Vedonlyöntivihje: - TPS - Inter - peliaika päättynyt
kohde
TPS - Inter
veto
over2.25
kerroin
1.970(Pinnacle)
panos
6 yks.
raja
1.852
todennäköisyysarvio
arvio 54%
Huti: -6.00 yks.
Liigakarsinnan ensimmäiseen otteluun saa kuin saakin pientä peliä. Vaikka ensimmäinen osaottelu varmasti alkaa melkoisen varovaisella kyttäämisellä, on markkinoiden odotus mielestäni hieman liian under. Aika hurjia maalimääriähän Tepsin peleissä Ykkösessä nähtiin ja mikä huomionarvoista, myös näitä ylemmän puoliskon jengejä (ACO, JJK, KPV, Jaro) vastaan. Kuqin ja GG:n (vaikkei pääsarjassa ole oikein tällä kaudella onnistunutkaan) kaltaiset hyökkääjät saavat divaripuolustuksen helisemään, eikä maalipaikosta ole varmasti puutetta Interinkään maalilla, jota vartioi puolessa kentässä (kts. Xhaferin maali PK-pelissä) kolmosvahti Monsalve. Kyllähän tähän over maistuu. Kuqin jengi ei myöskään ole niitä tasapainoisimpia kokonaisuuksia joten pieni riski aivan totaaliselle romahtamiselle on myös olemassa.
Re: Liigakarsinta 2016
Lähetetty:
Kirjoittaja pjl
Veikkaus tarjoaa mielestäni hyvää kerrointa (2,20) Tepsin liigapaikalle. Paikallisottelussa ei Interille voi minusta laskea minkäänlaista kotietua. Kenttä toki heille tutumpi, mutat toisaalta taas yleisö on enemmän Tepsin puolella. Ensimmäisessä ottelussa Inter oli minusta aavistuksen vaarallisempi ja omaa paremman pelaajamateriaalin, joten niukaksi suosikiksi (~39-31-30) sain Interin. Tuosta kun kalkuleeraa, että 0-0 tulos on noin 12 % ja jatkoajan/rankkarit menee minusta aika puoliksi, niin Tepsin liigapaikan todennäköisyys on 55 %. Todella hulppea odotusarvo tulee vedolle, mutta en kyllä pysty enää yhtään enempää Interille antamaan.
Re: Liigakarsinta 2016
Lähetetty:
Kirjoittaja caf
Voisin myös kompata Veijon arvion underista toiseenkin osaotteluun rajalla 1.60, pinniltä saat 1.65, maraosastolla jopa 1.80
Re: Liigakarsinta 2016
Lähetetty:
Kirjoittaja Chiapas
Vedonlyöntivihje: - Inter - TPS - peliaika päättynyt
kohde
Inter - TPS
veto
over2.25
kerroin
2.090(Sbobet)
panos
7.5 yks.
raja
1.852
todennäköisyysarvio
arvio 54%
Puoliksi huti: -3.75 yks.
2-0
Hakataan päätä seinään toisella overilla. En näe mitään syytä miksi tämäkään ottelu olisi erityisen under. Olihan tuossa ensimmäisessä matsissa maalipaikkoja varsinkin ekalla puoliajalla. Toka puolikas oli sitten hiljaisempaa. Kuitenkin tässä pelissä tullee maaleja kun se ensimmäinen maali pakottaa toisen avaamaan peliä. Josko ajoittain hieman kömpelö N.Kuqikin olisi vähän vireämpänä hieman isommalla kentällä.
Re: Liigakarsinta 2016
Lähetetty:
Kirjoittaja Taika
samoilla linjoilla chiapaksen kanssa (vaikka tästä tuntuu kyllä olevan joillakin iahn toinenkin kanta)
kyllä tässä overi maistuu huolella. ei ollut ekan matsin pelinkuva underia kuin vähän aikaa tokalla jaksolla. nyt 0-0 lähdöt takaavat sen, että kaikissa muissa paitsi 0-0:ssa jomman kumman on pakko mennä. ja lopussa oikein kunnolla. molemmat ovat hyökkäysvoimaisia- ja orietoituneitakin. isompi ja vieras kenttä tekee tps:n puolustuspelaamisen hankalammaksi ja jo ekassa pelissä paniikkeja oli vähän väliä.
vielä odottelen toiseen paukkuun inter-1 kertoimia, mutta tämä jo nyt.
29.10.2016 17:00
fc inter-tps • o2.25 • kerroin 2.03 (sbo) • panos 1.2 yks. • raja 1.887 • arvio 53%
Re: Liigakarsinta 2016
Lähetetty:
Kirjoittaja Taika
Ihan ei huippuihin kerinnyt, mutta 3 kelpaa kyllä. Kyllähän Inter ekassa paremmalta joukkueelta näytti (ei tosin mikään 100% tae toiseen matsiin..) tps kyllä (mahdollisessa) maalin tappiossa jossain vaiheessa hyökkää raikkaasti ja interillä riittää jalkoja iskeä vastarista parin maamlin ero. -1 maistuu perammin kuin tavallinen voitto.
29.10.2016 17:00
fc inter-tps • fc inter-1 • kerroin 3.03 (pinnacle) • panos 0.8 yks. • raja 2.857 • arvio 35%
Re: Liigakarsinta 2016
Lähetetty:
Kirjoittaja razor
Jos Shefkin ja Laurikaisen heittää suljettuun häkkiin ilman hanskoja niin miten käy?
Niinpä...ja tunnetteko yhtään hyvää Mika-nimistä koutsia?