Sivu 1/1

SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja Pine Chip
Kalpa-Tappara 60-20-20 1 1.76 10bet 1/10 + 1.78 Pinnacle 2/10
TPS-Kärpät 40-21-39 1 2.55 Unibet 1/10.
Viuhkola selkäleikkaukseen. Jos se vähän sekoittais Kärppien peliä ja Suikkasen jatkopahvi taas sais TPS:n "ryhdistäytymään". Viime voitosta tosin on jo aikaa...
Pinnaclen 2.71 umpisurkealle TPS:lle kelpas 2/10. Olen varmaan ainoa joka laittaa roposet Kaitsun joukkueelle tänään;)

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja ducata
Hifk-Jokerit 44 23 33
o/u 44 56

Ilves-Saipa 54 22 24
o/u 46 54

Kalpa-Tappara 55 22 23
o/u 48 52

TPS-Kärpät 37 22 41
o/u 46 54

Pelattuna Jokerit kertoimella 3,25 Nordicbetille 33%.

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja nuhapumppu
ducata kirjoitti: Pelattuna Jokerit kertoimella 3,25 Nordicbetille 33%.
Jopa V:kin tarjoaa parempaa (3,5) :wink:

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja ducata
Kiitos Nuhapumppu.
Eipä tullut V:tä edes katsottua.

Ja nyt pelattu Jokereita myös sinne kertoimella 3,50 33%.

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja KilgoreTrout
Pahvilla Jokerit 2 (3,5) ja moneyline (2,50), kun toinen kotimainen on jo nukkumassa. Oma arvaus ~30%. Underi saattaisi myös maistua tähän, kun Jortikka on pistänyt vähän pakkaa järjestykseen ja Riksmankin vertyy tämän myötä parempaan vireeseen. Hifkin pelit olleet myös vähämaalisia viime aikoina. Neljän underin putki parhaillaan päällä, vaikka matsit ovat olleet helpoimmasta ja ennakkoon overmaisemmasta päästä (IFK-ÄSS 2-1, KÄR-IFK 1-1, IFK-TAP 3-2, IFK-PEL 3-0).

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja Tornado
Ilves - Saipa 53 21 26
O/U 47 53

Ilves - Saipa, Saipa-0,5 4.40, 26% Bwin 1.5/10 & X 4.75, Paf 1/10
Ilves - Saipa, Saipa O1.5 1.55, 68% Nordicbet 4/10 OA 1.05

Hifk - Jokerit 50 20 30
O/U 42 58

Hifk - Jokerit, Jokerit-0,5 3.50, 30% PAF/Veikkaus 1.5/10 OA 1.05

Kalpa - Tappara 55 21 24
O/U 39 61

Kalpa - Tappara, U5 1.926, 54% Pinnacle 3/10 OA 1.05
Kalpa - Tappara, KalpaU2.5 2.66, 43% Nordicbet 2.5/10 OA 1.14

Tps - Kärpät 35 21 44
O/U 48 52

Tps - Kärpät, Kärpät-0,5 2.35, 45% Nordicbet/Expekt 2/10 OA 1.04

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja Smart
Veikkaukselta ja Nordicilta irtosi Kärpille yöllä vielä 2.35. En ole tarkistanut nyt aamulla tilannetta. Mutta Kärpille noi helposti laskea tässä 45%. TPS on ollut maajoukkuetauon jälkeen (ja jo ennen sitä) omalla tasollaan. Kokematon porukka, jonka suurin ongelma on joukkueen materiaalin kapeus. Nyt kun Berg on vielä poissa puolustuspäästä, joudutaan nuoria pakkeja kuormittamaan tiukoissa paikoissa liikaa ja virheitä syntyy. TPS:n peli on viime matsit ollut karmeaa katsottavaa (paikoin jopa Ässiä vastaan); vastustaja pyörittää peliä vaihto toisensa jälkeen TPS:n päädyssä ja Tepsin kaverit ovat aivan puhki, kun luistelevat kiekon perässä 1,5 minuuttia putkeen. Kun vihdoin TPS saa kiekon, tulee hyökkääjä vain yli punaisen ja roiskaisee päätyyn, jolloin saadaan ketjut vaihtoon. Ja kiekko on taas vastustajalla. Tämä on toistunut nyt matsista toiseen.

