Jypiltä pari prosenttia pois verrattuna Game 1. Ois melkein pakkovoiton paikka traktoristeilla, mutta Blues on ollut pelillisesti edellä. JYP:n voi pelastaa RD:n kokoaman joukkueen laatu varsinkin hyökkäyspäässä sekä oikea vastaus Bluesin kiekonhallintaan perustuvaan peliin.
Melkein pakkovoitto pätee täälläkin kotijoukkueeseen. HIFK ollut kaksi viimeistä ottelua pelillisesti edellä, joten noin tasabuukista lähdetään ja yksi prosentti Lukolta pois Game 2. Paperitasolla rosterit kuitenkin aika tasaiset.
- Honkaheimo & Tukonen tuovat pari naksua lisää nyt kettupaidoille ja lisäksi Peltosen ylipeluuttaminen on imenyt koko kentällisen tehoja
Re: SM-liiga ma 4.4.
Lähetetty:
Kirjoittaja Darren
JYP-Blues 56-23-21
Lukko-HIFK 42-23-35
Toivotaan, että tuo Tukosen paluu kehiin pitää tällä kertaa paikkansa. Kun tosiaan lisäksi Honkaheimo back ja Pettinen korvaa Rantasen, niin ihan hyvältä näyttää. Eiköhän Pettinen Tikkasen parina pärjää. Pratt & Kuukka - pari aiheuttaa pientä pelkoa, mutta Pratt kuitenkin parempi kuin Anssi, joten muutokset varmaan ihan ok.
Tähän on ladattava nyt sitten kaikki mitä löytyy. Mikä on Lukon henkinen kantti, kun sitä kuuluisaa voittamisen kulttuuria ei ole? No tänään punnitaan onko Lukosta oikeasti taistelemaan finaalipaikasta.
Re: SM-liiga ma 4.4.
Lähetetty:
Kirjoittaja JussiQ
Tästä lähdetään liikkeelle:
Lukko - HIFK 39 24 37
Lukko on 40 jos nuo alustavat kokoonpanot jää lopullisiksi. Varmuuttahan tuohon ei saa ennen kuin klo 18:00 aikaan. Kannattaa tarkistaa jos tätä kohdetta pelaa suuntaan tai toiseen. Jos Tukonen ja Honkaheimo on pois, niin nostaisin HIFK:n jopa suosikiksi.
Ei pelejä ennen lopullisia kokoonpanoja, ja tuskin sittenkään kun olen varmaan jo hallissa/matkalla.