Eli näitä peesaamalla et voi voittaa
Nordicbetiltä aloitinkierroksen ja tällänen osu silmiin ensimmäisenä
Dream Finn - Wille's Bestman 1.95 1.75 ja tuohon merkiksi 1.
Dream Finn (L6/3) on tehnyt hyvän vaikutuksen minuun ajamissani starteissa. Tämä oli Kaustisella vielä varmaan vähän parempi kuin Oulussa ja hävisi vain hyvälle hevoselle. Keulaan meillä ei ole varmaankaan asiaa, mutta sopivalla juoksulla ruuna pystyy nousemaan kärkikamppailuun. Noin kertoilee Jouni Polso.
Dream Finnin viime startti Kaustisillahan antoi jo selkeän kuvan että tulossa ollaan. Häviö vain suoritusvarmassa kunnossa olevalle Big Violetille. Toki sai hyvän juoksun 3 sisällä, ja moni voi sanoa ettei tuon perusteella pelipäätöstä voi tehdä.
Uskonpa kuitenkin että Wille's Bestman tässä parissa kaatuu.
Colour August - Tornando 1.60 2.20 ja kakkonen. Selailen jos parempaa kerrointa löytyy jostakinpäin, mutta tuolla isketään. Ja tästä enemmän valaisin päätöstäni jo tuolla toisessa ketjussa. Tornando siis tehny tasaisia esityksiä kovissa lähdöissä ja kohtaa CA:a ja paria takariviläistä lukuunottamatta roskaa. Uskon voittoon!
Noilla hedareilla oikiastaan liikenteeseen ja pieni kaksaritintti vielä lähtöön 8, numerolle 3 Hiskitar. Tulee lieneen peli kohdistumaan liikaakin numeroihin 1 ja 5 tässä lähdössä ja Roikon tauolta palaavasta kyvykkäästä tammasta saa kerrointakin jonnin verran. Nuo pari viimosta laukkastarttia sokeuttavat niiden pelureiden silmät jotka eivät lähtöjä seuraamassa käy. Myönnetään että Hiskitar oli ennen tauollejäämistä hieman vaisu joskin sai raskaan reissun kuolemanpaikalla josta laukkasi sitten väsymystään noin 100 jälellä. Mutta ehdottomasti yksi kovista tässä lähdössä, vaikka tauolta palaavana pieni arvoitus onkin.
Kaksarit :L9**: 3/1,5,6,7,10,11 sopivin panostuksin
L7** 6/3 ' 60% 6/10,11 ' 15% 6/12 10%
Mukavat pelionnet Oululandiaan


Minikommentit