Miten hyvin nuo teksti-tv:n kokoonpanot pitää paikkansa? Strömbergin piti olla Hpk:lta lainassa jokereille mutta nyt näyttäisi olevan takaisin ja Riksman jokereilla maalilla?
Lähetetty:
Kirjoittaja JAH
japa73 kirjoitti:Miten hyvin nuo teksti-tv:n kokoonpanot pitää paikkansa? Strömbergin piti olla Hpk:lta lainassa jokereille mutta nyt näyttäisi olevan takaisin ja Riksman jokereilla maalilla?
Pitää paikkansa. Laina oli vain eilisen ja alkuperäisen suunnitelman mukaan Riksmanin pitikin pelata tänään.
Lähetetty:
Kirjoittaja KaniX
sm-liiga.fi näyttää samaa. Eli pitänee paikkansa.
Lähetetty:
Kirjoittaja erik
Hpk-Blues o5 1.952 Pinnacle (58%) panos*1.5
Jokerit-Saipa 2 4.26 ML Pinnacle (26 %)
Jokerit-Saipa u5.5 1.65 Expekt (65 %)
Kärpät-Tappara 1 1.277 ML Pinnacle (80 %)
Lukko-Kalpa 1 1.645 ML Pinnacle (64 %)
Lukko-Kalpa u5 1.909 Pinnacle (56 %)
Tps-Pelicans 1 1.962 ML Pinnacle (54 %)
Tps-Pelicans u5.5 1.62 Stan James (63 %)
Hpk on luova, virhealtis ja hyökkäysvoittoinen. Bluesin pelitapakin on enemmän pohjois-amerikkalainen-->hyödyn maksimointi, ei virheiden minimointi joka on tunnetusti suomalaisten ajatustapa. Tästä hyvä esim. on että Matikainen antaa paljon peliaikaa ja vastuuta nuorille sotureille eikä anna penkkikomennuksia jos virheitä sattuu tekevälle.
Jokereiden peli muuttumassa pikku hiljaa hyökkäysvoittoisemmaksi, jopa rohkeata hyökkäyspeliä Blues ja Hpk otteluissa kun taas IFK:ta vastaan peruuteltiin.
Lähetetty:
Kirjoittaja erik
Ässät-Hifk 1 +0.5 1.836 Expekt/Centrebet (57 %)
Kaksi tärkeää hyökkääjää IFK:lta sivussa eli Kuhta ja Bates, kotietu lienee myös tässä pelissä tavallista merkittävämpi.
Lähetetty:
Kirjoittaja Rapida
Nordicbetiltä sais 5.80 kerrointa Saipalle. 26% pitäis riittää siihen.