Sivu 1/1

Tanskan 1. divari

Lähetetty:
Kirjoittaja akuankka
Surewin nopeimmille!
Ei ole mikää tuttu sarja mulle, mutta otetaan varmat 3,8% pois

Vejle-Silkeborg

Vejle 6.25 Expekt
X 4.65 Expekt
Silkeborg 1.70 Nordicbet

Ei tullut panosrajat ainakaan omalla kohdalla vastaan...

Lähetetty:
Kirjoittaja Zenmaster
Jep, dänks 8)

Lähetetty:
Kirjoittaja capu
Profit = 3.81%

[1] 6.25 x €16.61 = €103.81
[x] 4.65 x €22.32 = €103.81
[2] 1.70 x €61.07 = €103.81


edit: silkeborg siis olikin vaan 1.70 joten niinkun akuankka kirjoitti.

Lähetetty:
Kirjoittaja capu
Laitetaanpa omat pelit tänne, kun on viime aikoina tullu tanskan futikseen pelailtua. Laitan kaikki liigat tän 1 divisioona otsikon alle, niin ei joudu availemaan montaa ketjua.

Sas Ligaen:
Viborg (+1) - Brøndby 1 1.95 55% expekt
Sarjakärki Brøndby ei ole talvitauon jälkeen voittanut yhtäkään vierasottelua, helppoa se ei ole nytkään. Joukkueella oli keskiviikkona Tanskan cupin välierä AaB Aalborgia vastaan, peli päättyi 0-0. Kotijoukkue Viborg pääsee peliin levänneenä. Viborg on hävinnyt kotonaan ainoastaan 3 ottelua kauden 12 pelaamastaan. Tosin joukkue on pelannut peräti 6 tasapeliä siksi tasoitusta peliin.

2 divisioona
Brabrand - B 1909 1 3.15 43% Nordic
Edit: Expekt näkyy antavan 1X vaihtoehdolle 1.75 arvio tuolle 67% ite kallistunen tälle, myös pieni panos kotivoitolle nordicille.

Tässä pelissä olis maksimi panostuksen paikka, pidetään kuitenkin matalana, koska todennäkösesti bookkerit tietää jotain mitä mä en :D
Kerroin asettelu en käsitä ollenkaan lähes tasavahvat joukkueet on kyseessä. Brabrand on erittäin hyvä kotijoukkue saldo 5-2-2 tauon jälkeen joukkue on voittanut kummatkin kotiottelunsa maalierolla 8-1. Vierailija B 1909 on pelannut vieraissa saldolla 4-0-6. Talvitauon jälkeen joukkue on pelannut kohtuullisen hyvin saldo 3-0-2 tappiot ovat tulleet juuri vieraskentällä. Ottelun kerroin asettelu tuntuu erittäin oudolta, koska vastakkain ovat ilmeisen tasavahvat porukat ja vielä kova kotijoukkue ja ainoastaan kohtuullinen vierailija.

Lähetetty:
Kirjoittaja Zenmaster
DEN 1 div

Randers FC - FC Fredericia 68% 1,55 Unibet (8/10)

Randers kotisaldo tyrmäävä: 10 0 0
Frederica: 3 2 5 vierassaldolla tullee olemaan jyrän alla...

Lähetetty:
Kirjoittaja Henkka
Mä saan tohon Randersille peräti 76% :lol: Jotain lienee pielessä mutta painetaan kiinni isolla kellyjakajalla.