Sivu 1/1

Turku 28.1

Lähetetty:
Kirjoittaja jepson
Turkuun pikaisesti katsottuna peliä ainakin kahteen kohteeseen Bet24:lle:

Wellink-Erikasson 1/2,2

Oma mielipiteeni on, että ravilla pysyessään Wellink voittaa lähtönsä, mutta ne laukat, ne laukat... Pikaisesti laskeskelin Wellinkin laukkaprosenttia viimeisen vuoden osalta, ja se näytti murheellisesti hieman yli 50. Kunnossa tamma kuitenkin on, ja ansaitsisi taas päästä voiton makuun. Erikasson oli viimeksi pettymys, joten päivän kunnosta ei ole täysiä takeita. Lisäksi taitaa olla orin ensimmäinen ryhmälähtö, joten laukkariskikin tälle pitää huomioda. Lähtö Erikassonilla otetaan jokatapauksessa varman päälle, ja ori juossee takapareissa, kun taas Wellink pystyisi laukatta koko matkan johtoon. Pienellä tätä.

Red Sox- Coctail Queen 1/1,9

Heti ensimmäiseksi vertaillaan kertoimia, ja todetaan että nordicbet maksaa Red Soxista 1,65 kertaa takaisin. Red Sox on viimeinkin hyvällä lähtöpaikalla, ja juoksu siis onnistunee. Viimeksi ruuna kiri kovassa lähdössä takaa hienosti, mutta loppukaarteessa laukkasi varman totosijan. Ei voi kuin ihmetellä, miksi Coctail Queenia on V75-pelissä arvostettu tätä korkeammalle. Oma kerroinraja Red Soxille on jossain 1,75 tuntumassa.

Lähetetty:
Kirjoittaja winorloose
12:15 Rallin Ihme - Kihin Toivo 1.55 2.20
En ymmärrä miten Unibet on saanut Rallin Ihmeestä näinkin selvän suosikin, tai edes ylipäätänsä suosikin tähän pariin. Kihin Toivo avaa todennäköisesti keulaan (otti Vermossa keulat jopa takarivistä) ja siitä Rallin Ihme saa tehdä tosiaankin ihmeitä ohittaakseen Tupamäen ajokin. Oma arvio tähän pariin on 48% / 52% ja panosta lyödään siten maksimit eli 10/10.


Good luck!