Millwall >2,00 jos saisi, Centrellä 1,95.
Walsall 2,20 näyttää olevan tyrkyllä, lisääkin voisi hiukan saada.
Norwich 1,80 ja yli
Tän sarjan kausipalautus 109,6 %.
Lähetetty:
Kirjoittaja linkku
Alustavia/mahdollisia pelikohteita (ei vielä pelejä sisään, kaikki kertoimet ihan hilkulla pelattavuuden rajaa. Odotellaan, jos kertoimet nousee.)
Derby-Cardiff 2 (3,00)
Derby saamassa juonesta kiinni, mutta tämän kauden esitykset silti joukkueilla täysin päinvastaiset.
Burnley-Gillingham 2 (3,55)
Millwall-Stoke 1 (2,00)
Nottingham-Coventry 1 (2,45)
Nottinghamin pelaaminen osoittaa tiettyä kansalaisrohkeutta, mutta kokeillaan nyt, kun kerroin on suht ok.
Watford-Sunderland 2 (2,40)
Wimbledon-Norwich x (4,15 Veikkaus)
Ei taada saada sinkkuna pelata, mutta aika kovaa kerrointa Veikka tohon tarjoaa.
Lähetetty:
Kirjoittaja gary
Mielestäni parhaat vedot ovat Millwallin ja Norwichin voitot.
Stoke on kuntopuntarissa korkealla, mutta mielestäni vastustajat ovat olleet heikkoja tai on ollut pahoja kokoonpano-ongelmia. Lisäksi tärkeä puolustaja Taggart palannut takaisin Leicesteriin. 1.9 riittänee kotivoitolle, kun muistaa, että Millwall on yleensä ollut selvästi normaalia vahvempi kotona.
Wimbledonin kokoonpano on muuttunut rajusti muutaman viikon aikana. Mielestäni 5 parasta pelaajaa Reo-Coker, Leigertwood, Agyemang, Nowland ja nyt vielä McAnuff on myyty. Kun vielä putoaminen on käytännössä on nyt varma, peliesitys tullee olemaan keväällä huonointa pitkään aikaan 1 divarissa. Kapteeninakin on joku nuori pojankloppi Chorley muistaakseni.
Norwichin puolustus on niin tiukka, ettei maalia ole odotettavissa. Riskinä on Norwichin jääminen myös nollille, mutta uskon Huckerbyn murtavan raivokkaalla pelityylillä Donin heikentyneen puolustuksen.
Tällä hetkellä 1.8 on vielä tarjolla vierasvoitolle.