Kärpillä sen sijaan ruuti on kuivaa ja peli kulkee. Viuhkola on toki pois, mutta tuolla materiaalin leveydellä ei Jari Viuhkolankaan poissaolo välttämättä heikennä joukkuetta. Tehokas ykkösnyrkki on toki hajalla ja mielenkiintoista nähdä, kuka sinne istutetaan nyt Viuhkolan paikalle sentteriksi. Veikkaukseni on, että liekeissä oleva Mika Viinanen siirretään nyt kolmosesta ykköseen, vaikkakin se hajottaa samalla tehoduon Lukas Kasparin kanssa.

Anyway, Kärpille 45%. Maalivahtipeli, puolustus ja hyökkäys ovat joka osa-alue Kärpillä vahvempia. Joukkueet ovat yhtä levänneitä. Mentaalinen etu Kärpillä. Ei voi suurin surminkaan puhua TPS:n kohdalla mistään 'selän suoristamisottelusta', koska kaiken järjen mukaan sen olisi pitänyt tapahtua jo Ässiä vastaan. Mutta kuinkas kävikään - 10 min pelattu ja neljä kertaa kolissut omissa.

Veikkaus ja Nordicbet 2,35. Kärpät. 45%. Piste.

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja mazaman
Moro.

Ite pitäisin hpk-pelicans ottelua
kierroksen pankkina.

Laitan ite kertoimella 1.65
hpklle sisään.

Hpk on top-5 joukkue joka pelasi
loistavasti ennen maaottelu taukoa,
tauon jälkeen on kynnetty pahasti
mutta tässä kohtaa kurssi kääntyy.

Eli hpk ja 1.
'

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja r0mm1
Smart kirjoitti:Nyt kun Berg on vielä poissa puolustuspäästä, joudutaan nuoria pakkeja kuormittamaan tiukoissa paikoissa liikaa ja virheitä syntyy.
Eikös Berg pelaa kauden loppuun normaalisti ja mene vasta sen jälkeen leikkaukseen.

http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/TPSn ... 5251184113

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja Smart
r0mm1 kirjoitti:
Smart kirjoitti:Nyt kun Berg on vielä poissa puolustuspäästä, joudutaan nuoria pakkeja kuormittamaan tiukoissa paikoissa liikaa ja virheitä syntyy.
Eikös Berg pelaa kauden loppuun normaalisti ja mene vasta sen jälkeen leikkaukseen.

http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/TPSn ... 5251184113
joo hyvä huomio. kiitokset. ja on näköjään tänäänkin kokoonpanossa kämppelin pakkiparina.

Ortio aloittaa tepsin maalilla, mikä lisää 2% Kärpille. Sinänsä jääkiekkoromanttinen ja rohkea veto Suikkaselta laittaa Ortio suoraan Kärppiä vastaan uransa ekaan SM-liigapeliin, mutta tasollisesti häviää kyllä Leggiolle sekä Engrenille, vaikka huippulahjakas ja hyvin valmennettu onkin. Lopullinen arvioni 47% Viuhkola-rikkoiselle Kärppälaumalle.

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja Henkka
Näädät ML >1.80 Pinnyllä syöksyssä olevaa Töpseliä vastaan kelpaa. Midas kun se on stadissa.

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja laudrup
Henkka kirjoitti:Näädät ML >1.80 Pinnyllä syöksyssä olevaa Töpseliä vastaan kelpaa. Midas kun se on stadissa.
Kärpät ML 1,85 Nordicilla.

Toki Tepsi voittaa maanitteluistanne huolimatta. :evil:

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja Henkka
laudrup kirjoitti:
Henkka kirjoitti:Näädät ML >1.80 Pinnyllä syöksyssä olevaa Töpseliä vastaan kelpaa. Midas kun se on stadissa.
Kärpät ML 1,85 Nordicilla.

Toki Tepsi voittaa maanitteluistanne huolimatta. :evil:
Ei tahdo jatkiksia mukaan, siks Pinny. Ortio ottaa kaiken :wink:

Re: SM-liiga 3.12.

Lähetetty:
Kirjoittaja Jaude
Toki sinkkuina sisässä Kärppiä ja Jokereita moneylinet, mutta joka haluaa lisäjännitystä, niin laittaa vielä tuplana Veikkaukselle Jokerit (+0,5) 2,0 tai 3,5 suora voitto ja Kärpät (-1,5) 3,65 (tämä on tuplavaatimuskohde). Pian alkaa.