66%, vaikka tuli JQn konferenssivoittoarviota kommentoitua niin tällä mennään. Suter on iso menetys.
Toisena vinkkinä Anaheim mestaruus @26 veikkaukselta yhdistettynä SJ series voittoon @2.08. Jos Anaheim jatkaa parista, niin myöhemmin voi saada Fowlerin vielä takas boostaamaan jatkopelejä. Pelkkä SJ yli kakosella itsessäänkin yk imo. Gibson treenailee jo ja ehtinee ekaan sarjaan.
Re: NHL playoffs 2018
Lähetetty:
Kirjoittaja Muikkuz
Noin 107% varmuudella jokin näistä on ylikerroin:
Nashville-Colorado sarjaveto
4-0 7,30 Olybet
4-1 3,90 Olybet
4-2 4,95 Pinnacle
Colorado+1,5 2,94 Pinnacle
Re: NHL playoffs 2018
Lähetetty:
Kirjoittaja JQ2
Pistetään nyt ihan vihjeeseen, kun tuli mainittua.
Vedonlyöntivihje: - NHL 17-18 voittajavedot - Nashville - Colorado series - peliaika päättynyt
Nordicbetillä tarjolla seuraavanlaiset "LoveTheBet" kohteet jotka ite ainakin nappasin pienellä.
Laine scores+ Winnipeg ML = 4.50
Ovechkin o.1,5p + Capitals ML = 4.75
Re: NHL playoffs 2018
Lähetetty:
Kirjoittaja JQ2
Vedonlyöntivihje: - NHL 17-18 voittajavedot - Washington - Columbus series - peliaika päättynyt
Tuo +1,5 on laskenut 2,91:aan (oli jossain vaiheessa alempikin), mutta Coloradon jatkokerroin on noussut järkyttävästi 6,39:ään (oli jotain 5,3 jossain vaiheessa) Pakko tota nyt ottaa lisäksi kun 21% tässä ehkä jopa vähän alakanttiin. Toki ei tämä "koskaan" osu.
Vedonlyöntivihje: - NHL 17-18 voittajavedot - Nashville - Colorado series - peliaika päättynyt
Vegas petrasi reilusti odotuksista Kingsiä vastaan. Mielestäni tässä on kuitenkin huomioitava, että ainakin omissa papereissa Kings ei ollut lähtökohtaisesti niin kova vastus kuin Anaheim.
Re: NHL playoffs 2018 - pitkäaikaisvedot
Lähetetty:
Kirjoittaja E.Clipperton
kannatti odottaa
Vedonlyöntivihje: - Las Vegas - San Jose series - peliaika päättynyt
Capitals - Penguins sarjassa leijuu kyllä melkoiset kysymysmerkit ilmassa á la Malkin & Hagelin. Ei tohon oikein uskalla koskea ilman tietoa noiden kunnosta/paluusta.
Kuitenkin, kun sitä tietoa alkaa jossain vaiheessa tihkumaan, niin saattaa olla hyviä ostopaikkoja sarjan voittaja-vetomuodossa. Riippuen miten ensimmäiset osaottelut päättyvät, ja mitä ne tiedonjyvät sitten kertovat. Toiveissani olisi, ja pidän tätä ihan mahdollisenakin skenaariona, että Capitals jyrää ensimmäisen ottelun vaikka 7-2, ja markkinat ylireagoi, että vihdoinko Caps pääsee tästä parista jatkoon. Tässä heti 1. ostopaikka Penseille, jos Malkinista positiivisa uutisia.
Jos Malkinista ei kuulu 1.pelin jälkeen mitään uutta, niin mieluusti häviäisivät vielä toisenkin osaottelun, jonka jälkeen Pens to win series lapulle, ja parhaassa tapauksessa molemmat, Malkin & Hagelin palaa Penguinsin kotiavaukseen rökittämään Capitalsia. Penguins on henkisesti Crosbyn, Sullivanin ja Murrayn johdolla vain niin saatanan kova keväisin. Etenkin kotona, että Capitalseilla on täysi työ edessä kammeta heidät ulos mestaruuskamppailusta. En tiedä kuinka paljon välittäjät antavat tällaisten seikkojen arvioihin vaikuttaa, mut veikkaan, että eivät tarpeeksi. Mutta, mistäpä minä mitään tiedän + ottakaa huomioon, että mulla on ollu kahtena edellisvuona Pens lapulla mestariks ja finaaliin, ja niin myös tänävuonna. Joten värilasit päässä tätä kirjoitan.
