Seahawksin peliin yllättävän matala raja, kun en Billsiäkään mitenkään erityisen underina pidä. Billsillä ollut viime peleissä vastassa liigan undereimpiin kuuluvat Jets ja Patriots, joten viime matsien tulosten perusteella markkina taitaa pitää Billsiä underimpana kuin minä. Sääennustekin näyttää ensi viikonlopulle mukavaa keliä.
Vedonlyöntivihje: - NFL - New England @ NY Jets - peliaika päättynyt
kohde
New England @ NY Jets
veto
Under 41
kerroin
1.950(Betcris)
panos
4 yks.
raja
1.818
todennäköisyysarvio
arvio 55%
Huti: -4.00 yks.
30-27
Näiden underius tulikin jo mainittua. Matala on raja, mutta kumpikaan ei pääse heittopelillä mihinkään, joten kelpaa silti.
Re: NFL Week 9
Lähetetty:
Kirjoittaja GWS
Vedonlyöntivihje: - NFL - Chicago @ Tennessee - peliaika päättynyt
kohde
Chicago @ Tennessee
veto
Chicago +6,5
kerroin
1.930(Pinnacle)
panos
4 yks.
raja
1.818
todennäköisyysarvio
arvio 55%
Huti: -4.00 yks.
17-24
EDIT: jahas, Chicagon linjamies Cody Whitehairilla korona ja joukkue lähetetty treeneistä kotiin. Ei siis kannata pelata tätä nyt
Kovasti tuntuu markkina tykkäävän titaaneista, mä pidän yliarvostettuna.
Miamilla meni kaikki putkeen puolustuksen/spessujen osalta Ramsia vastaan, joten Tuan ei tarvinnut tehdä mitään.
Vedonlyöntivihje: - NFL - New Orleans @ Tampa Bay - peliaika päättynyt
kohde
New Orleans @ Tampa Bay
veto
New Orleans +4,5
kerroin
1.920(Pinnacle)
panos
4 yks.
raja
1.818
todennäköisyysarvio
arvio 55%
Osuma! +3.68 yks.
38-3
Vaihteeksi Tampaa vastaan... Saints voitti ekan keskinäisen, joten Tampalle ehkä pientä motivaatioetua, mutta en kummoista tasoeroa joukkueille saa ja Thomas ilmeisesti myös vihdoin palaamassa Saintsilla, joten kelpaa tällä tasoituksella hyvin.
Colts-fanina ei pysty allekirjoittamaan suosikin asemaa tänään. Ravens vielä omissa mielikuvissa potentiaalinen SB-voittaja ja rankingeissa kolmonen AFC:ssa.