Mielenkiintoista nähdä millä kertoimella tää sulkee... Joo, Vikingsin ei kuuluisi olla 8-1, mutta on tällainen kerroinasetelma mun mielestä melkosta Vikesin aliarvostusta/Cowboysin yliarvostusta.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 1.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
18.11.2022 02:33 <JMT> Mä näen kyllä logiikan, kun Cowboysin D:lla liigan kovin paineistus%,ja Darrisaw
Vedonlyöntivihje: - NFL - Detroit @ NY Giants - peliaika päättynyt
kohde
Detroit @ NY Giants
veto
NY Giants -3
kerroin
1.920(Pinnacle)
panos
4 yks.
raja
1.818
todennäköisyysarvio
arvio 55%
Huti: -4.00 yks.
Giants toinen jengi, jonka voittosaldo on selvästi parempi kuin peliesitykset, mutta tässäkin markkina painaa vastaan jo liikaakin mun mielestä. Giantsin hyökkäys vs Lionsin juoksupuolustus matchuppina pitäisi suosia myös kotijoukkuetta vahvasti.
Pinnyllä under 2,46 -> suora arbi. Veikkaus on tässä väärässä, mutta arbin varmaan huomanneet muutkin eli kannattaa muistaa että sekin puoli voi kadota tarjolta. Veikkaan, että Pinnyn line muuttuu kohta johonkin 264,5 tasabookki tms, jolloin arbin sijaan onkin potentiaalisesti kallis middle.
Pinnyn 1,74 myös aivan hyvä (~2.75/5), muualta en ainakaan löytänyt. Tullut 4/5 Javonten loukkaannuttua, ja Vegas päästää liigassa 3. eniten* heittojaardeja vs. RB.
*BYE adjusted, virallisesti päästetyissä jaardeissa 4. huonoin.
Ei ihmeellisen EV:n tavaraa, mutta linejä jotka varmaan helppo saada lähes mistä vain bookista ilman että tarvitsee henkihieverissä koneelle juosta. Panokset tosiaan vain 2/5, vedot mieluisuusjärjestyksessä.
Vedonlyöntivihje: - Ravens-Panthers, Mark Andrews rec yards - peliaika päättynyt
kohde
Ravens-Panthers, Mark Andrews rec yards
veto
o49,5
kerroin
2.000(Pinnacle)
panos
3 yks.
Osuma! +3.00 yks.
Johan on alhainen raja, vaikka loukilta tuleekin. Mistään en löytänyt ainakaan infoa, että olisi millään tavalla limited. Vähän jopa kuumottaa että mitä en nyt oikein tajunnut, joten otetaan vähän rauhallisemmin kuin tekisi mieli. Eiköhän tämä lähelle o/u 60 sulje?
Vedonlyöntivihje: - NFL - Chicago @ Atlanta - peliaika päättynyt
kohde
Chicago @ Atlanta
veto
Over 48,5
kerroin
2.010(Pinnacle)
panos
3 yks.
raja
1.887
todennäköisyysarvio
arvio 53%
Osuma! +3.03 yks.
Tuntuu ettei markkina ole vieläkään ihan mukana Bearsin muodonmuutoksessa sen jäljiltä kun Fields alkoi juoksemaan.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Kansas City @ LA Chargers - peliaika päättynyt
kohde
Kansas City @ LA Chargers
veto
Under 52,5
kerroin
1.940(Pinnacle)
panos
3 yks.
raja
1.852
todennäköisyysarvio
arvio 54%
Huti: -3.00 yks.
Chargersilla skill positionien terveystilanne paranemassa, mutta voi olla että tuon linjan takana Herbertin on silti pakko vetää dink and dunkia. Chiefsiltä taas voisi odottaa vähän juoksupainotteisempaa peliä varamiehisen rissukaluston kanssa.
Vihjeet yhteensä: panokset 6.00, palautukset 6.03, tulos +0.03 yksikköä.
Vedonlyöntivihje: - Cardinals-49ers, longest field goal made - peliaika päättynyt
kohde
Cardinals-49ers, longest field goal made
veto
o46,5
kerroin
1.880(Betsafe)
panos
2 yks.
Huti: -2.00 yks.
En ole yleensä ihan näin pienten limittibookkien kohteita tohtinut merkata, mutta tehdään nyt poikkeus pienennetyllä panoskoolla kun on niin hauska betsi. Jos olisi Pinnyllä, painaisin 5/5.
Ottelu pelataan Mexico Cityn korkeassa ilmanalassa, mutta linetys normaalin mukaan. Pallohan lentää tuolla heittämällä 5-10 jaardia pidemmälle, ja ainakin aiemmissa Mexico Cityn peleissä on yritetty myös potkuja kauempaa ko. syystä. Täysin hatusta heitettynä mutuarviona 70%+, mutta korostan että ydinosaamiseen ei varsinaisesti kuulu siannahkapallon lentoratojen arvioiminen.
Minikommentit