Sivu 1/1

FIN kakkonen 22.8

Lähetetty:
Kirjoittaja kotkis
OLS-Vifk 1, 3,45 PAF

Taas alkaa olla syksyn niitä pelejä, joissa toinen pelaa kuolemasta ja toisella ei mitään panosta. OLS tarvii voittoja säilyäkseen kakkosessa ja VIFK:llä ei otteluun mitään panosta. VIFK on joukkueista vahvempi, mutta motivaatio tasoittaa. En ihmettelisi vaikka OLS saisi apuja AC Oululta joka pelasi oman ottelunsa eilen. Tuolla kertoimella ihan kokeilemisen arvoinen veto.

Re: FIN kakkonen 22.8

Lähetetty:
Kirjoittaja mpr
Mun arvio matsiin on 20 20 60 o/u 2,5 66 ja peli VIFK:n puolesta 1.75 Centreltä. OLS viime esitykset ollut sellaista kuraa, että pieni ryhtiliike ei auta. Ja voipi olla että ainoat avut ovat Hanhela ja Myllymäki, jotka ovat pelanneet käytännössä koko kauden OLS:n riveissä.

Re: FIN kakkonen 22.8

Lähetetty:
Kirjoittaja hankkija
Vifk:lta sivussa ainakin toiseksi ja kolmanneksi parhaat maalintekijät. Rami Louke 6 maalia ja Thomas Johansson 5 maalia.

Re: FIN kakkonen 22.8

Lähetetty:
Kirjoittaja kotkis
mpr kirjoitti:Mun arvio matsiin on 20 20 60 o/u 2,5 66 ja peli VIFK:n puolesta 1.75 Centreltä. OLS viime esitykset ollut sellaista kuraa, että pieni ryhtiliike ei auta. Ja voipi olla että ainoat avut ovat Hanhela ja Myllymäki, jotka ovat pelanneet käytännössä koko kauden OLS:n riveissä.
Kumpiki oli yhtä paljon oikeessa ja väärässä :(

Re: FIN kakkonen 22.8

Lähetetty:
Kirjoittaja mpr
Eipä näissä taideta olla oikeassa tai väärässä, ainakaan lopputulosten suhteen yksittäisissä peleissä. :?
Aika letdown peli VIFK:ltä, puoliajalla vielä vaihdettiin näkyvimmät palloliset pelaajat pois, nää pitäis oppia aavisteleen paremmin.

Re: FIN kakkonen 22.8

Lähetetty:
Kirjoittaja kotkis
mpr kirjoitti:Eipä näissä taideta olla oikeassa tai väärässä, ainakaan lopputulosten suhteen yksittäisissä peleissä. :?
Aika letdown peli VIFK:ltä, puoliajalla vielä vaihdettiin näkyvimmät palloliset pelaajat pois, nää pitäis oppia aavisteleen paremmin.
Joo tuo letdown oli itselle aika vahva peruste vedolle ja niin kuin toisaalle kirjottelin taitaa Oulun yöelämä kiinnostaa enemmän kuin tuo ottelu, mutta kuitenkin se OLS:n oleminen täyttä kuraa oli ihan oikeen, jos pelastautumispaikkaa tyrkytetään ne olisi pakko käyttää.