Pinnyltä irtosi 2,31 +0,5. Nyt tosin sulkivat koko kohteen. Bwin antaa suorasta kakkosesta 5,75.
yk?
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja JussiQ
Sportingbet antaa vierasvoitosta 5,50.
Tämä myös hyvä veto Sportingbet Peterborough over 1,5 goals 4,33 arvio olisi jotain 30%, jos "uusi markkinalinja" täsmää.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja Neo
Allardyce vaihtaa aina vähintään puoli joukkuetta näihin cup-peleihin, joten kumpikaan ei olisi saletisti pelannut oli flunssaa tai ei. Kuten ei myöskään moni muukaan avainpelaaja. Lopullinen arvio riippuu paljon millä kokoonpanolla Peterborough lähtee tähän kilpailuun kun liigassa menee heikosti, ja menestymismahdollisuuksia ei hirveästi ole.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja JussiQ
Jep, mutta mikä muuten kunto joukkueessa? Muillakin oireita. Tällaseen peliin voivat nyt lähteä entistä heikommalla asenteella tilanteesta johtuen. Anyway, suret tuosta nyt ainakin saa.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja T:P.
Arsenal-Liverpool, millä joukkueilla lähtevät peliin?
Tuo Liverpoolin "voitto voiton päälle" vähän kiinnostaisi.
Pinnacle tarjoaa Liverille 3,75 ja Betfair 3,85.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja T:P.
Arsenal-Liverpool, millä joukkueilla lähtevät peliin? Kuinka monta vakiojäsentä puuttuu kummaltakin?
Tuo Liverpoolin "voitto voiton päälle" vähän kiinnostaisi.
Pinnacle tarjoaa Liverille 3,75 ja Betfair 3,85.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja napretep
Arsenal ilmeisesti kierrättää illan otteluun Poolia enemmän, Poolilta varmasti poissa ainakin Gerrard, Mascherano ja ilmeisesti Kuyt huilaa ja maalilla aloittaa Cavalieri(?). Sportinglifen sivuilta poimin ainakin seuraavaa Arsenal-Liverpool matsin kokoonpanoista:
Midfielder Samir Nasri and goalkeeper Lukasz Fabianski could make their first appearances of the season following injury in Arsenal's Carling Cup fourth-round tie against Liverpool.
Manager Arsene Wenger is expected to again send out a mixture of experience and youth, with Philippe Senderos and veteran Mikael Silvestre likely to start in defence.
Mexican forward Carlos Vela, Sanchez Watt, who scored in the last round against West Brom, Fran Merida, Wales midfielder Aaron Ramsey, along with England Under-21 duo Kieran Gibbs and Jack Wilshere could all feature.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja masisoppa
Arsenalilla mukana myös Nicklas Bendtner sekä Eduardo, jotka palaavat loukkaantumisiensa jälkeen kokoonpanoon
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja Duce
masisoppa kirjoitti:Arsenalilla mukana myös Nicklas Bendtner sekä Eduardo, jotka palaavat loukkaantumisiensa jälkeen kokoonpanoon
Kumpikin oli mukana vaihdosta viikonlopun matsissa, eli eivät aivan kylmiltään tule mukaan. Eduardosta saattaa jotain hyötyä ollakkin, Bendtner vähän siinä ja siinä.
En löytäny vielä Arsun avausta mutta siitä ryhmästä mikä valittu niin ei saa koottua sellaista avausta että se olisi 50% suosikki tätä Liverpoolia vastaan. Liverpool +0,5 2,00 maistuu! Liverpoolilla penkillä mm. Benayoun ja Aquilani.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja Neo
Liverpool pyörii jossain 3,70-4,00 maastossa vähän riippuen mille bookkerille ehtii, koska kertoimet tulee joka paikassa alas parhaillaan. Kaikki yli 3,50 kelpaa mainiosti ja jää vielä analyysrivirheellekkin varaa, oma arvio n. 31% minimissään. Tuskin tässä mitään 0-0:aa pelataan kun kaljacup nyt ei niin kumpaakaan kiinnosta, joten suoraa voittoa vaan peliin.
Re: Carling cup 27-28.10
Lähetetty:
Kirjoittaja samsalonen
Neo kirjoitti:Liverpool pyörii jossain 3,70-4,00 maastossa vähän riippuen mille bookkerille ehtii