Kunhan kirjoitin jotain aatoksia tästä parista. Nyt pieni tauko ja vedot pohdiskeluun paremmin täydellä mahalla kun fokus on 100%. Todennäköisesti tulee ostettua Capsia jatkoon parista, ja/tai Capsia ML/-0.5 tai jopa -1.5 yön otteluun, ja sit kattoo tilannetta uudelleen matsin jälkeen / kun Malkinista tulee tietoa.
Re: NHL playoffs 2018 - pitkäaikaisvedot
Lähetetty:
Kirjoittaja Dyny
Yritetääs vähän aktivoitua palstalla.. Skoda-cupit ja kaikki edessä.
Vedonlyöntivihje: - NHL 17-18 - Washington-Pittsburgh series - peliaika päättynyt
50/50 sarjalta haisee. Vähän epävarma tilanne tosiaan Pensillä. Painoarvoa Pinkkujen clutchille sen verran, että +1.5 tasoitus kehiin (hymiö). Ei ehkä matemaattisesti paras vaihtoehto, kun Game 7 pelaillaan Washingtonissa. 2.11 suora sarja.
Osuma! +1.71 yks.
Vedonlyöntivihje: - NHL 17-18 - Las Vegas-San Jose series - peliaika päättynyt
Vegas petrasi reilusti odotuksista Kingsiä vastaan. Mielestäni tässä on kuitenkin huomioitava, että ainakin omissa papereissa Kings ei ollut lähtökohtaisesti niin kova vastus kuin Anaheim.
Vedonlyöntivihje: - NHL 17-18 voittajavedot - Vegas - San Jose series - peliaika päättynyt
Suljetaan Bos sarjaveto -2 yks. tappiolla. Tampa ollut vahvempi ja Bos heikompi mitä odotin.
Osuma! +3.14 yks.
Re: NHL playoffs 2018 - pitkäaikaisvedot
Lähetetty:
Kirjoittaja E.Clipperton
Vedonlyöntivihje: - Mestari - peliaika päättynyt
kohde
Mestari
veto
Tampa Bay
kerroin
3.700(bet365)
panos
2 yks.
Huti: -2.00 yks.
31%
Re: NHL playoffs 2018 - pitkäaikaisvedot
Lähetetty:
Kirjoittaja HR Juz
Tämä voi monelle olla melko "arkipäiväistä" toimintaa, mutta varmasti moni ei tätä tee, jos ei rohkaise. Eli Tampa vieläkin 3.8 @B365. Näistähän mä en mitään ymmärrä, mutta jos saa (omiin panoksiin nähden) paljon rahaa sisään, niin kannatanee ladata eachwayna "all-in", 10/10, tms. tuohon. Sen jälkeen käy pörssissä myymässä tuon mestaruuden pois. Fairilla nytkin 500e @3.7 ja mb:llä 1.5k @3.75. Siitä jää sitten käteen about tuo konferenssivoitto @2.4. Tää nyt Pinnylla 1.531, joten kaipa tuo kaiken logiikan mukaan on 10/10 tms.
Veikkaan että saa yli ~1.54 sitten konferenssifinaalin jälkeen + ei varmaan kannata tuohon e/w-vetoon painaa 20/10 (maximit molemmille vaihtoehdoille).
Jos itse saisin sisään rahaa niin voisin varmaan suht surutta painella vähän yli 10/10 tuohon konferenssivoittoon koska tämä lienee niin 100-varma ylikerroin että joku kelly/6 tai kelly/10 on hätävarjelun liioittelua..
Editit vielä: tän postauksen pointti oli oikeastaan kannustaa ihmisiä miettimään tämänkaltaisten "johdannaisten" kanssa kikkailua. Avaa monta ihmeellistä mahdollisuutta kun jakaa asioita hiukan osiin.
Re: NHL playoffs 2018 - pitkäaikaisvedot
Lähetetty:
Kirjoittaja Piilo
Mun laskuopin mukaan 3.8/2 antaa konferenssikertoimeksi 1.9? Miten saatte 2.4 ilman konferenssivoiton myyntiä?
Konferenssivoittoa myös pelattu, joten hieman panoksesta pois tässä.