Total Rushing Yards - Thomas Jones Under 85,5 1,83 63% Ladbrokes
Total Rushing Yards - E James Under 75,5 1,83 59%, Ladbrokes
Total Passing Yards - D Garrard Under 185,5 1,83 60%, Ladbrokes
Total Passing Yards - M Hasselbeck Over 215,5 1,83 60%, Ladbrokes
Lähetetty:
Kirjoittaja GWS
Kansas City @ San Diego Kansas City Under 20 1.87 TheGreek panos 4/10
Tämä menee jo varmaan pahemman sortin pään seinään hakkaamiseksi, mutta kokeilen vielä kerran San Diegon vastustajan underia. Viime viikolla Chargers puolustus piti Denverin hyökkäyksen täysin kurissa lukuunottamatta viiden minuutin pätkää, jonka aikana Denver teki 20 pisteestään 17. Tähän sisältyi mm. San Diegon fumble oman maalin lähellä, sekä melkoisella tuurilla otettu TD-koppi. Kansasin hyökkäys ei ole mitään ihmeitä esittänyt vaikka QB-Trent Green on saanut pari starttia alle loukkaantumisen jälkeen palattuaan.
Cincinnati @ Indianapolis Cincinnati Over 25,5 1.909 Pinnacle panos 4/10
Korkean kuuloinen raja, mutta tämän pelin pitäisi olla samanlaista ilotulitusta kuin viime vuoden vastaavan matsin, joka päättyi Indyn 45-37 voittoon. Joukkueilla on ehkäpä liigan parhaat heittohyökkäykset ja Cincyllä on lisäksi hyvä juoksuhyökkäys. Jacksonville juoksi viime viikolla Indyn puolustuksesta läpi keräten huikeat 375 juoksujaardia. Juoksun pysäyttämiseen Colts tekee nyt varmaan kaikkensa, mutta Cincylle jää silti heittouhka jäljelle. Cincyn puolustus on pelannut viime ajat hyvin varsinkin heittoa vastaan, joten tämä team over maistuu koko matsin overia enemmän, vaikka Indykin tehnee pisteitä paljon.
Lähetetty:
Kirjoittaja GWS
Ensi yön peli:
San Francisco @ Seattle Over 38 1.95 Pinnacle panos 3/10
Matsiin on luvattu sadetta ja tuulta, mutta on tämä sentään aikamoista liioittelua, että linja on tippunut näin alas. Kaksi over-joukkuetta vastakkain ja molemmilla on vahva juoksuhyökkäys ja kummankaan juoksupuolustus ei ole sieltä vahvimmasta päästä, joten pallon pitäisi liikkua huonommassakin kelissä.
Lähetetty:
Kirjoittaja MarkusM
Fantasy H2H Brett Farve (GB) vs. Jon Kitna (DET) Jon Kitna (DET) 2.100 55%, Pinnacle
Fantasy H2H Rudi Johnson (CIN) vs. Steven Jackson (STL) Steven Jackson (STL) 2.210 49%, Pinnacle
Lähetetty:
Kirjoittaja MarkusM
Fantasy H2H BETTS (WSH) vs R BUSH (NO) R BUSH (NO) +3.5 1,86 57%, BetCris
Fantasy H2H B WESTBROOK (PHI) vs T BARBER (NYG) T BARBER (NYG) +2 1,86 62%, BetCris
Fantasy H2H LJ SMITH (PHI) vs J SHOCKEY (NYG) J SHOCKEY (NYG) 1,86 59%, BetCris
Fantasy H2H L JOHNSON (KC) vs L TOMLINSON (SD) L TOMLINSON -1.5 1,86 57%, BetCris
Lähetetty:
Kirjoittaja MarkusM
Number of Player Rushing Yards TAYLOR, Chester (MIN) 90 Yards Or Under 2.25 53%, Centrebet
Number of Player Rushing Yards HENRY, Travis (TEN) 70 Yards Or Under 2.15 50%, Centrebet
Lähetetty:
Kirjoittaja MarkusM
ja vielä viimeiset:
Number of Player Rushing Yards TOMLINSON, LaDainian (SD) 101 Yards Or Over 2.35 51%, Centrebet
Number of Player Receiving Yards DRIVER, Donald (GB) 91 Yards Or Over 2.25 48%, Centrebet
Total Rushing Yards - M Vick Under 60,5 1,83 60%, Ladbrokes
Lähetetty:
Kirjoittaja GWS
Pikaisia perusteluja vain tällä kertaa ajanpuutteen vuoksi
Detroit @ Green Bay Over 43,5 1.90 Unibet panos 3/10
Kaksi kehnoa puolustusta vastakkain. Molemmilla kuitenkin kohtuulliset heittohyökkäykset. Detroit tuntuu lisäksi hylänneen juoksupelin lähes kokonaan.
Philadelphia +5,5 @ NY Giants 1,926 Pinnacle panos 2/10
Eaglesin linjoissa heijastuu liikaa viime kausi, jolloin ykkös-QB Donovan McNabbin loukkaantumisen jälkeen joukkue pelasi umpisurkeasti, koska McNabbilla ei ollut kelvollista kakkosmiestä. Nyt McNabb on myös loukkaantuneena, mutta tällä kertaa kakkonen Jeff Garcia on ihan ok kakkonen.
NY Jets +3,5 @ Minnesota 2,00 Pinnacle panos 2/10
Liikaa reagoitu Jetsin viime viikon kotitappioon. Jets ei mielestäni ole ainakaan Vikesiä huonompi joukkue, joten tasoituksessa on puolikas liikaa. Kolmen pisteen kohdalla tuo on iso puolikas.