NHL 17.5
Lähetetty:
Vedonlyöntivihje: - NHL - Boston Bruins - New York Rangers 1X2 - peliaika päättynyt
- kohde
- Boston Bruins - New York Rangers 1X2
- veto
- 2
- kerroin
- 2.900 (expekt)
- panos
- 1.5 yks.
Huti: -1.50 yks.
Aivan liian korkea vierasvoiton kerroin tarjolla expektillä (jonne itsellä ei ainakaan vielä limittejä). Bruinsin puolustus taitaapi olla seuraavanlainen illan otteluun: Chara-Hamilton, Bartkowski-Boychuk, Krug-McQuaid.
Varmasti fiilis on Bruins leirissä korkeana Leafsia vastaan tehdyn nousun jälkeen, mutta Rangers on astetta kovempi vastustaja.
Rangersilla on joka vuosi kova nippu, mistä kertoo mm. 4 kentän sentterin nimi; Brad Richards
Pinnyltä vielä pisteveto: (Maximum Bet: 193.83 EUR)
Vedonlyöntivihje: - NHL - CALLAHAN VS SEGUIN: MOST GOALS + ASSISTS - peliaika päättynyt
- kohde
- CALLAHAN VS SEGUIN: MOST GOALS + ASSISTS
- veto
- 1 CALLAHAN
- kerroin
- 2.050 (Pinnacle)
- panos
- 1.5 yks.
Osuma! +1.58 yks.
En ole Rangersin pelejä kerennyt katsomaan, mutta Callahan osaa pelata ja on edes joitain pisteitä tehnyt. Kapteenin toivon näyttävän esimerkkiä sarjan ensimmäisessä ottelussa, joka toivottavasti näkyy pisteissä. Syy miksi tämän pelaan mieluusti on Seguinin vire. Tyler Seguin on nopeajalkainen ja jo tasonsa osoittanut nuori, jolla on edessä hieno NHL-ura. Mutta Leafsia vastaan pisteitä ei tuntunut löytyvän niin millään. Maalipaikoille pääsy oli vaikeaa, ja maalipaikan tullessa vedot painuivat ohi ja yli maalista. Onnistumisten puute selvästi painaa miestä, ja apina on vain kasvanut selässä. Leafsia vastaan Torontolaisyleisö otti aika ajoin Seguinin silmätikukseen ja nyt Bruinsinkin fanit ovat alkaneet vaatia häneltä enemmän onnistumisia. Hyvillä mielin otan kolikonheitto kertoimen sille, että apina ei hypi tänään vielä Seguinin selästä pois