Pistetään tämä nyt, koska menen nukkumaan, niin ei kerkee päivällä kyttäilemään. Kapanen palaa ilmeisesti kokoonpanoon. Vaikea sanoa miten tuo käytännössä näkyy, ehkä enemmän henkisellä puolella?
Blues - KalPa o4,5 1,96 raja 1,85 3/10 Pinny
Blues - KalPa 2 ml/60 1,95 raja 1,88 1,5/10 Pinny
Samaan syssyyn voinee 2.4. pelin pistää myös, modet editoinee otsikon.
Tarkka arvio vielä laskematta, mutta jos joku saa jotain sisään Bwin, niin siellä Pelicans 1,85. Alustavasti ylikerroin. Sekä myös Pelicans o2,5 1,67 sama firma.
Vedonlyöntivihje: - Blues - KalPa - peliaika päättynyt
kohde
Blues - KalPa
veto
ML 2
kerroin
1.990(Pinnacle)
panos
4 yks.
raja
1.86
Vedonlyöntivihje: - Blues - KalPa - peliaika päättynyt
kohde
Blues - KalPa
veto
Over 4.5
kerroin
1.943(Pinnacle)
panos
1 yks.
raja
1.92
Paljon riippuu Koskisen pään kestävyydestä (oletuksena, että pelaa). Kapasen paluu kaukaloon auttaa ainakin henkisellä puolella. Kerman ja Saarinen eivät ilmeisesti pelaa, eikä ilmeisesti Glennkään (http://www.savonsanomat.fi/urheilu/jaak ... sa/1182525). Vaikka voimaeroja on tasattu edellisen matsin jälkeen, kyllä KalPa silti suosikiksi jää.
Kokoajan puhuttu Koskisesta Kalpan maalilla mutta kyllä musta alkaa tuntumaan että turhan huomioitta jaa Antti Ore Bluesin maalilla.
Äijä tuli ihan puskista sarjaan mukaan ja Kalpa tehny hälle kolmessa matsissa vai neljä maalia. Sanoisin että saa sarja ratkee Kalpan hyökkäyksen eikä puolustuksen mukaan.
Väkisin vääntyy 55pinnaa Kalpalle manilainiin. Tosin Kapasen kunto arvioitu tässä normaaliksi, että jos käy "Granlund-Pesoset" niin voihan tämä arvio olla taas ihan poskellaan (no ei sen vaikutus ole tosin kuin vajaan parin prosentin luokkaa, mutta kunhan rageilen). Eli analyysiriski on kova.
Koskinen vois palata sarjan alun tasolleen kanssa vaikka tänään niin underin pitäisi tulla kyllä kaappiin.
asikainl kirjoitti:Koskinen vois palata sarjan alun tasolleen kanssa vaikka tänään niin underin pitäisi tulla kyllä kaappiin.
Vai johtuiko Koskisen hyvyys aikaisemmissa peleissä Blues -hyökkäjien huonosta viimeistelystä? Aika epävarmasti herra esiintyi jo runkosarjassa, joten minulle tuo viime pelin pelikiellon jälkeinen herpaantuminen ei tullut kyllä yllätyksenä. Nyt on vielä Hentunen jäänyt pois, joten menee no betiksi tämä ilta.
Ei lisävetoja nousseeseen KalPan kertoimeen Hentusen poissaolon takia. Kerroinrajan pohjalta myös overiin voisi ottaa enemmän kuin tuon 3/10, mutta tuo Hentusen poissaolo ei sitäkään varsinaisesti paranna, joten jätetään nykyiset vedot voimaan.
Minikommentit