Vedonlyöntivihje: - NFL - Green Bay @ Detroit - peliaika päättynyt
kohde
Green Bay @ Detroit
veto
Under 47
kerroin
1.950(Pinnacle)
panos
3 yks.
raja
1.852
todennäköisyysarvio
arvio 54%
Huti: -3.00 yks.
27-23
Lions mätti pisteitä viime viikolla Eaglesia vastaan, mutta tuolle ei hirveästi voi painoarvoa laittaa, koska Eagles vaikuttaisi jo heittäneen pyyhkeen kehään. Muutoin Lions on pelannut melko underia viime aikoina ja kun Packersin heittopeli yskii yhä, niin tämä kelpaa.
Houstonin puolustuspeli ollut jäätävää viime peleissä. Billsin puolustus, jonka pitäisi olla joukkueen vahvuus sen sijaan alisuorittaa koko ajan. Saas nähdä kuinka kauan Rex Ryanin maine puolustusguruna säilyy, kun on saanut tehtyä edelliskausien huippuryhmästä keskikastia.
Miami alisuorittanut liki koko kauden, mutta materiaaliero on melkoinen. Ravensin kentälle kasaan raavittava joukkio on materiaaliltaan ehkäpä liigan huonoin. Ravens voitti maanantaina Brownsin, kun tekivät yhden TD:n puntinpalautuksella ja pelin päätteeksi palauttivat blokatun potkun TD:ksi, eli tuurit olivat kohdallaan.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Atlanta @ Tampa Bay - peliaika päättynyt
kohde
Atlanta @ Tampa Bay
veto
Tampa Bay
kerroin
2.000(Pinnacle)
panos
5 yks.
raja
1.818
todennäköisyysarvio
arvio 55%
Osuma! +5.00 yks.
19-23
Kaksi jengiä matkalla eri suuntiin. En tiedä pelaako Matt Ryan loukkaantuneena, mutta pelin taso ei ainakaan ole lähelläkään sitä mitä se on edelliskausina ollut. Atlantan pass rush on melkoisen olematon, joten matchup on hyvä Tampan koko ajan parantavalle hyökkäykselle.
Chiefs ollut vakuuttava, mutta tuntuu että markkina on reagoinut voittoputkeen ehkä jo liikaakin? Jos tämä matsi olisi pelattu 3-4 viikkoa sitten, niin linja olisi varmaan ollut toisin päin.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Denver @ San Diego - peliaika päättynyt
kohde
Denver @ San Diego
veto
Denver -3,5
kerroin
1.930(Pinnacle)
panos
3 yks.
raja
1.852
todennäköisyysarvio
arvio 54%
Osuma! +2.79 yks.
17-3
Broncosin puolustuksen front vastaan Chargersin palasina oleva linja on aika epäreilu matchup. Chargersin kotietu käytännössä olematon, kun kausi on ollut paha pettymys ja seuran muutto Los Angelesiin näyttää koko ajan todennäköisemmältä.
Jatketaan Saintsin undereita, kun puolustus näytti jonkinlaista ryhtiä viime viikolla koordinaattorivaihdoksen jälkeen.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Philadelphia @ New England - peliaika päättynyt
kohde
Philadelphia @ New England
veto
Under 49
kerroin
1.950(Pinnacle)
panos
3 yks.
raja
1.852
todennäköisyysarvio
arvio 54%
Huti: -3.00 yks.
35-28
Patriotsin rivit sen kun harvenevat, kun Gronkowski lähti myös telakalle. Eaglesin matseihin ei tekisi mieli koskea, kun pelaajat eivät nähtäväsi enää halua pelata Kellylle, mutta pakko tätä on pienellä koittaa.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Indianapolis @ Pittsburgh - peliaika päättynyt
kohde
Indianapolis @ Pittsburgh
veto
Pittsburgh -7
kerroin
1.980(Pinnacle)
panos
4 yks.
raja
1.818
todennäköisyysarvio
arvio 55%
Osuma! +3.92 yks.
10-45
Steelersin hyökkäysteho on murhaavaa, enkä millään usko että Colts pysyisi Hasselbeckin johdolla pisteidentekokilpailussa kyydissä. Vaihtoehtona on ottaa Steelersin team overia sitten kun team totalit aukeaa.
Pittsburghia taas. Parhaat kertoimet syöty, mutta vielä riittää.
Re: NFL Week 13
Lähetetty:
Kirjoittaja GWS
Vedonlyöntivihje: - NFL - Arizona @ St. Louis - peliaika päättynyt
kohde
Arizona @ St. Louis
veto
St. Louis under 19,5
kerroin
1.930(Pinnacle)
panos
4 yks.
raja
1.786
todennäköisyysarvio
arvio 56%
Osuma! +3.72 yks.
27-3
Ramsin hyökkäyksen linja pahasti romuna, joten Gurleylle ei löydy juoksutilaa. Heittopelin osalta taas hyökkäys on yksi liigan huonoimmista. Cardinals pelasi huonon pelin viime viikolla Ninersia vastaan, joten joukkueen luulisi nyt olevan hereillä.
Oon Seahawksista vähän eri mieltä Miken kanssa. Hyvän heittopelin jengit vie puolustusta ihan eri tavalla kuin aiemmilla kausilla ja ilman turnovereita ovat pulassa kovempia heittojengejä vastaan. Tässä matsissa ei toki ole sellaista vastassa, mutta ennakkoon vähäpisteisessä matsissa teaserissa hyvä value kun linja menee taas 3 ja 7 yli.
Vedonlyöntivihje: - NFL - Dallas @ Washington - peliaika päättynyt
kohde
Dallas @ Washington
veto
Under 42,5
kerroin
1.910(TheGreek)
panos
3 yks.
raja
1.818
todennäköisyysarvio
arvio 55%
Osuma! +2.73 yks.
19-16
Vähän mietityttää mikä on Dallasin motivaatio kun kausi on käytännössä paketissa Romon loukkaannuttua taas. Kummankin hyökkäyspelin pitäisi olla hyvin juoksupainotteista ja molemmat pelaavat hitaalla tempolla, joten jos puolustaminen Dallasia vielä kiinnostaa, niin hyvin undermainen matsi odotettavissa.
Re: NFL Week 13
Lähetetty:
Kirjoittaja GWS
Vedonlyöntivihje: - NFL - San Francisco @ Chicago - peliaika päättynyt
kohde
San Francisco @ Chicago
veto
Over 43
kerroin
1.960(Pinnacle)
panos
3 yks.
raja
1.852
todennäköisyysarvio
arvio 54%
Osuma! +2.88 yks.
26-20
Tämäkin näköjään noussut takaisin pelattavaksi. Gabbert on ollut selvästi Kaepernickia parempi Ninersin QB:na niin uskomattomalta kuin se kuulostaakin. Viime viikolla keräsivät hyvin jaardeja Arizonaa vastaan, mutta eivät saaneet väännettyä pisteiksi. Potentiaalia näyttäisi kuitenkin olevan nyt enemmän. Chicagolla taas loukkaantumisista kärsineet Jeffery ja Forte ovat taas terveenä, joten myös Bearsin hyökkäyksellä on potentiaalia parantaa.
Re: NFL Week 13
Lähetetty:
Kirjoittaja Fat Mike
Vedonlyöntivihje: - NFL - New York Giants - New York Jets - peliaika päättynyt
ei tarkkaa arviota