV2	     21:35, Yle Puhe  21:50
PE	20.6.	19:00	ITALIA	         -	COSTA RICA          //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:50
TI	24.6.	19:00	ITALIA	         -	URUGUAY             //  TV2	     18:30		
TI	24.6.	19:00	COSTA RICA	     -	ENGLANTI            //  Yle Fem	 18:50, Yle Puhe  18:50

LOHKO E:
SU	15.6.	19:00	SVEITSI	        -	ECUADOR             //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:30
SU	15.6.	22:00	RANSKA	         -	HONDURAS            //  TV2	     21:35, Yle Puhe  21:50
PE	20.6.	22:00	SVEITSI	        -	RANSKA              //  TV2	     21:35		
LA	21.6.	01:00	HONDURAS	       -	ECUADOR             //  TV2	     00:50		
KE	25.6.	23:00	HONDURAS	       -	SVEITSI             //  TV2	     22:30		
KE	25.6.	23:00	ECUADOR	        -	RANSKA              //  Yle Fem	 22:50		

LOHKO F:
MA	16.6.	01:00	ARGENTIINA	     -	BOSNIA JA HERT.     //  TV2	     00:50		
MA	16.6.	22:00	IRAN	           -	NIGERIA             //  TV2	     21:35		
LA	21.6.	19:00	ARGENTIINA	     -	IRAN                //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:50
SU	22.6.	01:00	NIGERIA	        -	BOSNIA JA HERT.     //  TV2	     00:50		
KE	25.6.	19:00	NIGERIA	        -	ARGENTIINA          //  Yle Fem	 18:30, Yle Puhe  18:50
KE	25.6.	19:00	BOSNIA JA HERT.	-	IRAN                //  Yle Are.   18:50		

LOHKO G:
MA	16.6.	19:00	SAKSA	          -	PORTUGALI           //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:50
TI	17.6.	01:00	GHANA	          -	USA                 //  TV2	     00:50		
LA	21.6.	22:00	SAKSA	          -	GHANA               //  TV2	     21:35		
MA	23.6.	01:00	USA	            -	PORTUGALI           //  TV2	     00:50		
TO	26.6.	19:00	USA	            -	SAKSA               //  Yle Fem	 18:50, Yle Puhe  18:50
TO	26.6.	19:00	PORTUGALI	      -	GHANA               //  TV2	     18:30		

LOHKO H:
TI	17.6.	19:00	BELGIA	         -	ALGERIA             //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:30
KE	18.6.	01:00	VENÄJÄ	         -	ETELÄ-KOREA         //  TV2	     00:50		
SU	22.6.	19:00	BELGIA	         -	VENÄJÄ              //  TV2	     18:00, Yle Puhe  18:50
SU	22.6.	22:00	ETELÄ-KOREA	    -	ALGERIA             //  TV2	     21:35		
TO	26.6.	23:00	ETELÄ-KOREA	    -	BELGIA              //  TV2	     22:30		
TO	26.6.	23:00	ALGERIA	        -	VENÄJÄ              //  TV2	     00:00	

JATKOPELIT

Koodi: Valitse kaikki

NELJÄNNESVÄLIERÄT:
LA  28.6. 19:00   A-LOHKO 1 - B-LOHKO 2   // NVE1 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.5
LA  28.6. 23:00   C-LOHKO 1 - D-LOHKO 2   // NVE2 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

SU  29.6. 19:00   B-LOHKO 1 - A-LOHKO 2   // NVE3 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
SU  29.6. 23:00   D-LOHKO 1 - C-LOHKO 2   // NVE4 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

MA  30.6. 19:00   E-LOHKO 1 - F-LOHKO 2   // NVE5 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
MA  30.6. 23:00   G-LOHKO 1 - H-LOHKO 2   // NVE6 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

TI   1.7. 19:00   F-LOHKO 1 - E-LOHKO 2   // NVE7 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
TI   1.7. 23:00   H-LOHKO 1 - G-LOHKO 2   // NVE8 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

