Vedonlyöntivihje: - Tekeekö Olli Palola maalin? - peliaika päättynyt
kohde
Tekeekö Olli Palola maalin?
veto
Kyllä
kerroin
4.000(Unibet)
panos
3 yks.
raja
3.968
todennäköisyysarvio
arvio 25.2%
Huti: -3.00 yks.
Vedonlyöntivihje: - Tekeekö Lasse Kukkonen maalin? - peliaika päättynyt
kohde
Tekeekö Lasse Kukkonen maalin?
veto
Kyllä
kerroin
9.000(Unibet)
panos
0.5 yks.
raja
8.850
todennäköisyysarvio
arvio 11.3%
Huti: -0.50 yks.
Aika marginaalisia ylikertoimia, mutta Palolan kelkassa mennään edelleen. Viimeksi kävi huonoa tuuriakin. Palola kumautti Tampereen pelissä avopaikasta tolppaan. Siellä dj ehti laittaa jo maalitorvenkin soimaan. Tällä kertaa paremmalla onnella.
Tämä Kukkonen nyt on kanssa mun kestokokeilu. Osuu harvoin, mutta pienellä panoksella riskikin on olematon.
En tiedä varonko liikaa antamasta Lukko-myönteistä arviota, siihen voivat muut Lukkoa seuranneet ottaa kantaa. Ainakin se 58% Tapparalle viime pelissä oli liikaa. Bailen on todennäköisesti pelikiellossa tästä ottelusta ja ihme on myös jos Koivisto pelaa, niin pahalta se taklaus näytti. Muistaakseni edellinen Rauman ottelu oli välittäjillä ensin tasabuukki tai vähän Lukolle kallellaan, mutta pelipäivänä Lukon ML-kerroin nousi esim. Pinnaclella reilusti päälle kakkoseen. Saa nähdä rommaako Tappara taas huomenna. Toisaalta Lukolla on nyt voitto alla ihan hyvällä pelillä, joten siinä mielessä lähtökohta on hiukan erilainen kuin viimeksi. Veijolla Tappara on taas suosikki.
Pieniä muutoksia molemmilla joukkueilla. Kokonaisuutena Kärpät on selvästi vahvempi kuten pitääkin tuolla materiaalilla. Kärppien viisikkopelaamisesta ja erityisesti viisikkopuolustamisesta ei ollut juuri mitään jäljellä Oulussa ainakaan 3. erässä (jonka näin lähes kokonaan). Molemmat pelasivat näkemässäni osuudessa coast-to-coast meiningillä ja ihme oli että ottelun varsinainen peliaika päättyi 0-0. Vieraskaukaloissa Kärppien kurinalaisuus on pitänyt ja joukkue hävisi runkosarjassa 2013-2014 vain 7 ottelua 60 min aikana. Kärppien ollessa huipulla tuli nähtyä aika monta Kärpät-Jokerit sarjaa jossa Kärpät oli vieraissa armoton. Itse asiassa kaudesta 2008-2009 alkaen Kärpät on playoffeissa vieraissa voittanut ottelut 12-4. Kotitappion jälkeen uskon Kärppien korjaavan pelitavan ja vaikka SaiPalta on turha odottaa vastaavia henkilökohtaisia virheitä ottelun alkuun kuin Game 2, Kärppien edellä oleminen jokaisessa asiassa (materiaalin kärki, pelitapa, materiaalin syvyys, maalivahtipeli, yllivoima- ja alivoimapelaaminen) näkyy mitä enemmän SaiPan kanssa pelataan.
Monista ns. pienemmistä toimistoista saa peliä esimerkiksi money lineen (raja noin 1.45, saa 1.53 ja siitä alas). Seurantaan ei oikein vetoa saa kun Veikkauksen ja Pinnaclen kertoimet on kohdallaan, mutta pientä sentään:
Vedonlyöntivihje: - Liiga - SaiPa vs Kärpät - peliaika päättynyt
kohde
SaiPa vs Kärpät
veto
Kärpät -1
kerroin
2.310(Pinnacle)
panos
1 yks.
raja
2.263
todennäköisyysarvio
arvio 44.18%
Push: +0.00 yks.
2-3
Re: Liiga välierät 7.4.
Lähetetty:
Kirjoittaja Kepanki
Laitataan nyt tämäkin odotusarvoltaan messevä veto seurantaan.
Vedonlyöntivihje: - Enemmän maaleja: Vahalahti - Nieminen - peliaika päättynyt
kohde
Enemmän maaleja: Vahalahti - Nieminen
veto
Nieminen
kerroin
7.800(Veikkaus)
panos
1.5 yks.
raja
7.092
todennäköisyysarvio
arvio 14.1%
Huti: -1.50 yks.
Re: Liiga välierät 7.4.
Lähetetty:
Kirjoittaja maiconi
Vedonlyöntivihje: - Liiga - SaiPa - Kärpät - peliaika päättynyt