Sivu 1/1

Mestis 28.11.

Lähetetty:
Kirjoittaja jarppu
Huomiota herättää Hokin korkea vieraskerroin Jokipoikia vastaan veikalla, verrattuna muihin toimistoihin(tuplapakosta huolimatta).
Jokipojat kovassa peliruuhkassa.
Onko tarkempaa tietoa?? Kommentteja!

Lähetetty:
Kirjoittaja Bird
No Hokilla on sivussa melkein kymmenen ukkoa, joten siitä varmaan johtuu noin korkea kerroin. Toisaalta Jokipojillakin on pakkipää todella kapealla, kun kaksi melkeinpä parasta pakkia (Akkanen ja Kuronen) ovat loukkaantuneina.

Joka tapauksessa Veikkauksen kerroin poikkeaa aika selkeästi muiden bookkereiden linjasta ja on mielestäni ihan kokeilemisen arvoinen. Ei kuitenkaan mikään tykkikohde, koska Hokkikin kärsii pahasti poissaoloista. Ja mitä Jokipoikien otteluruuhkaan tulee, niin tuskin se väsy vielä tässä ottelussa painaa, viikonloppuna sitten kylläkin varmasti.

Jokipojat - Hokki

Lähetetty:
Kirjoittaja tipster
Prossat peliin 40 20 40 ainakin minun papereissa, joten Hokkia lapulle vaan.