PUOLIVÄLIERÄT:
PE   4.7. 19:00   W NVE5 - W NVE6         // PVE1 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
PE   4.7. 23:00   W NVE1 - W NVE2         // PVE2 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
LA   5.7. 19:00   W NVE7 - W NVE8         // PVE3 // TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
LA   5.7. 23:00   W NVE3 - W NVE4         // PVE4 // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30

VÄLIERÄT:
TI   8.7. 23:00   W PVE2 - W PVE1         // VE1 // TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30
KE   9.7. 23:00   W PVE4 - W PVE3         // VE2 // TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30

PRONSSIOTTELU LA  12.7. 23:00             // PRO // TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
VE1 HÄVIÄJÄ - VE2 HÄVIÄJÄ

FINAALI SU  13.7. 22:00                   // FIN // TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.30
VE1 VOITTAJA - VE2 VOITTAJA
** MUOKATTU 9.6 22:00
- Aikajärjestyksessä olevan taulun värit niin, että saman illan ottelut samalla pohjalla.
- Jatkopelit eri väreillä kun lohkopelit.

Pisteitä

Pisteitä yhteensä: 15. Antamasi peukut: 0.

Minikommentit

09.06.2014 16:43 <HasHasHas> Lisätty linkki .htm -muot. helppolukuisempaan dokumenttiin.

09.06.2014 17:48 <OskarBetting> Kiitos! Menee tulostettuna jääkaapin oveen :)

09.06.2014 20:19 <JussiQ> Kiitos! Olisiko paha vaiva tehdä vielä vaihtoehtoinen htm,

09.06.2014 20:20 <JussiQ> jossa samalla värillä olisi "saman katselupäivän" ottelut

09.06.2014 20:21 <JussiQ> samalla värillä. Eli esim. La 01 ottelu olisi samalla

09.06.2014 20:21 <JussiQ> värillä kuin pe 19.00/22.00 ottelut. Tuon tyyppistä oli

09.06.2014 20:21 <JussiQ> itse tarkoitus väsäillä.

09.06.2014 21:26 <HasHasHas> Hoidetaan. Tosiaan näköjään jako meni "automaatilla"..

09.06.2014 21:26 <HasHasHas> päivämäärän mukaan.

09.06.2014 22:01 <HasHasHas> Muokattu tiedostoa ylläolevan mukaan + jatkopelien värit.

09.06.2014 22:01 <HasHasHas> Muokkasin siis myös linkkiä, joten vanha osoite ei toimi.

09.06.2014 22:55 <S.Mäenala> Siistii 3H!

09.06.2014 23:45 <HasHasHas> ty, toivottavasti on jollekkin käyttöä. :)

10.06.2014 00:21 <JussiQ> Kiitos, tää on mainio nyt!

11.06.2014 00:28 <Hese> Loistava!


HasHasHas
Jäsen
Viestit: 252
Liittynyt: 19.01.2011, 21:35

Tuotto: +32.14 yks.

Palautus%: 103.64%

Panosten ka: 3.49 yks.

Vetoja: 253

Pisteitä: 640

Re: Jalkapallon MM-Kisat Brasilia 2014 - Otteluohjelma

Viesti Kirjoittaja HasHasHas »

Nyt kun vauhtiin päästiin, niin tässä on vielä jatkopelikaavio excelinä, jolla voi sitten leikkiä ja katsella miten kaavio muodostuu. Välilehdellä "master" siis valmis pohja, esimerkissä sijottelin joukkueet malliksi.

Lisäksi tollanen "tyhmä" versio pdf:nä, tuskin pystyy printtaamaan oikein fiksusti, kun paperilla ei varmaan tila riitä + värit. Mutta excelistä varmasti saa muokattua itselleen myös printattavan version jos siltä tuntuu.

Pisteitä

Pisteitä yhteensä: 1. Antamasi peukut: 0.

Minikommentit

11.06.2014 00:30 <Hese> Kätevää!


Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Arvokisat”