Sivu 1/1

NHL 2.12

Lähetetty:
Kirjoittaja _R2_

Vedonlyöntivihje: - NY Rangers-Winnipeg - peliaika päättynyt

kohde
NY Rangers-Winnipeg
veto
Winnipeg -1
kerroin
2.500 (Unibet)
panos
4 yks.

Huti: -4.00 yks.

Vedonlyöntivihje: - Detroit-Colorado - peliaika päättynyt

kohde
Detroit-Colorado
veto
Colorado -1
kerroin
2.500 (Unibet)
panos
4 yks.

Osuma! +6.00 yks.

Vedonlyöntivihje: - Chicago-Calgary - peliaika päättynyt

kohde
Chicago-Calgary
veto
Calgary -1
kerroin
2.800 (Unibet)
panos
3 yks.

Push: +0.00 yks.


Re: NHL 2.12

Lähetetty:
Kirjoittaja Toha

Vedonlyöntivihje: - NHL 18-19 - Montreal - San Jose - peliaika päättynyt

kohde
Montreal - San Jose
veto
San Jose +0
kerroin
1.862 (Pinnacle)
panos
6 yks.
raja
1.724

Osuma! +5.17 yks.

1-3


Re: NHL 2.12

Lähetetty:
Kirjoittaja Toha

Vedonlyöntivihje: - NHL 18-19 - Chicago - Calgary - peliaika päättynyt

kohde
Chicago - Calgary
veto
Calgary ml
kerroin
1.740 (Pinnacle)
panos
7 yks.
raja
1.613

Osuma! +5.18 yks.

2-3


Re: NHL 2.12

Lähetetty:
Kirjoittaja Peesaaja
Pistetään tänne omasta mielestä ''helmi''kohteita jos sellaisia öille löytyy. Loput menevät edelleen cafeen puolelle. Siirrytään tänne jos vuodenvaihteessa ollaan plussalla :lol:

Vedonlyöntivihje: - NHL 18-19 - Montreal - San Jose - peliaika päättynyt

kohde
Montreal - San Jose
veto
San Jose ML
kerroin
1.917 (Pinnacle)
panos
5.45 yks.
raja
1.754

Osuma! +5.00 yks.

Tämä kerroinasettelu Pinnyllä tarkoittaa käytännössä sitä, että ilman kotietua San Jose olisi noin 7% suosikki Montrealia vastaan. Omasta mielestä etu on aika pienehkö ottaen huomioon, että San Josea pidettiin ennen kauden alkua yhtenä mestarisuosikkina ja Montrealia ei povattu pudotuspeleihin.

San Jose on tällä hetkellä neljän ottelun vierasrundilla neljän ottelun tappioputkessa. Kuitenkin ottelut Buffaloa ja Torontoa vastaan olivat ihan hyvät enkä laske nykyään liian suurta painoarvoa näihin European prime time otteluihin kun tuntuu, että on enemmän sääntö kuin poikkeus että vähintään toinen joukkueista on täysin unitilassa.

Montreal pelasi tasoonsa nähden hyvän alkukauden tuloksellisesti ja sai nyt Weberin takaisin kokoonpanoonsa. Kuitenkin tosiasia on, että viim. 6 peliin Montreal on voittanut vain yhden pelin: eilen heikkoa NY Rangersia vastaan.

7% ero tasossa on about ero kun kohtaisivat 100p ja 85p joukkueet. Alkukauden kompuroinnista huolimatta pidän San Josea hieman 100p kovempana joukkueena ja Montrealia max. 80p jenginä.

Re: NHL 2.12

Lähetetty:
Kirjoittaja Tenkrat
Tenkrat kirjoitti:
02.12.2018, 17:34

Vedonlyöntivihje: - Club NHL v4.1 - Los Angeles - Carolina - peliaika päättynyt

kohde
Los Angeles - Carolina
veto
Carolina ml
kerroin
1.750 (Veikkaus)
panos
5.25 yks.
raja
1.667