Vislakka lienee ennen päätösmatkaa jonkin verran Saaga S perässä kokonaiskilpailuissa. Eilen Vislakka oli yllättävän pehmeä lopussa mutta ehkä tänään parempi. 3100m on sen bravuurimatka ja se pystyy tekemään omaa juoksua muiden edellä ja kuromaan aikaeroja umpeen. Saaga S tehtävä lienee yrietellä pysyä perässä ja pitää välimatka riittävän pienenä. Viime vuoden kisoissa Vislakka oli toinen tällä matkalla ajalla 26.5 ja Saaga S seitsemäs ajalla 27,3 eli kokonaisajassa eroa 2,5 sekuntia. Ennen mailia eroa on hevosten välillä 1,2 sekuntia. Jännittäväksi menee !
Hullumies oli vaan hyvä eilen ja Camri pettymys. Maililla Hullumies täräyttää jälleen keulaan ja vetää ainakin aivan kalkkiviivoille. Camri saa toki hyvän reissun ja kengitystäkin on muutettu sunnuntaille mutta pystyykö se punnertamaan ohi. Epäilen.
tosiaan oli camrin ja hulumiehen ero eilen niin suuri, että aika taikoja saa tehdä, että voimasuhteet saataisiin kääntymään.
Re: 3.8 Pori
Lähetetty:
Kirjoittaja IvanKarsk
Vedonlyöntivihje: - ravit - Mokomani-Martsa (3100 m) - peliaika päättynyt
kohde
Mokomani-Martsa (3100 m)
veto
Martsa
kerroin
1.820(NordicBet)
panos
2.5 yks.
Osuma! +2.05 yks.
Vaikka Mokomani olikin hyvä eilen niin pitkän matkan pitäisi suosia rajusti Martsaa.
Vedonlyöntivihje: - ravit - Hullumies-Camri (1600 m) - peliaika päättynyt
kohde
Hullumies-Camri (1600 m)
veto
Hullumies
kerroin
1.600(NordicBet)
panos
3 yks.
Osuma! +1.80 yks.
Komppia tälle kohteelle. Camri ei sen kevään yhden haamujuoksun jälkeen ole tehnyt yhtään todella hyvää juoksua. Ei näyttänyt eilenkään priimalta. Jos ei yön aikana jotain ihmeellistä ole tapahtunut niin kyllä Hullumiehen pitäisi tämä pari kuitata.
Koivikon Kalle todennäköisesti voittaa lähdön suvereenisti. Mutta koska se vaikuttaa olevan aika varsamainen vielä niin siltä varalta että se temppuilee pieni vastaveto.
Timo Leivo tekee amatööriksi aivan järkeviä ajosuorituksia, ja kun Hoboken ei ole ihan satku näillä keleillä, niin Jaqueline Mon Ami kelpaa peliksi pahasta lähtöpaikasta huolimatta.
Re: 3.8 Pori
Lähetetty:
Kirjoittaja IvanKarsk
Vedonlyöntivihje: - ravit - Hoboken-Jaqueline Mon Ami - peliaika päättynyt
kohde
Hoboken-Jaqueline Mon Ami
veto
Jaquelina Mon Ami
kerroin
1.700(Bet365)
panos
3 yks.
Osuma! +2.10 yks.
Aika kovaa kerrointa tarjoaa Bet365 terminaattorille nimeltä Jaqueline Mon Ami. Jos ei juoksu mene aivan pieleen niin eiköhän Leivo jyrää taas loppusuoralla paremmalla ohi.