Sivu 1/1

F1-supertriplojen vaihdot?

Lähetetty:
Kirjoittaja Romppanen
Minua kiinnostaisi tietää 3.8. ajetun Unkarin GP:n Veikkauksen supertriplan vaihto, mutta kyseistä tietoa ei löydy Veikkauksen sivuilta... :? :twisted: Jos joku tilastoi tai muuten vain tietää kyseisen vaihdon, niin olisin enemmän kuin kiitollinen tiedosta! Tämä kisa siis:

1/2008 3.8.
4 Formula 1, Unkarin GP,
1. Kovalainen
2. Muu 2.sija
3. Räikkönen

391,32

Jos ei täsmällistä tietoa löydy, niin osaatteko sanoa suurinpiirtein, minkälaisissa lukemissa F1-kisojen supertriplavaihdot pyörivät. Kuulin nimittäin todella pöyristyttävän jutun tuohon kyseiseen kohteeseen liittyen, mutta enpä viitsinyt "pudottaa leijaa" taivaalta, kun ei ollut esittää mitään mustaa valkoisella. :D

Eli siis joku voisi ystävällisestituttavallisesti auttaa, niin virtuaalikahvi/-tuoppi lähtee välittömästi liikkeelle!

Lähetetty:
Kirjoittaja Romppanen
Vaihdon sain selvitettyä ja nyt seuraa (helpompi) jatkokysymys formulatietäjille:

Tarjoaako jotkut muut toimistot Veikan superkaksarin/-triplan kaltaista vetomuotoa, jossa pitää tietää kisojen kaksi/kolme parasta parhaassa järjestyksessä? Jos tarjoaa, niin mitkä?

Kiitokset avusta etukäteen!