Sivu 1/1

Africa Nations Cup 24.1.

Lähetetty:
Kirjoittaja palatoss
Huomisen peleille jo kertoimia:

Egypti-Marokko
Pinnacle 2 +0.5 1.952

Pinnacle saanut Egyptin voitolle 50 prosenttia. Egypti on kyllä ennakkosuosikki, mutta ei mielestäni mitenkään noin suuri. Tässä on ylireagoitu Egyptin voittoon ja Marokon tappioon avauskierroksella. Marokkokaan ei ole huono joukkue, vaikka hävisikin Norsunluurannikolle.

Norsunluurannikko-Libya
Pinnacle 1 -1.25 1.87

Libya hävisi Egyptille 0-3 ja norsut voittivat Marokon 1-0. Tässä ottelussa Norsunluurannikko on ehdoton ennakkosuosikki ja uskon että voittaa ottelun helposti. Joukkueen hyökkäys on niin kova että kahden maalin voittokin on varsin todennäköinen, vaikka Libya osaakin puolustamisen. Karsinnoissa Libya päästi kovassa lohkossa vain maalin per ottelu. CIV voitti karsinnoissa Libyan kotonaan 2-0 ja vieraissa pelattiin 0-0.

Lähetetty:
Kirjoittaja Blueperry
Norsunluurannikko-Libya 1,40 Expekt 10/10

Yhtä maalia pelataan. Varmat rahat himaan.

African Nations Cup

Lähetetty:
Kirjoittaja delfiini
Muistakaa että Libyan maalivahti ajettiin ulos 3-0 tappiossa Egyptille...lisää Norsunluurannikon prossia.

Lähetetty:
Kirjoittaja uncertainty
Muistakaa että Libyan maalivahti ajettiin ulos 3-0 tappiossa Egyptille...lisää Norsunluurannikon prossia.
Mutta tilalle tullut maalivahtihan pelasi ottelun lopun hyvin torjuen mm. rankkarin. Toki tähän astisten pelien perusteella on todettava, että kisojen maalivahtien taso on varsin erikoinen. Välillä veskarit venyvät loistaviin pelastuksiin ja välillä tekevät hirvittäviä virheitä. Esimerkiksi niin helppoa keskitystä ei taida ollakaan etteikö tyypillinen kisojen maalivahti sen voisi pudottaa.
Itse odotan illan ensimmäisestä ottelusta vähämaalista ja 1-0 Norsunluunrannikolle on todennäköisin lopputulos. Arvioni perustuu lähinnä molempien joukkueiden pelityyleihin ensimmäisissä otteluissa.

Lähetetty:
Kirjoittaja Blueperry
Drogba ei todennäköisesti pelaa Norsunluurannikolla.

Lähetetty:
Kirjoittaja JoMa
Blueperry kirjoitti:Drogba ei todennäköisesti pelaa Norsunluurannikolla.
Arvaa kahdesti kuka sen ensimmäisen maalin teki. -__-

Lähetetty:
Kirjoittaja base00
Egypti - Marokko:
Mielestäni pelin erotuomari oli selvästikkin ostettu Egyptiä avittamaan.

Tummaihoinen, ilmeisiesti huonoista oloista lähtenyt, ja nykyisilläänkään ei välttämätttä mitään isoja korvauksia saa.

En pelaa enää kotijoukkuetta vastaan vaikka vastassa olisikin joku Tunisia tms.