Goulon sai punasen edellisessä matsissa, olikos tossa muuta?
Beye ja Goulon pelikiellossa. Stock palaa pelikiellosta paikkaamaan Goulonia. Barnsleyltä kapteeni Butterfield loukkaantui ja Addisonin lainapesti päättyi.
Doncaster saa vahvistusta maalivahtiosastolle. Tottenhamista tulee lainalle Englannin junnumaajoukkueissa pelannut Button. Lisäksi Doncaster saattaa saada pelilupa-asioita kuntoon uuden kolmikon(Damien Plessis, Mamadou Bagayoko, Habib Bamogo) osalta. Aika tasan siis menee poissaolot, mutta pari pinnaa pudotin alkuperäistä arviota pelikieltojen takia. Nyt oma arvio on 62% tuolle Doncaster moneylinelle.
Taidan olla aika hukassa tuon Ipswichin kanssa. Aasiassa Nottingham kääntynyt jo suosikiksi. Lauantaina Readingin kertoimet sukelsi myös hurjasti Ipswichiä vastaan mm. Veikkaus pudotti 1.7 -> 1.45. Ipswichillä poissa Sonko & Andrews (+ lainamiehet Stockdale & Collins poistuneet jo aikaisemmin riveistä). Nottinghamilla myös omat puutteet puolustuksessa(Morgan & Lynch, mahdollisesti hyökkääjä Findley sivussa myös). Onko kellään heittää jotain vertailuarviota? Onhan nuo pahoja poissaoloja Ipswichille, mutta ei kai nyt Nottingham, joka ei ole tehnyt maaliakaan viimeisessä seitsemässä ottelussa, voi olla suosikki vai voiko?
Re: ENG Championship 2.1.-3.1.2012
Lähetetty:
Kirjoittaja Arrows
Mun arvio on ehkä hieman hataralla pohjalla, kun en hirveän tarkkaan ole ehtinyt matsia miettiä mutta en kyllä mäkään ihan helpolla Nottinghamia vieraissa suosikiksi saisi. Choprakin taitaa aloittaa kylläkin penkillä joten eipä tuota Ipsua kovin isolla varmaan ostaa kannata, mutta tuskin se nyt ihan karmean paha alikerroin nykyhetkellä olisi.
Re: ENG Championship 2.1.-3.1.2012
Lähetetty:
Kirjoittaja oore
Jep Chopra penkillä. Scotland ja Bullard poissa. En kyllä silti saa Nottinghamia suosikiksi. Kattellaan ...