Otetaan tällaisena versiona, kun Dolphinsilla on kyllä sellainen ulospuhalluksen paikka, että ei kovin usein tule vastaan. Puolustus pelasi sunnuntaina 90 snäppiä Miamin helteessä ja väänsivät voiton divisioonavihusta ja suurimmasta mestarisuosikista. Nyt sitten lyhyellä palautuksella torstain vieraspeliin. En ihmettelisi yhtään jos tässä nähdään delfiineiltä totaalinen ohipeli.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Chicago @ NY Giants - peliaika päättynyt
kohde
Chicago @ NY Giants
veto
1 half under 20
kerroin
1.833(Pinnacle)
panos
2 yks.
raja
1.754
todennäköisyysarvio
arvio 57%
Huti: -2.00 yks.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Chicago @ NY Giants - peliaika päättynyt
kohde
Chicago @ NY Giants
veto
Chicago under 17,5
kerroin
1.860(Pinnacle)
panos
2 yks.
raja
1.786
todennäköisyysarvio
arvio 56%
Osuma! +1.72 yks.
Jatketaan peliä Chicagon (heitto)hyökkäystä vastaan. Giantsinkin hyökkäyspeli ihan Barkleyn varassa, joten eiköhän tässä molemmat alkuun jurnuta juoksua juoksun perään.
Vihjeet yhteensä: panokset 4.00, palautukset 3.72, tulos -0.28 yksikköä.
Vedonlyöntivihje: - NFL - New England @ Green Bay - peliaika päättynyt
kohde
New England @ Green Bay
veto
New England +10
kerroin
1.880(Coolbet)
panos
4 yks.
raja
1.786
todennäköisyysarvio
arvio 56%
Osuma! +3.52 yks.
Hoyer aloittaa, mutta en tiedä onko lopulta valtava heikennys Maciin nähden. Packin hyökkäyspeli on sen verran kehnoa, että näin isolla tasoituksella Pats kelpaa.
Pelataan alkuperäisen suunnitelman mukaisesti Tampassa. Bucsin puolustus ollut vakuuttava, mutta ohjelma on ollut myös todella helppo. Bucs treenannut viikon evakossa hurrikaania karussa. Vaikea sanoa paljonko valmistautuminen on kärsinyt, mutta tuskin tuosta hyötyäkään on.
Panthersin peliin tekisi mieli ajaa McCaffreyn undereita, mutta en pääse reissun päältä kirveelläkään Bet365:lle ihmettelemään tarjontaa. En siis laita tageihinkaan, mutta rush attempts 15.5, rush+rec 94.5 underit tuntuisivat hyvältä jos on tarjolla. McCaffrey siis klesana (ylläri) ja beat writerit twiittasivat, että ylipäätään pelaaminen ratkeaa vasta warmupeissa. Oletuksena siis jossain määrin rajoitettu rooli, vaikka Rhulen on pakko varmaan jonkin verran peluuttaa ihan oman työpaikkansa vuoksi.
Pisteitä
Pisteitä yhteensä: 5.Antamasi peukut: 0.
Minikommentit
02.10.2022 18:42 <guessingames> Betsi lähes saleteissa ja loukki. Jee
Broncos on pelannut alkukauden alle odotusten, mutta on se kuitenkin näistä selvästi kovempi potentiaaliltaan. Raidersilla alkaa olla pakkovoittopaikka kolmen tappion myötä.
Minikommentit